reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„1800 gramów” - film TVN w kinach

dodano: 2019-11-15 23:32
autor: Łukasz Knapik | źródło: Kino Świat

Kino Świat TVN „1800 gramów” Od piątku, 15 listopada br. w kinach w całej Polsce widzowie mogą oglądać film „1800 gramów”. Producentem filmu jest TVN (Discovery), a dystrybutorem Kino Świat. Zdjęcia do filmu zrealizowane zostały w tym roku w Krakowie.

Kino Świat TVN „1800 gramów”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- „1800 gramów" to ciepła i wzruszająca opowieść o macierzyństwie i ojcostwie. Historie bohaterów odzwierciedlają problemy wielu polskich rodzin. Jest dobry i troskliwy mąż i ojciec, który sam zajął się domem, biorąc na siebie wychowanie dzieci, by żona mogła realizować się zawodowo. Z czasem nierówny podział obowiązków doprowadza do kryzysu w ich małżeństwie. Film opowiada także o kochającym się małżeństwie, któremu do szczęścia brakuje tylko dziecka, jest też para nastolatków, która próbuje ułożyć sobie razem życie wobec wczesnego rodzicielstwa - czytamy w opisie.

Twórcy „1800 gramów" chcieliby, żeby ich dzieło nie tylko oswajało Polki i Polaków z tematyką adopcji, ale również budowało pokoleniowe, kulturowe i rodzicielskie mosty.

- To jest film dla ludzi, którzy szukają dobroci i nadziei. Jeśli ktoś znajduje się na trudnym etapie życia, powinien go obejrzeć

- mówi Magdalena Różczka.

- Robiąc filmy, wierzę, że daję komuś możliwość zastanowienia się nad rzeczami, o których na co dzień się nie myśli - przekonuje Piotr Głowacki. - To niesamowite jak cudowną istotą jest dziecko. Jest chłonne, niesamowicie szybko poznaje świat. Na nas wszystkich - na rodzicach, na całym społeczeństwie - spoczywa odpowiedzialność, żeby dziecko uczyło się dobrych rzeczy i pozytywnych wartości. My też musimy się tego uczyć, a najlepiej się uczy poprzez rozmowę. Nasz film do niej zachęca - dodaje.


„1800 gramów" to najnowszy filmowy projekt TVN, producenta takich filmów jak „Listy do M." (więcej tutaj) czy „Podatek od miłości" (więcej tutaj), które przed wielkimi ekranami zgromadziły łącznie blisko 10 milionów widzów (dane za firmą Kino Świat). W roli głównej zobaczymy Magdalenę Różczkę, której partnerują: Piotr Głowacki, Danuta Stenka, Aleksandra Popławska, Maciej Zakościelny, Wojciech Mecwaldowski, Roma Gąsiorowska, Magdalena Lamparska, Anna Próchniak, Anna Smołowik, Dorota Kolak, Anna Tomaszewska, Marta Ścisłowicz, Wojciech Zieliński i  Zbigniew Zamachowski. Gościnnie pojawi się w filmie także Tomasz Iwanca, czyli raper znany fanom jako GrubSon. Zdjęcia do filmu zrealizowane zostały w tym roku w Krakowie, za reżyserię odpowiada Marcin Głowacki („Mój biegun"), producentem filmu jest Krystyna Lasoń (producent serii filmów z cyklu „Prawdziwe historie", m.in. „Oszukane", „Mój biegun", „Nad życie" - więcej tutaj).
 
Kraków przygotowuje się na nadejście świąt Bożego Narodzenia. Ewa (w tej roli Magdalena Rożczka), kobieta dla której nie ma rzeczy niemożliwych, szuka nowych opiekunów dla dzieci pozbawionych rodzin. Jest wulkanem energii, potrafi wyważyć każde drzwi i nagiąć każdy przepis, aby im pomóc. Tuż przed Bożym Narodzeniem w jej życiu pojawia się niezwykła dziewczynka - Nutka, niemowlę pozostawione przez matkę. Dla jej dobra Ewa gotowa jest zrobić wszystko, nawet poświęcić siebie, swoją karierę i szansę na miłość... Nie spodziewa się, że wkrótce przez jej życie przetoczy się prawdziwa lawina emocji, na którą nie przygotowało jej nic, czego do tej pory doświadczyła. Czy bezinteresownie ratując jeden mały świat można uratować również siebie?
 

