reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2022-07-04 - 2022-07-05

Ministerstwo Cyfryzacji rusza z Grarantanną Cup

dodano: 2020-03-28 12:32 | aktualizacja: 2020-03-28 16:17
autor: Łukasz Knapik | źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Ministerstwo Cyfryzacji ESL Grarantanna Cup Ministerstwo Cyfryzacji rusza z e-sportowym turniejem Grarantanna Cup. Przy jego organizacji współpracuje z firmą ESL. Turnieje będą się odbywały na platformie ESL Play. Resort zorganizuje turnieje w czterech grach: „Brawl Stars”, „FIFA 20”, „League of Legends” i „Counter-Strike: Global Offensive”. Turniej promują influencerzy z branż e-sportowej i gamingowej: Maciej Żuchowski „Morgen”, Kinga Kujawska, Jakub Kubiak „Kubik”, Piotr Skowyrski „Izak”, Jarosław Jarząbkowski „Pasha”, Damian Ziaja „Nervarien”, Jakub Turewicz „Kubon” i Paweł Pawelczak „Saju”.

Ministerstwo Cyfryzacji ESL Grarantanna Cup


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Przygotujcie pady, klawiatury i smartfony, bo przed nami Grarantanna Cup! Ogłaszamy wielki, ogólnopolski turniej e-sportowy, jakiego jeszcze nie było! Gwarantujemy emocje, świetną zabawę i nagrody! Wchodzicie w to? Już teraz ruszają zapisy! - zapowiada Ministerstwo Cyfryzacji.

- To przedsięwzięcie adresowane do wszystkich uczniów, którzy przy okazji świetnej zabawy i konkurencji w duchu fair-play, będą mogli wygrać indywidualne nagrody, ale i nagrody dla szkół, które reprezentują

- mówi Marek Zagórski, minister cyfryzacji.


Pierwsze turnieje ruszą w środę, 1 kwietnia br., a zapisy w sobotę, 28 marca br. - Niezależnie od tego, ile potrwa przerwa od zajęć w szkołach, gramy aż do majówki! - zapowiada resort cyfryzacji.

Turniej promują influencerzy z branż e-sportowej i gamingowej: Maciej Żuchowski „Morgen”, Kinga Kujawska, Jakub  Kubiak „Kubik”, Piotr Skowyrski „Izak”, Jarosław Jarząbkowski „Pasha”, Damian Ziaja „Nervarien”, Jakub Turewicz „Kubon” i Paweł Pawelczak „Saju”.

Przy organizacji turnieju Grarantanna Cup Ministerstwo Cyfryzacji współpracuje z firmą ESL.

- Polacy są świetni w esporcie. Wielu twierdzi, a ja się z nimi zgadzam, że najlepsi. W trakcie Grarantanny Cup będziemy mogli to ponownie udowodnić

- mówi Marek Zagórski.


- Warunek jest jeden: najpierw nauka, później przyjemności. Myślimy i o tym, i o tym. Aby zdalna nauka szła łatwiej, uruchomiliśmy portal www.gov.pl/zdalnelekcje (przejdź na stronę - red.). Aby nie szukać rozrywek na zewnątrz najpierw zorganizowaliśmy pierwszą odsłonę Grarantanny, czyli cykl różnego typu aktywności internetowych. Zainteresowanie nią przeszło nasze najśmielsze oczekiwania! Postanowiliśmy więc iść za ciosem i tak narodzin się pomysł Grarantanny Cup - czytamy w komunikacie.

Jak to będzie wyglądało? Przez najbliższy miesiąc resort zorganizuje turnieje w czterech grach: „Brawl Stars”, „FIFA 20” (więcej tutaj i tutaj), „League of Legends” (więcej tutaj) i „Counter-Strike: Global Offensive” (więcej tutaj). - Wybór nie jest przypadkowy - to jedne z najpopularniejszych gier na świecie. Każdy znajdzie coś dla siebie - zapewnia ministerstwo.

Turnieje będą się odbywały na platformie ESL Play. Przewidziano rozgrywki indywidualne, ale i zespołowe. To na tej platformie będą prowadzone też zapisy do turniejów. Chcąc wziąć w nich udział - zawodnik lub drużyna będą musieli założyć konto, a następnie - zgodnie z regulaminem - zweryfikować i potwierdzić, że reprezentują daną szkołę.

Pierwszy etap do turnieje kwalifikacyjne - zawodnicy reprezentujący swoje szkoły będą w nich zbierać punkty rankingowe. To one będą przepustką do finału Grarantanny Cup. Fotele gamingowe, monitory, smartfony, czy słuchawki i myszki - w sumie na zwycięzców czekają nagrody o łącznej wartości 50 tysięcy złotych. Najlepsi będą mogli zdobyć też superlaur dla swojej szkoły - pracownię multimedialną, a dokładnie osiem takich pracowni.

