reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
 • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Egreat A8 Pro - najnowszy odtwarzacz sieciowy 4K UHD

dodano: 2019-04-18 13:04
autor: Janusz Sulisz | źródło: C4i/Hollex.pl

Egreat A8 Pro Egreat A8 Pro to następca popularnego modelu A8 i urządzenie łączące niezawodność sieciowych odtwarzaczy klasy premium, funkcjonalność minikomputerów i multimedialne możliwości systemu Android TV. A8 Pro został wyposażony w system operacyjny Android 7 Nougat oraz obudowę z bardzo wydajnym procesorem HiSilicon Hi3798C V200 firmy Huawei, obsługę HDMI 2.0a i rozdzielczości 4K UHD z HDR, z obsługą dźwięku wielokanałowego z Dolby Atmos i DTS:X. Egreat A8 Pro jest najtańszym modelem z oferty chińskiego producenta z obudową posiadającą kieszeń na dysk twardy 3,5". 

Egreat A8 Pro


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Egreat A8 Pro bez problemu odtworzy najbardziej wymagające pliki wideo w rozdzielczości 4K Ultra HD z HDR10. Posiada złącze HDMI zgodne ze standardem 2.0a i pozwala na wyświetlanie pełnego 4K 60Hz z 10-bitową przestrzenią kolorów. Urządzenie sprzętowo wspiera odtwarzanie niemal wszystkich formatów wideo, łącznie z HEVC/H.265 10bit (4K@60Hz) oraz H.264 (4K@30Hz). Świetnie radzi sobie z plikami wideo w wysokiej jakości i z przepływnościami do ponad 200Mb/s. Jest to ważne szczególnie przy odtwarzaniu plików o wysokim bitrate z najnowszych kamer konsumenckich z obrazem 10 bitowym. Odtwarzacz automatycznie przełączy i dostosuje również liczbę zastosowanych w filmie klatek na sekundę, co umożliwi płynne odtwarzanie wideo w różnych formatach. Pliki Blu-Ray 4K i DVD z obrazów płyt lub struktury plików z pełnym menu nawigacyjnym nie stanowią najmniejszego problemu dla Egreat A8 Pro, zaś współpracę z najnowszymi telewizorami i projektorami przy odtwarzaniu treści wideo w jakości HDR/HDR10 zapewni obraz o szerokim zakresie tonalnym oraz głębokiej czerni, a przez to bardziej realistyczny, jaśniejszy i szczegółowy. Silnik graficzny pozwala również na precyzyjne dostosowanie ulubionych efektów, parametrów obrazu i dźwięku oraz dostosowanie go do odbiornika czy preferencji widza. Otrzymujemy również możliwość pobierania polskich napisów do filmów on-line oraz edycji wyświetlania napisów. 
 

Odtwarzacz z powodzeniem będzie współpracował również z amplitunerami czy soundbarami kina domowego i pozwoli na przekazanie dźwięku przestrzennego HD-Audio, w tym najwyższych formatów Dolby Atmos, DTS:X, DTS-HD i True-HD, z pełnym HDMI passthrough albo downmix do niższych formatów lub stereo. Odtwarzacz natywnie odtworzy pliki audio APE, FLAC, WAV, AAC, WMA, MP3, AMR, MID i OGG. Prawdziwą gratką dla melomanów będzie możliwość odtwarzania plików DSD po złączu USB, w tym DSD64/DSD128/DSD256, bez utraty jakości, a także FLAC w formacie do 24bit/192kHz (natywnie również przez HDMI). Do samego odtwarzania plików wymagana jest instalacja płatnej aplikacji USB Audio Player Pro albo bezpłatnej Hiby Music ze sklepu Google Play oraz podłączenie Egreat A8 Pro do − kompatybilnego z DSD − DACa sygnału audio USB na analogowy. 
 

