reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Wielofunkcyjne adaptery USB-C: 3-9 gniazd, których nie masz w smartfonie

dodano: 2020-06-05 15:18 | aktualizacja: 2020-06-07 21:51
autor: Jerzy Kruczek | źródło: SAT Kurier 1-2/2020

Adapter USB-C Adapter USB-C to urządzenie umożliwiające podłączenie wielu urządzeń oraz mediów za pomocą gniazda USB-C. To taki uniwersalny hub. Jest to o tyle wygodne, że zajmuje jedno złącze w urządzeniu, np. w smartfonie czy laptopie, a daje dostęp od 3 do 9 różnych gniazd, których może nie być w laptopie lub innym urządzeniu. Mając USB-C, np. w smartfonie Samsunga czy iPhone, możesz mieć gniazdo kart SD, HDMI czy RJ45 czy VGA - to bardzo wygodne urządzenie, dające komfort podłączenia wszystkiego i w każdym momencie.

Adapter USB-C


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Adaptery USB-C stają się efektem ubocznym postępu, ponieważ część najnowszych laptopów i innych urządzeń nie ma już niektórych gniazd czy slotów, co może użytkownika doprowadzać do irytacji, kiedy nie może czegoś podłączyć. Teoretycznie producent laptopa czasami dostarcza kabel Ethernet do połączenia się z Internetem, zamiast korzystania z Wi-Fi, ale czasami braknie złącza na karty pamięci czy najczęściej kolejnego USB 3.0. Przez nowoczesne laptopy, w których unika się starych portów na rzecz nowszego formatu USB-C, wielofunkcyjne adaptery USB-C stały się koniecznością, jeśli nadal chce się korzystać z napędów USB, kart pamięci aparatu i zewnętrznego wyświetlacza, a nawet ładować laptopa podczas korzystania z innego urządzenia USB-C.

Adaptery od 3in1 do 9in1 mają zwykle kombinacje różnej liczby następujących złącz:
  • złącze USB-C 3.1,
  • gniazdo RJ45,
  • gniazdo USB-C 3.1,
  • gniazdo USB-A 3.0 (zwykle od 1 do 3 złącz),
  • gniazdo kart SD,
  • gniazdo kart TF,
  • gniazdo HDMI,
  • gniazdo jack,
  • gniazdo VGA.

Produkt umożliwia jednoczesne ładowanie urządzenia oraz korzystanie z dodatkowych portów. Wtyk USB-C jest kompatybilny z portami Thunderbolt 3.
 
Adapter 8in1 dla zastosowania w smartfonach Samsung i innych z USB-C

Adapter daje jednoczesny przesył wysokiej jakości sygnału audio oraz wideo (port HDMI 4K), podłączenie do sieci (port Ethernet RJ45), przesył danych (3 porty USB-A 3.0), przesył dźwięku (Mini Jack 3,5mm), odczytywanie kart SD i micro SD oraz ładowanie urządzeń. Wyjścia wideo HDMI i VGA nie mogą być używane jednocześnie. Nie należy używać portów USB 3.0 do ładowania.

W ten sposób można podłączyć wszystko do swojego urządzenia, np. myszkę, monitor, telefon, ładowarkę, karty SD, słuchawki, głośniki, drukarkę, dyski zewnętrzne i wiele innych. Zwykle adapter zapewnia wysoką jakość obrazu 4K w rozdzielczości do 3840x2160p@30Hz (gniazdo HDMI).

Aby korzystać z HDMI lub VGA, trzeba sprawdzić, czy port USB-C komputera lub telefonu obsługuje Alternative DisplayPort Mode – przez port USB musi płynąć sygnał wideo.

I najważniejsza sprawa: taki adapter jest Plug and Play – nie wymaga żadnych sterowników, bo działa od razu po podłączeniu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowości


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...