reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CANAL+ telewizja przez internet - test usługi

dodano: 2020-10-08 14:23 | aktualizacja: 2020-10-29 09:19
autor: Anita Kaźmierska | źródło: SAT Kurier 5-6/2020

CANAL+ Telewizja bprzez internet logo canalplus 360px.jpg 20 maja Platforma CANAL+ uruchomiła internetową usługę OTT pod nazwą CANAL+. Co istotne może z niej skorzystać każdy – nie trzeba być abonentem telewizji satelitarnej, jak ma to miejsce w przypadku nc+ GO. Nowy CANAL+ to płatna oferta z kanałami na żywo (76 kanałów) i treściami VOD (ponad 37 tys. materiałów na życzenie) dostępnymi przez internet, bez zobowiązań i bez umowy – można zrezygnować w dowolnym momencie. Płatności dokonuje się podpiętą do usługi kartą płatniczą, na zasadzie prepaid.

Canal+ telewizja przez internet


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Oficjalna nazwa nowej usługi OTT brzmi CANAL+, jednak niekiedy będzie można spotkać się także z nazewnictwem CANAL+ telewizja przez internet (C+ TPI), która będzie używana dla lepszego zaznaczania charakteru oferty. Przypomnijmy, że wcześniej usługa była roboczo nazywana myCANAL, wzorem francuskiego odpowiednika, na platformie którego jest zresztą oparta.


CANAL+ telewizja przez internet bezpłatnie dla abonentów Platformy CANAL+

Od września br. klienci oferty satelitarnej CANAL+ mogą korzystać z CANAL+ telewizja przez internet bez dodatkowych opłat, bez limitu godzin. Do tej pory klienci operatora w ramach posiadanego abonamentu telewizyjnego otrzymywali dostęp do telewizji online wyłącznie w nc+ GO. Jednocześnie usługa nc+ GO nie znika z rynku. Nadal jest oferowana na tych samych zasadach ze względu na ograniczenia licencyjne i występujące jeszcze przez to różnice w ofercie programowej. Docelowo w CANAL+ telewizja przez internet mają znaleźć się również wszystkie kanały i kolekcje dostępne obecnie w nc+ GO.

Aby rozpocząć korzystanie z serwisu CANAL+ telewizja przez internet w ramach posiadanej oferty satelitarnej, abonent powinien zalogować lub zarejestrować się w serwisie Strefa CANAL+ oraz uzupełnić dane w formularzu. Szczegółowa instrukcja jest dostępna tutaj.


Dostępność

Aplikacja CANAL+ jest dostępna na urządzenia mobilne z iOS i Androidem, na urządzenia Android TV oraz Apple TV (wystarczy wyszukać ją w App Store lub Google Play i zainstalować), a także przez przeglądarkę internetową (pod adresem ogladaj.canalplus.pl). W niedalekiej przyszłości będzie z niej można korzystać także na dedykowanym dekoderze Android TV z 4K i HDR oraz DVB-T/T2, pod nazwą CANAL+ BOX, nad którym prace są na finiszu i który powinien pojawić się w ofercie już wkrótce (aktualizacja: dekoder od 29.10.2020 r. jest dostępny w sprzedaży). Planowane jest też rozszerzenie dostępności usługi OTT CANAL+ o kolejne platformy Smart TV (aktualnie usługa nie ma dedykowanej aplikacji na WebOS LG czy Tizen Samsunga).

Część osób ucieszyć może fakt, że możliwe jest korzystanie z serwisu także poza granicami Polski, na terenie krajów Unii Europejskiej – po zarejestrowaniu polskiej karty płatniczej jako metody płatności.

Co istotne korzystanie z usługi CANAL+ jest możliwe na 2 urządzeniach jednocześnie (przy braku limitu zarejestrowanych urządzeń) i nie muszą się one znajdować w tej samej sieci.
 
Aplikacja CANAL+ na Androida
Aplikacja CANAL+ na Android TV

​​​​​​Funkcje

Jedną z funkcji aplikacji CANAL+, na którą warto zwrócić uwagę, jest silnik rekomendacji. Usługa wykorzystuje mechanizmy sztucznej inteligencji, która uczy się gustu danego użytkownika i tworzy dopasowane rekomendacje. Treści VOD można oceniać przy pomocy emotikon „Lubię”, „Nie lubię”, „Jest mi to obojętne”, co ma wpływ na późniejsze propozycje. Ponadto wszystkie treści VOD, w tym seriale i filmy, są posegregowane według różnych kryteriów. Jest to ukłon w stronę tych użytkowników, którzy dopiero poszukują interesujących treści do obejrzenia. I tak, oprócz w miarę oczywistych sekcji „Kontynuuj oglądanie”, „Wybrane dla Ciebie” czy „Nowości”, mamy dostęp do wielu innych kategorii, np. „Polskie filmy”, „Sportowe emocje”, „Maluchy to lubią” czy „Kobieta w opałach”. Co więcej redakcja CANAL+ podsuwa inspiracje na bieżąco. Przykładowo w Dniu Matki w aplikacji CANAL+ pojawiła się sekcja „Wszystko o naszych matkach”, a w niej takie propozycje, jak, „Tajemnica anioła”, „Wszyscy wiedzą”, „Czekolada” czy „Małe kobietki”.

Użytkowników ucieszyć może opcja pobierania wybranych filmów, seriali i programów na urządzenie mobilne i oglądania ich offline w późniejszym czasie (do 48 godzin od momentu pobrania, możliwe wielokrotne oglądanie).

Jedną z ciekawszych funkcji oferowanych przez aplikację CANAL+ jest możliwość przesyłania/castowania treści ze smartfona czy tabletu na urządzenie wspierające AirPlay lub Google Cast.

Dla miłośników sportu interesująca może okazać się funkcja, dzięki której możliwe jest oglądanie 4 kanałów na żywo jednocześnie na jednym ekranie – tzw. Multi-Live. Oferowana jest też funkcja Picture in Picture (pływającego okienka). Uwaga! Funkcja Multi-Live jest niedostępna w wersji na przeglądarki internetowe.
 
Multi-Live - aplikacja CANAL+ na Androida

Dla kanałów na żywo obsługiwane są takie funkcje, jak Start-Over i TimeShift, umożliwiające odpowiednio oglądanie programu od początku oraz pauzowanie, wznawianie, cofanie i przewijanie. Są to funkcje bardzo popularne w ostatnim czasie i dobrze znane użytkownikom konkurencyjnych platform OTT.
 
Telewizja na żywo - aplikacja CANAL+ na Androida

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platforma CANAL+ (ex nc+)


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Linbox WS-6944 PRO dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

489 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD Triple Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 790 zł Więcej...
reklama