reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zgoda Komisji Europejskiej na przejęcie M7 przez Canal+

dodano: 2019-09-06 12:35 | aktualizacja: 2019-09-06 17:32
autor: Anita Kaźmierska | źródło: KE/satkurier.pl

Canal-plus-m7-group-fuzja-360px.jpg Komisja Europejska zatwierdziła przejęcie M7 Group, spółki z siedzibą w Luksemburgu, przez Grupę Canal+, należąca do francuskiego koncernu Vivendi. Oznacza to, że właściciel Platformy Canal+ w Polsce jest coraz bliżej finalizacji transakcji, w wyniku której stanie się operatorem z liczbą prawie 20 mln abonentów na całym świecie. Jak informuje Grupa Canal+, ma to nastąpić w ciągu najbliższych dni.

M7 Group


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
M7 Group prowadzi działalność w kilku europejskich krajach, polegającą przede wszystkim na świadczeniu usług płatnej telewizji, nadawania oraz dystrybucji kanałów. Portfolio tej grupy obejmuje 11 marek w 8 krajach:
  • Austria (HD Austria),
  • Belgia (TV Vlaanderen i TéléSat),
  • Czechy i Słowacja (Skylink),
  • Holandia (Canal Digitaal i Online.nl),
  • Niemcy (M7 Deutschland i Diveo),
  • Rumunia i Węgry (freeSAT, UPC Direct, Focus Sat poprzez UPC DTH).
M7 Group ma ponad 3 mln abonentów, z czego 800 tys. pakietu podstawowego.

Natomiast Grupa Canal+ prowadzi podobną działalność w kilku krajach na całym świecie, w tym we Francji i Polsce. Dodatkowo produkuje i nadaje treści audiowizualne. Operator ma ponad 16,1 mln abonentów, w tym ponad 15,5 mln abonentów indywidualnych. Na koniec czerwca br. nc+ (dziś pod nazwą Platforma Canal+) miała 2,163 mln abonentów, o 31 tys. mniej niż na koniec 2018 roku.

Komisja Europejska doszła do wniosku, że proponowane połączenie nie wzbudzi obaw dotyczących konkurencji, ponieważ działalność pokrywa się tylko w niewielkim stopniu. Podobnie Komisja wykluczyła wszelkie obawy dotyczące konkurencji wynikające z wertykalnych powiązań między przedsiębiorstwami.

Przypomnijmy, że do zawarcia umowy pomiędzy Grupą Canal+ a funduszem private equity Astorg, który jest właścicielem M7 Group, doszło w maju br. Według wcześniejszych informacji, Grupa Canal+ zapłaci za M7 Group nieco ponad 1 mld euro. Po sfinalizowaniu transakcji Grupa Canal+ będzie miała prawie 20 mln abonentów na całym świecie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 700HD

AB CryptoBox 700HD to tani satelitarny dekoder HD oparty na...

235 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1 590 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 990 zł Więcej...
reklama