Za płynne odtwarzanie treści 4K odpowiada chipset HiSilicon Hi3798C V200, jeden z najlepszych układów na rynku, zaprojektowany specjalnie do odtwarzania wideo w najwyższej jakości obrazu. Egreat A8 Pro posiada 2GB wbudowanej, szybkiej pamięci RAM DDR3 oraz 16GB pamięci wewnętrznej, dwa porty USB (2.0), port RS232 i kieszeń na dysk SATA 3.0 3,5”. Szybki port LAN Gigabit Ethernet lub łącze bezprzewodowe WiFi 2.4GHz zapewniają wydajne połączenie z zasobami sieciowymi − lokalnymi lub internetowymi, a także sprawną realizację funkcji NAS. Dodatkowo Egreat A8 pro posiada moduł Bluetooth w wersji 4.0 oraz obsługuje technologie transmisji bezprzewodowej Miracast i Airplay, a także odtwarzanie materiałów przez protokół DLNA z innych urządzeń sieciowych. Wyjścia audio to złącza optyczne i koaksjalne, a także analogowe 2x RCA. Złącze HDMI posiada standard 2.0a i oferuje pełną obsługę 4K UHD z HDR i zgodność z najnowszymi telewizorami i amplitunerami kina domowego. 

Egreat A8 Pro korzysta z systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat z bardzo intuicyjnym i wygodnym interfejsem EGUI w całości języku polskim. System zapewnia pełen dostęp do platformy Google Play, przeglądarki internetowej i tysięcy aplikacji biurowych, społecznościowych czy multimedialnych, jak Kodi, YouTube, Spotify, czy do wybranych serwisów VOD. Nowa wersja systemu Android zapewnia większą stabilność i funkcjonalność urządzenia, a także zgodność z kodekami i formatami plików audio-wideo. Interfejs użytkownika jest przy tym bardzo przyjazny i łatwy obsłudze. Przeglądanie plików z zasobów sieciowych takich, jak SMB, NFS czy uPnP lub też nośników danych podłączonych bezpośrednio do urządzenia, nie stanowi żadnego problemu nawet dla początkujących. Urządzenie posiada również wbudowanego klienta torrent transmission – obsługiwanego z interfejsu web lub aplikacji mobilnej Transmission Remote dostępnej z Google Play. 

W oprogramowaniu znajdziemy również dostęp do różnych, dodatkowych funkcji takich, jak informacje o filmie, ustawienia wyświetlania, opcje wyświetlania napisów, regulacji dźwięku i obrazu – wszystko w fabrycznym odtwarzaczu i w centrum zarządzania plikami Movie Poster. Oprogramowanie błyskawicznie wykrywa i skanuje podłączone dyski HDD, USB lub sieciowe i pobiera okładki oraz opisy filmów wraz z obsadą i ocenami. Interfejs automatycznie kategoryzuje filmy i seriale, łącząc je w razie potrzeby w serie, pozwala także na wygodne przeglądanie wszystkich zasobów. 
 

Nową obudowę Egreat A8 Pro wyróżnia minimalistyczny, elegancki design oraz wysoka jakość wykonania. Jest cała z aluminium i posiada aktywne, inteligentne oraz bardzo ciche chłodzenie. Zapewnia ono właściwe odprowadzenie ciepła nawet z zamontowanym dyskiem HDD. Z przodu obudowy znajduje się duży, czytelny wyświetlacz LED, a na bocznej ściance znajdziemy kieszeń na dysk twardy 3,5” HDD. W zestawie znajduje się wielofunkcyjny pilot zdalnego sterowania z możliwością programowania przycisków funkcyjnych. Możliwe jest również sterowanie z poziomu urządzeń mobilnych z systemem Android/iOS, poprzez aplikację CetusPlay. Na akcesoria składają się ponadto przewody HDMI oraz standardowy zasilacz. Dystrybutor do obsługi odtwarzacza zaleca zakupienie zewnętrznego kontrolera, np. myszy powietrznej AirMouse z czujnikiem żyroskopowym – to urządzenie wielkości pilota, którym wykonując ruchy w powietrzu sterujemy kursorem na ekranie telewizora. To wygodne rozwiązanie przy korzystaniu z programów multimedialnych lub przeglądarki. 
 

