reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Test TV Box dla Play Now TV

dodano: 2019-07-02 12:43 | aktualizacja: 2020-03-06 15:11
autor: Anita Kaźmierska | źródło: SAT Kurier 5-6/2019

Play Now TV Box To już chyba naturalna kolej rzeczy, że na nasze stanowisko testowe trafia coraz więcej urządzeń, których działanie opiera się na streamingu, aniżeli tradycyjnych odbiorników satelitarnych i naziemnych. Świetnym przykładem jest wydanie SAT Kuriera 5-6/2019, na łamach którego oprócz dekodera Evobox IP Cyfrowego Polsatu opisujemy w pewnym sensie podobne urządzenie – TV Box dla Play Now TV. W obu tych przypadkach główna składowa oferty, czyli kanały telewizyjne na żywo, są nadawane za pośrednictwem internetu – nie jest wymagana instalacja antenowa. Przy czym TV Box Play dodatkowo umożliwia skorzystanie z bezpłatnej oferty DVB-T lub DVB-C po podłączeniu do odpowiedniej instalacji. Co jeszcze ciekawego skrywa w sobie TV Box?

Play Now TV Box


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Najpierw kilka słów o samej ofercie Play Now TV. Tu warto nadmienić, że Play Now – jako osobna usługa OTT – ruszyła w sierpniu 2016 roku, po testach konsumenckich trwających od czerwca. Kolejnym etapem było już zaoferowanie własnego urządzenia o nazwie TV Box. Testy rozpoczęły się w lutym bieżącego roku, a usługa Play Now TV oficjalnie wystartowała w kwietniu.

Oferta Play Now TV

P4, jako operator jednej z największych w Polsce sieci komórkowych, zorganizował 11 kwietnia konferencję prasową, podczas której ogłosił oficjalny start nowej usługi telewizyjnej. Play Now TV jest reklamowana pod hasłem „Zupełnie nowe podejście do oglądania”. Co istotne nie jest to usługa typu prepaid, a usługa abonamentowa – trzeba podpisać z operatorem umowę na określony okres czasu (24 miesiące).

W ramach Play Now TV oferowane jest urządzenie TV Box działające w oparciu o system Android TV 8.0, z obsługą 4K i HDR. Można na nim odbierać drogą internetową wybrane kanały telewizyjne i usługi VOD w ramach Play Now oraz korzystać z innych androidowych aplikacji, takich jak Netflix, Tidal, Ipla, Player+ czy YouTube (z płatną lub bezpłatną ofertą). Dodatkowo – po podłączeniu anteny naziemnej lub podpięciu urządzenia do sieci kablowej – możliwe jest korzystanie z bezpłatnej oferty DVB-T lub DVB-C.

Pierwsze trzy miesiące korzystania z Play Now TV są bezpłatne. Usługę można wypróbować przez 30 dni bez zobowiązań. Następnie opłata za dostęp do pakietu Play Now TV Box wynosi 20 zł/mies. (dla abonentów Play Now) lub 35 zł/mies. (dla osób, które nie są abonentami Play Now lub nie posiadają żadnej innej usługi w Play). Korzystanie z urządzenia TV Box jest bezpłatne – jest użyczane przez operatora, nie jest własnością abonenta i należy je zwrócić, kiedy umowa wygaśnie.
 
Podstawowy pakiet kanałów – Play Now TV Box

Aktualizacja: Od 29.08.2019 r. pakiet podstawowy obejmuje także 4fun.tv i 4fun Dance.

Do podstawowego pakietu Play Now TV Box można dokupić pakiety dodatkowe: Extra, Sport, Kids i HBO GO. Co istotne można je włączać i wyłączać co miesiąc bezpośrednio na TV Box – w dowolnej chwili można z nich zrezygnować lub uruchomić je na nowo. Ze wszystkich tych pakietów można korzystać przez pierwsze 3 miesiące bez opłat od momentu pierwszej aktywacji, przy czym aby skorzystać z tej promocji, aktywacji trzeba dokonać do 31 sierpnia br.

Pakiet Extra kosztuje 20 zł/mies. i zawiera 27 kanałów:
AMC, AXN, BBC Earth, BBC First, Kino Polska TV, Comedy Central Family, Bloomberg Television, Polsat Viasat Explore, Epic Drama, Clubbing TV, Lifetime, Romance TV, Extreme Sports Channel, History2, MTV Life HD, MTV Dance, MTV Hits, VH1, Ginx Esports TV, Kino Polska Muzyka, Motowizja, BBC World News, BBC Brit, Eska Rock TV (aktualizacja: od 1.08.2019 r. również Sci Fi, 13 Ulica i E! Entertainment Television; od 29.08.2019 r. także Crime+Investigation Polsat i 4fun Gold).