„FIFA 20”

W turniejach „FIFA 20” - a w ramach Grarantanna Cup zorganizowane zostaną takie dwa - rywalizacja toczyć się będzie w systemie 1 na 1. Wykorzystany zostanie tryb FIFA20 Ultimate Team. Co to oznacza? Najpierw rozegrane zostaną otwarte turnieje kwalifikacyjne, w których gracze rywalizować będą o punkty. Co ważne, każdy gracz może wziąć udział we wszystkich turniejach kwalifikacyjnych, niezależnie od osiągniętego wcześniej rezultatu. Po rozstrzygnięciu wszystkich turniejów kwalifikacyjnych, na podstawie sumy zebranych przez zawodników punktów, wyłoniona zostanie lista uczestników turnieju finałowego - zagra w nim 16 zawodników z najwyższą liczbą punktów zebraną w turniejach kwalifikacyjnych.

Harmonogram Grarantanna Cup w „FIFA 20”:

Pierwszy turniej:

- w czwartek, 2 kwietnia 2020 roku - otwarte kwalifikacje #1,
- w niedzielę, 5 kwietnia 2020 roku - otwarte kwalifikacje #2,
- w środę, 8 kwietnia 2020 roku - otwarte kwalifikacje #3,
- w piątek, 10 kwietnia 2020 roku - otwarte kwalifikacje #4,
- w niedzielę, 12 kwietnia 2020 roku - otwarte kwalifikacje #5,
- w środę, 15 kwietnia 2020 roku - otwarte kwalifikacje #6,
- w czwartek, 16 kwietnia 2020 roku - otwarte kwalifikacje #7,
- w piątek, 17 kwietnia 2020 roku - finały.

Drugi turniej:

- w niedzielę, 19 kwietnia 2020 roku - otwarte kwalifikacje #1,
- w środę, 22 kwietnia 2020 roku - otwarte kwalifikacje #2,
- w piątek, 24 kwietnia 2020 roku - otwarte kwalifikacje #3,
- w środę, 29 kwietnia 2020 roku - otwarte kwalifikacje #4,
- w czwartek, 30 kwietnia 2020 roku - otwarte kwalifikacje #5,
- w piątek, 1 maja 2020 roku - otwarte kwalifikacje #6,
- w niedzielę, 3 maja 2020 roku - finały.

Punkty rankingowe w turniejach kwalifikacyjnych: 1. miejsce - 100 punktów, 2. miejsce - 80 punktów, 3. miejsce - 50 punktów, 4. miejsce - 40 punktów, miejsca 5-8 - 25 punktów, miejsca 9-16 - 10 punktów.

Nagrody w Grarantanna Cup FIFA 20: 1. miejsce - fotel gamingowy + pad, 2. miejsce - monitor + pad, 3. miejsce - monitor.

„Brawl Stars”

W organizowanym w ramach Grarantanna Cup turnieju „Brawl Stars” rywalizacja toczyć się będzie drużynowo, w systemie 3 na 3. Najpierw rozegranych zostanie pięć otwartych turniejów kwalifikacyjnych, w których drużyny rywalizować będą o punkty. Co ważne, każda drużyna może wziąć udział we wszystkich otwartych turniejach kwalifikacyjnych, niezależnie od osiągniętego wcześniej rezultatu. Po rozstrzygnięciu wszystkich turniejów kwalifikacyjnych, na podstawie sumy zebranych przez drużyny punktów, wyłoniona zostanie lista uczestników turnieju finałowego - zagra w nim osiem drużyn z najwyższą liczbą punktów zebraną dzięki turniejom kwalifikacyjnym.

Harmonogram Grarantanna Cup w „Brawl Stars”:

- w sobotę, 4 kwietnia 2020 roku - otwarte kwalifikacje #1,
- w sobotę, 11 kwietnia 2020 roku - otwarte kwalifikacje #2,
- w sobotę, 18 kwietnia 2020 roku - otwarte kwalifikacje #3,
- we wtorek, 21 kwietnia 2020 roku - otwarte kwalifikacje #4,
- w sobotę, 25 kwietnia 2020 roku - otwarte kwalifikacje #5,
- w sobotę, 2 maja 2020 roku - finały.

Punkty rankingowe w turniejach kwalifikacyjnych: 1. miejsce - 100 punktów, 2. miejsce - 80 punktów, 3. miejsce - 50 punktów, 4. miejsce - 40 punktów, miejsca 5-8 - 25 punktów, miejsca 9-16 - 10 punktów.

