reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Piracki serwis Rojadirecta do zamknięcia

dodano: 2020-07-06 19:54 | aktualizacja: 2020-07-07 14:25
autor: HP | źródło: digitaltveurope.com

Rojadirecta piracki serwis piractwo 360px.jpg Sąd Najwyższy w Danii orzekł, że piracki nadawca internetowy Rojadirecta działa całkowicie nielegalnie i w związku z tym musi zostać zablokowany przez dostawców usług internetowych w tym kraju.

Rojadirecta
Rojadirecta piracki serwis piractwo-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ta decyzja duńskiego sądu zapadła po wspólnym dochodzeniu w sprawie pirackiej działalności Rojadirecta prowadzonej przez hiszpańską ligę piłkarską La Liga i duński sojusz praw audiowizualnych.

Co ciekawe, na liście transmisji live na 7 lipca br. w Rojadirecta znalazł się mecz półfinałowy Pucharu Polski między Cracovią i Legią. U nas pokazuje go Polsat Sport i Super Polsat, a jak trafił do Rojadirecta to pewnie zainteresuje się nadawca transmisji tego meczu.
 
Transmisja meczu Cracovia - Legia w pirackim serwisie Rojadirecta


Puerto 80 Projects SLU, firma stojąca za Rojadirecta, próbowała odwołać się od roszczeń, że jest to piracka działalność, ponieważ dostępne są również legalne treści, ale duński sąd je odrzucił.

Sprawa została po raz pierwszy wniesiona do sądu w 2018 r., kiedy w ciągu miesiąca Rojadirecta odwiedziło 19 tys. internautów z Danii. Piracka witryna oferowała dostęp do nielegalnych transmisji sportowych z całego świata.

Piractwo jest poważnym problemem w Danii.
Szacuje się, że tylko w 2018 roku 250 tys. Duńczyków korzystało z nielegalnych usług telewizyjnych.

Melcior Soler, dyrektor audiowizualny w La Liga, powiedział:

- Przemysł musi nadal zwalczać piractwo audiowizualne na całym świecie. Osiągnięcie to zachęca nas do kontynuowania i potwierdza nasze stanowisko, że piractwo jest plagą nie tylko dla La Ligi, ale dla całej piłki nożnej. La Liga będzie nadal inwestować w technologię walki z piractwem i bronić praw audiowizualnych La Ligi i jej klubów. 


Zainteresowanie Duńczyków nielegalną telewizją i pirackimi treściami po prostu podkreśla znaczenie wyroku takiego jak ten wydany przez sąd wyższej instancji. Dlatego w przyszłości znacznie łatwiej będzie szybko odciąć dostęp do takich nielegalnych usług. 

To jeden z głośnych orzeczeń sądowych w ostatnim czasie. W czerwcu pisaliśmy o moskiewskim wyroku sądu popierającym legalne oglądanie meczów La Ligi.

Źródło: digitaltveurope.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...