reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Satelita Thaicom 5 uległ awarii

dodano: 2020-01-18 08:19
autor: Janusz Sulisz | źródło: Thaicom

Thaicom satelita logo tajlandia 360px.jpg Tajski satelita Thaicom 5 (78,5°E) na pozycji uległ poważnej awarii. Operator satelitarny Thaicom wraz z producentem satelity Alcatel Alenia Space i zespołem specjalistów wykonali trzy próby odzyskania systemu satelity od czasu wystąpienia anomalii, jednak system nie został pomyślnie przywrócony. Thaicom kontynuuje współpracę z producentem satelity w celu odzyskania systemu satelitarnego poprzez stosowanie różnych alternatyw przez określony czas.

Thaicom
Thaicom 5 beam wiazka 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Aby zapewnić ciągłość usług dla klientów, Thaicom musiał przenieść klientów z satelity Thaicom 5 na inne satelity. Poszkodowana jest m.in. północnokoreańska KCTV (Korean Central TV) w paśmie C.

Firma Thaicom Public Company Ltd na bieżąco informuje o postępach w sprawie incydentu dotyczącego anomalii technicznej na satelicie Thaicom 5, powodującej techniczne ograniczenia monitorowania statusu satelity.

Anant Kaewruamvongs, dyrektor generalny Thaicom, powiedział:

- Podczas prób przywrócenia  systemów satelity firma współpracowała ze wszystkimi odpowiednimi klientami w celu migracji na inne satelity, abyśmy mogli nadal świadczyć usługi telekomunikacyjne i nadawcze bez zakłóceń.

- Chcielibyśmy podziękować Ministerstwu Cyfrowej Gospodarki i Społeczeństwa oraz Krajowej Komisji Radiofonii i Telewizji za rozważną decyzję o wsparciu i zatwierdzeniu odpowiedniego procesu - dodał Anant.


Thaicom pragnie podkreślić, że incydent ten nie miał wpływu na wszystkich kluczowych klientów i sieci transmisji telewizyjnych na satelitach Thaicom 8 i Thaicom 6 na tej samej pozycji 78,5°E, w tym m.in. platformy True Visions, Distance Learning Television (DLTV) oraz kanałów DVB-T w ramach Must Carry Channels of Digital Terrestrial Television (DTT).

Satelita Thaicom 5 został wyniesiony na orbitę w maju 2006 roku z zakładany czasem pracy 14 lat. Tak się składa, że akurat w tym roku mija okres do którego satelita powinien być jeszcze sprawny. Niestety stało się inaczej. Satelita dysponuje 25 transponderami pasma C i 14 w paśmie Ku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...