Nagrody w Grarantanna Cup w „Brawl Stars”: 1. miejsce: smartfon, 2. miejsce: słuchawki + powerbank, 3. miejsce: słuchawki.

„Counter-Strike: Global Offensive”

Turniejów w „Counter-Strike: Global Offensive” w sumie będą trzy - dwa indywidualne i jeden drużynowy.

W organizowanym w ramach Grarantanna Cup drużynowym turnieju „Counter-Strike: Global Offensive” rywalizacja toczyć się będzie w systemie 5 na 5. Najpierw rozegranych zostanie pięć otwartych turniejów kwalifikacyjnych, w których drużyny rywalizować będą o punkty rankingowe. Co ważne, każda drużyna może wziąć udział we wszystkich otwartych turniejach kwalifikacyjnych, niezależnie od osiągniętego wcześniej rezultatu. Po rozstrzygnięciu wszystkich turniejów kwalifikacyjnych, na podstawie sumy zebranych przez drużyny punktów, wyłoniona zostanie lista uczestników turnieju finałowego - zagra w nim osiem drużyn z najwyższą liczbą punktów zebraną dzięki turniejom kwalifikacyjnym.

Harmonogram Grarantanna Cup w „Counter-Strike: Global Offensive” 5 na 5:

- w sobotę, 4 kwietnia 2020 roku - otwarte kwalifikacje #1,
- we wtorek, 7 kwietnia 2020 roku - otwarte kwalifikacje #2,
- w poniedziałek, 13 kwietnia 2020 - otwarte kwalifikacje #3,
- w czwartek, 23 kwietnia 2020 - otwarte kwalifikacje #4,
- w poniedziałek, 27 kwietnia 2020 - otwarte kwalifikacje #5,
- w sobotę, 2 maja 2020 roku - finały.

Punkty rankingowe w turniejach kwalifikacyjnych: 1. miejsce - 100 punktów, 2. miejsce - 80 punktów, 3. miejsce - 50 punktów, 4. miejsce - 40 punktów, miejsca 5-8 - 25 punktów, miejsca 9-16 - 10 punktów.

Nagrody w Grarantanna Cup w „Counter-Strike: Global Offensive”: 1. miejsce: 5x monitor gamingowy + 5x myszka gamingowa, 2. miejsce: 5x myszka gamingowa, 3. miejsce: 5x słuchawki gamingowe.

Zorganizowane zostaną też dwa indywidualne turnieje „Counter-Strike: Global Offensive” 1 na 1 AIM. W ich ramach najpierw odbędzie się pięć otwartych turniejów kwalifikacyjnych, w których zawodnicy rywalizować będą o punkty rankingowe. Co ważne, każdy zawodnik może wziąć udział we wszystkich otwartych turniejach kwalifikacyjnych, niezależnie od osiągniętego wcześniej rezultatu. Po rozstrzygnięciu wszystkich turniejów kwalifikacyjnych, na podstawie sumy zebranych przez zawodnika punktów, wyłoniona zostanie lista uczestników turnieju finałowego - zagra w nim 16 zawodników z najwyższą liczbą punktów zebraną dzięki turniejom kwalifikacyjnym.

Harmonogram Grarantanna Cup w „Counter-Strike: Global Offensive” 1 na 1 AIM:

Pierwszy turniej:

- w środę, 1 kwietnia 2020 roku - otwarte kwalifikacje #1,
- w poniedziałek, 6 kwietnia 2020 roku - otwarte kwalifikacje #2,
- w czwartek, 9 kwietnia 2020 roku - otwarte kwalifikacje #3,
- w sobotę, 11 kwietnia 2020 roku - otwarte kwalifikacje #4,
- w czwartek, 16 kwietnia 2020 roku - otwarte kwalifikacje #5,
- w sobotę, 18 kwietnia 2020 roku - finały.

Drugi turniej:

- w poniedziałek, 20 kwietnia 2020 roku - otwarte kwalifikacje #1,
- w piątek, 24 kwietnia 2020 roku - otwarte kwalifikacje #2,
- w sobotę, 25 kwietnia 2020 roku - otwarte kwalifikacje #3,
- w środę, 29 kwietnia 2020 roku - otwarte kwalifikacje #4,
- w czwartek, 30 kwietnia 2020 roku - otwarte kwalifikacje #5.
- w piątek, 1 maja 2020 roku - finały.

Punkty rankingowe w turniejach kwalifikacyjnych: 1. miejsce - 100 punktów, 2. miejsce - 80 punktów, 3. miejsce - 50 punktów, 4. miejsce - 40 punktów, miejsca 5-8 - 25 punktów, miejsca 9-16 - 10 punktów.

