reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Zgoda Komisji Europejskiej na przejęcie M7 przez Canal+

dodano: 2019-09-06 12:35 | aktualizacja: 2019-09-06 17:32
autor: Anita Kaźmierska | źródło: KE/satkurier.pl

Canal-plus-m7-group-fuzja-360px.jpg Komisja Europejska zatwierdziła przejęcie M7 Group, spółki z siedzibą w Luksemburgu, przez Grupę Canal+, należąca do francuskiego koncernu Vivendi. Oznacza to, że właściciel Platformy Canal+ w Polsce jest coraz bliżej finalizacji transakcji, w wyniku której stanie się operatorem z liczbą prawie 20 mln abonentów na całym świecie. Jak informuje Grupa Canal+, ma to nastąpić w ciągu najbliższych dni.

M7 Group


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
M7 Group prowadzi działalność w kilku europejskich krajach, polegającą przede wszystkim na świadczeniu usług płatnej telewizji, nadawania oraz dystrybucji kanałów. Portfolio tej grupy obejmuje 11 marek w 8 krajach:
  • Austria (HD Austria),
  • Belgia (TV Vlaanderen i TéléSat),
  • Czechy i Słowacja (Skylink),
  • Holandia (Canal Digitaal i Online.nl),
  • Niemcy (M7 Deutschland i Diveo),
  • Rumunia i Węgry (freeSAT, UPC Direct, Focus Sat poprzez UPC DTH).
M7 Group ma ponad 3 mln abonentów, z czego 800 tys. pakietu podstawowego.

Natomiast Grupa Canal+ prowadzi podobną działalność w kilku krajach na całym świecie, w tym we Francji i Polsce. Dodatkowo produkuje i nadaje treści audiowizualne. Operator ma ponad 16,1 mln abonentów, w tym ponad 15,5 mln abonentów indywidualnych. Na koniec czerwca br. nc+ (dziś pod nazwą Platforma Canal+) miała 2,163 mln abonentów, o 31 tys. mniej niż na koniec 2018 roku.

Komisja Europejska doszła do wniosku, że proponowane połączenie nie wzbudzi obaw dotyczących konkurencji, ponieważ działalność pokrywa się tylko w niewielkim stopniu. Podobnie Komisja wykluczyła wszelkie obawy dotyczące konkurencji wynikające z wertykalnych powiązań między przedsiębiorstwami.

Przypomnijmy, że do zawarcia umowy pomiędzy Grupą Canal+ a funduszem private equity Astorg, który jest właścicielem M7 Group, doszło w maju br. Według wcześniejszych informacji, Grupa Canal+ zapłaci za M7 Group nieco ponad 1 mld euro. Po sfinalizowaniu transakcji Grupa Canal+ będzie miała prawie 20 mln abonentów na całym świecie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...