reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wielofunkcyjne adaptery USB-C: 3-9 gniazd, których nie masz w smartfonie

dodano: 2020-06-05 15:18 | aktualizacja: 2020-06-07 21:51
autor: Jerzy Kruczek | źródło: SAT Kurier 1-2/2020

Adapter USB-C Adapter USB-C to urządzenie umożliwiające podłączenie wielu urządzeń oraz mediów za pomocą gniazda USB-C. To taki uniwersalny hub. Jest to o tyle wygodne, że zajmuje jedno złącze w urządzeniu, np. w smartfonie czy laptopie, a daje dostęp od 3 do 9 różnych gniazd, których może nie być w laptopie lub innym urządzeniu. Mając USB-C, np. w smartfonie Samsunga czy iPhone, możesz mieć gniazdo kart SD, HDMI czy RJ45 czy VGA - to bardzo wygodne urządzenie, dające komfort podłączenia wszystkiego i w każdym momencie.

Adapter USB-C


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Adaptery USB-C stają się efektem ubocznym postępu, ponieważ część najnowszych laptopów i innych urządzeń nie ma już niektórych gniazd czy slotów, co może użytkownika doprowadzać do irytacji, kiedy nie może czegoś podłączyć. Teoretycznie producent laptopa czasami dostarcza kabel Ethernet do połączenia się z Internetem, zamiast korzystania z Wi-Fi, ale czasami braknie złącza na karty pamięci czy najczęściej kolejnego USB 3.0. Przez nowoczesne laptopy, w których unika się starych portów na rzecz nowszego formatu USB-C, wielofunkcyjne adaptery USB-C stały się koniecznością, jeśli nadal chce się korzystać z napędów USB, kart pamięci aparatu i zewnętrznego wyświetlacza, a nawet ładować laptopa podczas korzystania z innego urządzenia USB-C.

Adaptery od 3in1 do 9in1 mają zwykle kombinacje różnej liczby następujących złącz:
  • złącze USB-C 3.1,
  • gniazdo RJ45,
  • gniazdo USB-C 3.1,
  • gniazdo USB-A 3.0 (zwykle od 1 do 3 złącz),
  • gniazdo kart SD,
  • gniazdo kart TF,
  • gniazdo HDMI,
  • gniazdo jack,
  • gniazdo VGA.

Produkt umożliwia jednoczesne ładowanie urządzenia oraz korzystanie z dodatkowych portów. Wtyk USB-C jest kompatybilny z portami Thunderbolt 3.
 
Adapter 8in1 dla zastosowania w smartfonach Samsung i innych z USB-C

Adapter daje jednoczesny przesył wysokiej jakości sygnału audio oraz wideo (port HDMI 4K), podłączenie do sieci (port Ethernet RJ45), przesył danych (3 porty USB-A 3.0), przesył dźwięku (Mini Jack 3,5mm), odczytywanie kart SD i micro SD oraz ładowanie urządzeń. Wyjścia wideo HDMI i VGA nie mogą być używane jednocześnie. Nie należy używać portów USB 3.0 do ładowania.

W ten sposób można podłączyć wszystko do swojego urządzenia, np. myszkę, monitor, telefon, ładowarkę, karty SD, słuchawki, głośniki, drukarkę, dyski zewnętrzne i wiele innych. Zwykle adapter zapewnia wysoką jakość obrazu 4K w rozdzielczości do [email protected] (gniazdo HDMI).

Aby korzystać z HDMI lub VGA, trzeba sprawdzić, czy port USB-C komputera lub telefonu obsługuje Alternative DisplayPort Mode – przez port USB musi płynąć sygnał wideo.

I najważniejsza sprawa: taki adapter jest Plug and Play – nie wymaga żadnych sterowników, bo działa od razu po podłączeniu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowości


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

249 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

509 zł Więcej...