Nagrody w Grarantanna Cup w „Counter-Strike: Global Offensive” 1 na 1 AIM: 1. miejsce: monitor gamingowy + myszka gamingowa + słuchawki gamingowe, 2. miejsce: monitor gamingowy + myszka gamingowa, 3. miejsce: myszka gamingowa + słuchawki gamingowe

„League of Legends”

W „League of Legends” zorganizowane zostaną dwa turnieje - jeden indywidualny, jeden drużynowy.

W indywidualnym - „League of Legends” 1 na 1 - najpierw rozegranych zostanie osiem otwartych turniejów kwalifikacyjnych, w których zawodnicy rywalizować będą o punkty rankingowe. Co ważne, każdy zawodnik może wziąć udział we wszystkich otwartych turniejach kwalifikacyjnych, niezależnie od osiągniętego wcześniej rezultatu. Po rozstrzygnięciu wszystkich turniejów kwalifikacyjnych, na podstawie sumy zebranych przez zawodnika punktów, wyłoniona zostanie lista uczestników turnieju finałowego - zagra w nim 16 zawodników z najwyższą liczbą punktów zebraną dzięki turniejom kwalifikacyjnym.

Harmonogram Grarantanna Cup w „League of Legends” 1 na 1:

- w piątek, 3 kwietnia 2020 roku - otwarte kwalifikacje #1,
- w poniedziałek, 6 kwietnia 2020 roku - otwarte kwalifikacje #2,
- w środę, 8 kwietnia 2020 roku - otwarte kwalifikacje #3,
- w niedzielę, 12 kwietnia 2020 roku - otwarte kwalifikacje #4,
- w środę, 15 kwietnia 2020 roku - otwarte kwalifikacje #5,
- w niedzielę, 19 kwietnia 2020 roku - otwarte kwalifikacje #6,
- w piątek, 24 kwietnia 2020 roku - otwarte kwalifikacje #7,
- we wtorek, 28 kwietnia 2020 roku - otwarte kwalifikacje #8,
- w niedzielę, 3 maja 2020 roku - finały.

Punkty rankingowe w turniejach kwalifikacyjnych: 1. miejsce - 100 punktów, 2. miejsce - 80 punktów, 3. miejsce - 50 punktów, 4. miejsce - 40 punktów, miejsca 5-8 - 25 punktów, miejsca 9-16 - 10 punktów.

Nagrody w Grarantanna Cup w „League of Legends” 1 na 1: 1. miejsce: monitor gamingowy + myszka gamigowa + słuchawki gamingowe, 2. miejsce: monitor gamingowy + myszka gamigowa, 3. miejsce: myszka gamigowa + słuchawki gamingowe.

W zespołowym turnieju „League of Legends” rywalizacja toczyć się będzie w systemie 5 na 5. Najpierw rozegrane zostaną trzy otwarte turnieje kwalifikacyjne, w których drużyny rywalizować będą o punkty rankingowe. Co ważne, każda drużyna może wziąć udział we wszystkich otwartych turniejach kwalifikacyjnych, niezależnie od osiągniętego wcześniej rezultatu. Po rozstrzygnięciu wszystkich turniejów kwalifikacyjnych, na podstawie sumy zebranych przez drużyny punktów, wyłoniona zostanie lista uczestników turnieju finałowego - zagra w nim osiem drużyn z najwyższą liczbą punktów zebraną dzięki turniejom kwalifikacyjnym.

Harmonogram Grarantanna Cup w „League of Legends” 5 na 5:

- w piątek, 10 kwietnia 2020 roku - otwarte kwalifikacje #1,
- we wtorek, 21 kwietnia 2020 roku - otwarte kwalifikacje #2,
- w niedzielę, 26 kwietnia 2020 roku - otwarte kwalifikacje #3,
- w sobotę, 2 maja 2020 roku - finały.

Punkty rankingowe w turniejach kwalifikacyjnych: 1. miejsce - 100 punktów, 2. miejsce - 80 punktów, 3. miejsce - 50 punktów, 4. miejsce - 40 punktów, miejsca 5-8 - 25 punktów, miejsca 9-16 - 10 punktów.

Nagrody w Grarantanna Cup w „League of Legends” 5 na 5: 1. miejsce - 5x monitor gamingowy + 5x myszka gamingowa, 2. miejsce - 5x myszka gamingowa, 3. miejsce - 5x słuchawki gamingowe.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Esport


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 GoSAT GS250T2 H.265 HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GoSAT dla Naziemnej Telewizji...

109 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...