Producent intensywnie rozwija linię produktów pod kątem pracy w popularnych instalacjach inteligentnego budynku lub instalacjach korporacyjnych. Dlatego Egreat A8 pro otrzymujmy więc z portem RS232 i wsparciem sterowania z poziomu systemu Control4

Cena detaliczna Egreat A8 Pro wynosi 1050 zł. Urządzenie już wkrótce dostępne będzie w sklepie hollex.pl


Najważniejsze funkcje:

Wideo
 • Wsparcie pełnego 4K 60Hz na złączu HDMI 2.0a, HDR / HDR10, 10-bitowa głębia kolorów 
 • Obsługa niemal wszystkich formatów wideo 2D/3D oraz najpopularniejszych kodeków wideo 
 • Sprzętowe dekodowanie wideo H.265/HEVC 10bit 
 • Automatyczne przełączanie i dostosowywanie częstotliwości wyświetlania klatek i rozdzielczości 
 • Pełne menu nawigacyjne Blu-Ray (również UHD) oraz DVD 
 • Funkcja Movie Poster. Automatyczna klasyfikacja i sortowanie biblioteki filmów i seriali, z pobieraniem okładek, opisów oraz obsady (w języku angielskim) 
 • Zaawansowane ustawienia pobierania napisów do filmów oraz edycji 
 • Bogate możliwości dostosowywania parametrów obrazu 
 • Idealna jakość obrazu, dokładne odwzorowanie kolorów i precyzyjne skalowanie w górę i w dół − idealny odtwarzacz do skalibrowanych, wysokiej jakości telewizorów i projektorów 
 • Duża wydajność i płynna obsługa plików o wysokiej przepływności (bitrate) 

Audio
 • Wsparcie pełnego passthrough dźwięku audio wielokanałowego multichannel HD-Audio, w tym najwyższych formatów Dolby Atmos i DTS:X, jak i downmix w dół oraz stereo 
 • Odtwarza natywnie flac 24bit/192kHz przez wyjścia HDMI oraz USB - z podłączonym przetwornikiem DAC 
 • Obsługa plików APE, FLAC, WAV, AAC, WMA, MP3, AMR, MID, OGG itp. 

Funkcjonalność
 • Jeden z najlepszych układów na rynku - HiSilicon Hi3798MV200 firmy Huawei, zaprojektowany do odtwarzania multimediów 
 • 64 bitowy procesor Quad Core Cortex A53 CPU oraz moduł graficzny GPU Quad Core Mali-720, 2GB pamięci RAM, 16GB pamięci wbudowanej, karta sieciowa LAN Gigabit, WiFi w standardzie 802.11 b/g/n oraz Bluetooth 4.0 
 • System Android 7.0 z dostępem do Google Play - dostęp do przeglądarki internetowej i tysięcy aplikacji biurowych, społecznościowych czy multimedialnych, jak YouTube, Spotify i innych 
 • Wygodna, prosta obsługa i konfiguracja. Intuicyjny interfejs w całości w języku polskim 
 • Nowa, aluminiowa obudowa, duży wyświetlacz LED 
 • Zestaw interfejsów: 1x kieszeń HDD SATA 3.0, 2x USB 2.0, 1x Spdif Toslink, 1x Spdif Coaxial, 1x audio analog L/R RCA, 1x RS232, 1x wyjście HDMI 2.0a, 1x kompozyt wideo RCA 
 • Kieszeń HDD SATA obsługuje dyski do 8TB 
 • Sterowanie przez RS232, kompatybilne z Control4 
 • Klient Torrent Transmission - sterowanie z urządzeń mobilnych lub PC 
 • Wsparcie protokołów sieciowych: NFS, SMB czy DLNA 
 • Gwarancja oraz wsparcie techniczne 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowości


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...