reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Lokalna DVB-T w Hiszpanii

dodano: 2004-11-25 21:16
autor: Adrian Gąbka | źródło:

dvb_t_logo_sk.jpg W Hiszpanii duży wpływ na to, co będzie można oglądać w cyfrowej telewizji naziemnej mają mieć władze lokalne. Umożliwi to powstanie wielu kanałów regionalnych w tym kraju, które działać będą obok stacji znanych z satelity i dotychczasowej emisji analogowej.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Hiszpański rząd podjął decyzję, że w stołecznym regionie władze na szczeblu centralnym zdecydują o przyznaniu licencji na 34 kanały telewizyjne. Pozostałe 10 programów, które pojawią się w DVB-T będzie zawdzięczać koncesję poszczególnym radom miejskim.

W analogiczny sposób przygotowano plany wdrożenia cyfrowej telewizji naziemnej do innych prowincji. W regionie Navarra do rozdysponowania będzie 20 miejsc na kanały telewizyjne. Na Balearach ma być nadawane aż 28 kanałów lokalnych.

DVB-T wróci do Hiszpanii 1 stycznia 2006 roku. Władze długo zwlekały z podjęciem takiej decyzji w obawie przed powtórką sytuacji sprzed paru lat, kiedy to płatna platforma cyfrowej telewizji naziemnej zmuszona została ogłosić bankructwo.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...