reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Jacek Kurski ponownie kieruje TVP

dodano: 2020-07-24 15:27 | aktualizacja: 2020-07-24 15:39
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TVP/satkurier.pl

Jacek Kurski fot. TVP Jak poinformowała Telewizja Polska, w związku z rozpoczynającym się 27 lipca br. urlopem p.o. prezesa zarządu TVP, Macieja Łopińskiego, oraz złożeniem przez niego rezygnacji z czasowego pełnienia obowiązków prezesa zarządu z dniem 7 sierpnia, pełnienie obowiązków prezesa zarządu TVP zostało powierzone Jackowi Kurskiemu.

Jacek Kurski TVP


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, że Jacek Kurski został odwołany ze stanowiska prezesa zarządu TVP dnia 9 marca br. Na jego miejsce rada nadzorcza TVP delegowała Macieja Łopińskiego, jako pełniącego obowiązki prezesa zarządu. W skład zarządu wchodzi jeszcze Mateusz Matyszkowicz, powołany na jej członka 25 kwietnia ub.r. Po odwołaniu Jacek Kurski pełnił rolę doradcy zarządu TVP. Teraz wraca do kierowania Telewizją Polską.

Jacek Kurski otrzymał nominację na Prezesa Zarządu Telewizji Polskiej dnia 8 stycznia 2016 roku decyzją Ministra Skarbu Państwa. Od 20 listopada 2015 do 7 stycznia 2016 jako podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego nadzorował prace resortu związane z ochroną prawa autorskiego i praw pokrewnych: ochroną prawa prasowego.

W latach 2009-2014 był posłem do Parlamentu Europejskiego VII kadencji. Pierwszym przewodniczącym frakcji EFD Europe for Freedom and Democracy. Od 2005 do 2009 był posłem na Sejm V i VI kadencji. Pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Skarbu Państwa i członka sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu.

W latach 2002-2005 był wiceprzewodniczącym Sejmiku Województwa Pomorskiego, a wcześniej w latach 1998-2001 wiceprzewodniczącym zarządu Województwa Pomorskiego. Jako wicemarszałek województwa sprawował nadzór nad jednostkami kultury.

Od 1994 do 1998 roku prowadził agencję reklamową i producencką Jacek-FILM. W 1993 roku opublikował napisaną wspólnie z Piotrem Semką książkę „Lewy czerwcowy”, będącą zapisem wywiadów z politykami związanymi z rządem Jana Olszewskiego na temat kulisów odwołania gabinetu w czerwcu 1992. Rok później zrealizował film „Nocna zmiana” poświęcony tej samej tematyce. W latach 1991-1994 związany był z Telewizją Polską. Wspólnie z Piotrem Semką prowadził magazyn „Reflex” w TVP1 oraz z Wiesławem Walendziakiem program „Lewiatan”. Współtworzył również program „Sprawa dla reportera” Elżbiety Jaworowicz oraz był pomysłodawcą i prowadzącym cyklu „Rozmowy karcianego stołu”.

Na przełomie lat 80. i 90. publikował artykuły w prasie niezależnej i prawicowej, m.in. w „Tygodniku Solidarność”. Był współpracownikiem agencji DPA, gdańskim korespondentem polskiej sekcji BBC oraz redaktorem radia podziemnej „Solidarności”. Uczestnik strajków w 1988 roku.

Prywatnie pasjonat piłki nożnej. W latach 1998-2002 prezes Ośrodka Piłkarskiego Lechii Gdańsk. W 2001 został odznaczony Odznaką Zasłużony Działacz Kultury. W 2017 roku został uhonorowany Krzyżem Wolności i Solidarności.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

669 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...