reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Twoja Telewizja Religijna z trzema kolejnymi kanałami

dodano: 2020-03-27 04:16 | aktualizacja: 2020-03-27 08:08
autor: Łukasz Knapik | źródło: Nadmorska Grupa Medialna/satkurier.pl

Twoja Telewizja Religijna W ostatnich dniach uruchomione zostały trzy kolejne kanały nadające w ramach Twojej Telewizji Religijnej (pierwotnie Twoja Telewizja Katolicka), której nadawcą jest Twoja Telewizja Morska (Nadmorska Grupa Medialna) - Kościół Rzymskokatolicki Pod Wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa i Świętej Rozalii z Palermo w Wierzchucinie, Kościół Rzymskokatolicki Pod Wezwaniem Zwiastowania Pana w Żarnowcu i Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bolszewie. Wszystkie te stacje, wraz z pozostałymi kilkunastoma, dostępne są w ofercie będącej częścią Nadmorskiej Grupy Medialnej Telewizji Kablowej Chopin z Wejherowa.

Twoja Telewizja Religijna


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Twoja Telewizja Religijna rozpoczęła nadawanie w połowie lipca 2014 roku (więcej tutaj). Nadawcą stacji jest Twoja Telewizja Morska z Wejherowa (więcej tutaj). Spółka ta otrzymała w grudniu 2013 roku od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRIT) koncesję na rozpowszechnianie w sieci telekomunikacyjnej programu telewizyjnego pod nazwą Twoja Telewizja Katolicka, która obowiązuje od dnia 16 grudnia 2013 roku i wygasa z dniem 15 grudnia 2023 roku (więcej tutaj).

Pismem z dnia 19 maja 2014 roku spółka Twoja Telewizja Morska złożyła do KRRiT wniosek o zmianę nazwy programu z Twoja Telewizja Katolicka na Twoja Telewizja Religijna. Swój wniosek uzasadniła faktem, iż składając do KRRiT wniosek o udzielenie koncesji na nadawanie programu telewizyjnego o charakterze religijno-publicystyczno-informacyjnym nie posiadała wiedzy, iż nazwa „Katolicka” została zastrzeżona przez Episkopat Polski (EP). Aby uniknąć ewentualnych dwuznaczności w dziedzinie wiary i moralności, program katolicki powinien pozostać pod pełną kontrolą biskupa diecezjalnego. Twoja Telewizja Morska jako koncesjonariusz jest firmą prywatną i nie podlega jurysdykcji kościoła katolickiego w Polsce. W związku z tym 2 czerwca 2014 roku KRRiT wyraziła zgodę na zmianę nazwy.

Dziś Twoja Telewizja Religijna to kilkanaście kanałów, które nadają codziennie przekaz z lokalnych kościołów rzymskokatolickich z okolic Wejherowa. Obok transmisji mszy świętych i nabożeństw w ramówkach jest także pasmo wspólne, w którym widzowie znajdą programy religijne, w języku polskim a także w języku kaszubskim, oraz przekaz planszowy z podkładem Radia Głos z Pelplina (Katolicka Rozgłośnia Diecezji Pelplińskiej) (więcej tutaj i tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...