reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

CANAL+ telewizja przez internet - test usługi

dodano: 2020-10-08 14:23 | aktualizacja: 2020-10-29 09:19
autor: Anita Kaźmierska | źródło: SAT Kurier 5-6/2020

CANAL+ Telewizja bprzez internet logo canalplus 360px.jpg 20 maja Platforma CANAL+ uruchomiła internetową usługę OTT pod nazwą CANAL+. Co istotne może z niej skorzystać każdy – nie trzeba być abonentem telewizji satelitarnej, jak ma to miejsce w przypadku nc+ GO. Nowy CANAL+ to płatna oferta z kanałami na żywo (76 kanałów) i treściami VOD (ponad 37 tys. materiałów na życzenie) dostępnymi przez internet, bez zobowiązań i bez umowy – można zrezygnować w dowolnym momencie. Płatności dokonuje się podpiętą do usługi kartą płatniczą, na zasadzie prepaid.

Canal+ telewizja przez internet


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Oficjalna nazwa nowej usługi OTT brzmi CANAL+, jednak niekiedy będzie można spotkać się także z nazewnictwem CANAL+ telewizja przez internet (C+ TPI), która będzie używana dla lepszego zaznaczania charakteru oferty. Przypomnijmy, że wcześniej usługa była roboczo nazywana myCANAL, wzorem francuskiego odpowiednika, na platformie którego jest zresztą oparta.


CANAL+ telewizja przez internet bezpłatnie dla abonentów Platformy CANAL+

Od września br. klienci oferty satelitarnej CANAL+ mogą korzystać z CANAL+ telewizja przez internet bez dodatkowych opłat, bez limitu godzin. Do tej pory klienci operatora w ramach posiadanego abonamentu telewizyjnego otrzymywali dostęp do telewizji online wyłącznie w nc+ GO. Jednocześnie usługa nc+ GO nie znika z rynku. Nadal jest oferowana na tych samych zasadach ze względu na ograniczenia licencyjne i występujące jeszcze przez to różnice w ofercie programowej. Docelowo w CANAL+ telewizja przez internet mają znaleźć się również wszystkie kanały i kolekcje dostępne obecnie w nc+ GO.

Aby rozpocząć korzystanie z serwisu CANAL+ telewizja przez internet w ramach posiadanej oferty satelitarnej, abonent powinien zalogować lub zarejestrować się w serwisie Strefa CANAL+ oraz uzupełnić dane w formularzu. Szczegółowa instrukcja jest dostępna tutaj.


Dostępność

Aplikacja CANAL+ jest dostępna na urządzenia mobilne z iOS i Androidem, na urządzenia Android TV oraz Apple TV (wystarczy wyszukać ją w App Store lub Google Play i zainstalować), a także przez przeglądarkę internetową (pod adresem ogladaj.canalplus.pl). W niedalekiej przyszłości będzie z niej można korzystać także na dedykowanym dekoderze Android TV z 4K i HDR oraz DVB-T/T2, pod nazwą CANAL+ BOX, nad którym prace są na finiszu i który powinien pojawić się w ofercie już wkrótce (aktualizacja: dekoder od 29.10.2020 r. jest dostępny w sprzedaży). Planowane jest też rozszerzenie dostępności usługi OTT CANAL+ o kolejne platformy Smart TV (aktualnie usługa nie ma dedykowanej aplikacji na WebOS LG czy Tizen Samsunga).

Część osób ucieszyć może fakt, że możliwe jest korzystanie z serwisu także poza granicami Polski, na terenie krajów Unii Europejskiej – po zarejestrowaniu polskiej karty płatniczej jako metody płatności.

Co istotne korzystanie z usługi CANAL+ jest możliwe na 2 urządzeniach jednocześnie (przy braku limitu zarejestrowanych urządzeń) i nie muszą się one znajdować w tej samej sieci.
 
Aplikacja CANAL+ na Androida
Aplikacja CANAL+ na Android TV

​​​​​​Funkcje

Jedną z funkcji aplikacji CANAL+, na którą warto zwrócić uwagę, jest silnik rekomendacji. Usługa wykorzystuje mechanizmy sztucznej inteligencji, która uczy się gustu danego użytkownika i tworzy dopasowane rekomendacje. Treści VOD można oceniać przy pomocy emotikon „Lubię”, „Nie lubię”, „Jest mi to obojętne”, co ma wpływ na późniejsze propozycje. Ponadto wszystkie treści VOD, w tym seriale i filmy, są posegregowane według różnych kryteriów. Jest to ukłon w stronę tych użytkowników, którzy dopiero poszukują interesujących treści do obejrzenia. I tak, oprócz w miarę oczywistych sekcji „Kontynuuj oglądanie”, „Wybrane dla Ciebie” czy „Nowości”, mamy dostęp do wielu innych kategorii, np. „Polskie filmy”, „Sportowe emocje”, „Maluchy to lubią” czy „Kobieta w opałach”. Co więcej redakcja CANAL+ podsuwa inspiracje na bieżąco. Przykładowo w Dniu Matki w aplikacji CANAL+ pojawiła się sekcja „Wszystko o naszych matkach”, a w niej takie propozycje, jak, „Tajemnica anioła”, „Wszyscy wiedzą”, „Czekolada” czy „Małe kobietki”.

Użytkowników ucieszyć może opcja pobierania wybranych filmów, seriali i programów na urządzenie mobilne i oglądania ich offline w późniejszym czasie (do 48 godzin od momentu pobrania, możliwe wielokrotne oglądanie).

Jedną z ciekawszych funkcji oferowanych przez aplikację CANAL+ jest możliwość przesyłania/castowania treści ze smartfona czy tabletu na urządzenie wspierające AirPlay lub Google Cast.

Dla miłośników sportu interesująca może okazać się funkcja, dzięki której możliwe jest oglądanie 4 kanałów na żywo jednocześnie na jednym ekranie – tzw. Multi-Live. Oferowana jest też funkcja Picture in Picture (pływającego okienka). Uwaga! Funkcja Multi-Live jest niedostępna w wersji na przeglądarki internetowe.
 
Multi-Live - aplikacja CANAL+ na Androida

Dla kanałów na żywo obsługiwane są takie funkcje, jak Start-Over i TimeShift, umożliwiające odpowiednio oglądanie programu od początku oraz pauzowanie, wznawianie, cofanie i przewijanie. Są to funkcje bardzo popularne w ostatnim czasie i dobrze znane użytkownikom konkurencyjnych platform OTT.
 
Telewizja na żywo - aplikacja CANAL+ na Androida

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii CANAL+


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...