- „1800 gramów” to piękna i wzruszająca opowieść o najważniejszych ludzkich sprawach, o miłości i samotności, o poświęceniu i odwadze. Nasi bohaterowie muszą porzucić ograniczenia, w których tkwią, a wyzwanie, które przynosi im los, pozwala odnaleźć się i zmienić swoje życie. Wierzę, że ta historia chwyci za serce naszych widzów. Cieszę się, że do projektu udało nam się zaprosić znakomitych aktorów. Dodatkowym atutem są piękne plenery, bowiem akcja filmu rozgrywa się w Krakowie. Wielką satysfakcją jest, że to już ósmy film fabularny naszego krakowskiego zespołu

- mówi Krystyna Lasoń, producentka.

 

- Film „1800 gramów” to bardzo ważny dla mnie projekt, w którego powstanie byłam zaangażowana od samego początku. To scenariusz inspirowany prawdziwymi historiami dzieci, które poznałam w czasie dziesięcioletniej współpracy z Interwencyjnym Ośrodkiem Preadopcyjnym w Otwocku. Mam nadzieję, że film „1800 gramów”, da początek wielu budującym rozmowom, bowiem wokół adopcji jest wciąż dużo spraw do naprawienia, a jestem pewna, że dobro maleńkich dzieci, które rozpaczliwe potrzebują miłości i utulenia to temat, który dotyka każdego wrażliwego człowieka

- mówi Magdalena Różczka, aktorka.

 
Reżyserem „1800 gramów" jest Marcin Głowacki, autorem zdjęć jest Dariusz Rudziński, za scenografię odpowiada Ryszard Melliwa, za montaż Krzysztof Boroń. Film powstał na podstawie oryginalnego scenariusza Piotra Jaska, Jana Holoubka, Agnieszki Jelonek-Lisowskiej, Julii Kamińskiej i Katarzyny Zielińskiej, we współpracy scenariuszowej z Michałem Godzicem i Magdaleną Różczką.

„1800 gramów” - o filmie - gatunek: dramat/obyczajowy, produkcja: Polska 2019, reżyseria: Marcin Głowacki („Mój biegun"), producent: Krystyna Lasoń/TVN, obsada: Magdalena Różczka („Po prostu przyjaźń", serial „Lekarze", „Rozmowy nocą"), Piotr Głowacki („Broad Peak", seria „Planeta Singli", „Serce nie sługa"), Danuta Stenka (seria „Planeta Singli", „Nad życie", „Kamienie na szaniec"), Aleksandra Popławska („Underdog", seria „Kobiety mafii", serial „Wataha"), Maciej Zakościelny („Miszmasz, czyli kogel-mogel 3", „Dywizjon 303. Historia prawdziwa", „Listy do M."), Wojciech Mecwaldowski („Juliusz", „Sztuka kochania", „11 minut"), Roma Gąsiorowska („Całe szczęście", „Plan B", „Podatek od miłości"), Magdalena Lamparska („Porady na zdrady", „Listy do M. 2", „Bogowie"), Anna Próchniak („Najlepszy", „Niewinne", „Miasto 44"), Anna Smołowik („Planeta Singli 3", „Juliusz"), Dorota Kolak („Zabawa zabawa", „Exterminator. Gotowi na wszystko", „Sztuka kochania"), Anna Tomaszewska („Twarz", „Wymyk"), Marta Ścisłowicz („Bogowie", „Miasto 44"), Wojciech Zieliński („Kurier", „Kamienie na szaniec", „Służby specjalne"), Zbigniew Zamachowski („Kurier", „Pitbull. Ostatni pies", „Bogowie"), Tomasz Iwanca „GrubSon".
 
Piotr Głowacki, Mia Diduch i Magdalena Różczka na plakacie promującym kinową emisję filmu „1800 gramów”, foto: Kino Świat
Piotr Głowacki, Mia Diduch i Magdalena Różczka na plakacie promującym kinową emisję filmu „1800 gramów”, foto: Kino Świat


„1800 gramów - kulisy powstawania filmu” - emisja w nocy z czwartku na piątek, z 21 na 22 listopada 2019 roku o godz. 1:45 w TVN.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

679 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...