Pakiet Sport kosztuje 15 zł/mies. i obejmuje 5 kanałów:
Eleven Sports 1, Eleven Sports 1 4K (od 28.01.2020 r.), Eleven Sports 2, Motowizja i Extreme Sports Channel.
Należy tutaj zwrócić uwagę, że kanały Motowizja i Extreme Sports Channel powielają się w pakiecie Extra, co oznacza, że osoby, które płacą już za ten pakiet, w praktyce zapłacą 15 zł/mies. za tylko dwa kanały: Eleven Sports 1 i Eleven Sports 2.

Pakiet Kids w cenie 10 zł/mies. zawiera 9 kanałów skierowanych do dzieci:
Nickelodeon, Cartoon Network, Boomerang, Nick Jr., Da Vinci, Polsat JimJam, Baby TV, CBeebies, Duck TV.

Pakiet HBO GO kosztuje 25 zł/mies. i obejmuje:
3 kanały HBO (HBO, HBO2 i HBO3) oraz treści VOD w ramach usługi HBO GO.
Aktualizacja 7.08.2019 r: Cena pakietu HBO GO została obniżona do 20 zł/mies.

Warto wspomnieć, że na TV Box preinstalowana jest aplikacja Netflix oraz dostępna jest usługa Netflix – płacę z Play, która pozwala wygodnie płacić za subskrypcję na rachunku Play. Opłaty za korzystanie z Netflixa zaczynają się od 34 zł za miesiąc – w zależności od wybranego planu.

Dodatkowo możliwe jest korzystanie z następujących funkcjonalności:
  • CAST, czyli przenoszenie obrazu i dźwięku ze smartfona lub laptopa na telewizor;
  • nagrywanie (nPVR) – nagrania są przechowywane w chmurze przez 180 dni;
  • CatchUp, czyli możliwość odtwarzania programów do 7 dni po ich emisji;
  • Start Over, czyli odtwarzanie od początku trwającego już programu;
  • dostęp na wielu urządzeniach, czyli możliwość korzystania z treści wideo w aplikacji Play Now na smartfonie, tablecie lub na stronie internetowej.

Wygląd i wyposażenie

W zestawie dostarczanym na potrzeby Play Now TV można znaleźć: urządzenie TV Box, pilot zdalnego sterowania plus 2x baterie AAA, kabel HDMI o długości 1,5 m, kabel Ethernet (1,8 m), zasilacz oraz instrukcję obsługi. Zestaw nie obejmuje kabla antenowego.

Warto w kilku zdaniach opisać pilot zdalnego sterowania, który nie jest takim zwykłem pilotem, bowiem łączy się z TV Box poprzez Bluetooth. Ciekawą funkcją, jaką oferuje, jest obsługa głosowa, czyli wyszukiwanie treści komendami głosowymi, dzięki wbudowanemu mikrofonowi. TV Box przeszuka zarówno treści Play Now, jak i YouTube, i innych aplikacji, które są zintegrowane z wyszukiwarką Google na Android TV. Jeśli chodzi o sam wygląd i komfort korzystania, pilot dobrze leży w dłoni, a rozmieszczenie przycisków jest bardzo intuicyjne. Pochwalić należy zastosowanie dedykowanych klawiszy dla aplikacji głównej Play Now, Netflixa, HBO GO i YouTube. Co ciekawe w pierwszych egzemplarzach testowych przycisk YouTube był dedykowany serwisowi Showmax, który jednak dość niespodziewanie zniknął z polskiego rynku z końcem stycznia 2019 roku. Warto jeszcze wspomnieć, że z uwagi na połączenie przez Bluetooth nie trzeba celować pilotem prosto w TV Boxa.

Sam TV Box ma niewielkie wymiary: 130x130x30 mm. Został wyprodukowany w... Tunezji przez firmę Sagemcom. Jest oznaczony jako DCTIW362 Play. Wewnątrz TV Boxa zastosowano układ Broadcom BCM72604 z dwurdzeniowym procesorem 1,5 GHz i grafiką Broadcom VideoCore V HW (V3D-510). Urządzenie charakteryzuje się 2 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci flash (można ją rozszerzyć umieszczając w dedykowanym czytniku kartę microSD). Wbudowany moduł Wi-Fi obsługuje dwa pasma: 2,4 GHz, i 5 GHz.

Na panelu przednim TV Boxa znajduje się przycisk uruchamiania oraz diody informujące o stanie pracy. Brak jest wyświetlacza. Po prawej stronie panelu umieszczono logo Play Now.

Tylna część obudowy zawiera szereg złącz: zasilanie, wejście Ethernet, HDMI i USB 2.0 oraz gniazdo antenowe. Po lewej stronie urządzenia mamy natomiast wejście na kartę microSD.
 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Testy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

459 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...