reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TVP Dokument od 19.11. Co w ofercie?

dodano: 2020-10-28 13:25 | aktualizacja: 2020-10-30 08:56
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP Dokument 19 listopada br. wystartuje nowy kanał Telewizji Polskiej - TVP Dokument. Zgodnie z założeniami, to stacja dla ludzi ciekawych świata, czujących chęć i potrzebę poszerzania horyzontów, antena żywa, dynamiczna i różnorodna. Docelowo ma to być kanał o mocnej wrażliwości społecznej, skupiony zarówno na jednostce, jak i różnych zbiorowościach. Jak będzie wyglądać oferta programowa TVP Dokument?

TVP
TVP Dokument


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ramówka TVP Dokument ma być sprofilowana pod widzów, którzy o różnych porach dnia będą poszukiwać odmiennych treści. Jednocześnie skonstruowana ma być w synergii względem pasm dokumentalnych na wszystkich antenach TVP.

Poranki skupione będą na świecie przyrody, popołudnia na seriach popularno-naukowych i podróżniczych, a wieczory zostaną poświęcone treściom bardziej ambitnym - przede wszystkim filmom i seriom dokumentalnym TVP.

Oferta TVP Dokument:

Przyroda, nauka, podróże
Najlepszej jakości filmy dokumentalne krajowe, jak i zagraniczne. Produkcje w formie bardziej poważnej, jak i factual entertainment. Szeroko zakrojony segment przyrodniczy od rana do południa, przybliżający niesamowity świat natury; po południu segment podróżniczy przedstawiający różne zakątki globu, jak i lokalne kultury. Filmy popularno-naukowe przedstawiające tematy związane ze światem nauki, technologii oraz kultury w sposób atrakcyjny dla odbiorcy.

Kultura, historia, biografie
Pojedyncze pasma filmów dokumentalnych dotyczących sztuki, artystów, biografii wybitnych postaci, produkcje przybliżające historię i dzieje Polski oraz świata. Uzupełnienie - a nie konkurencja - względem oferty programowej TVP Kultura oraz TVP Historia.

Weekend z BBC
W soboty i niedziele od 14.00 do 18.30 - we współpracy z BBC - emitowane będą produkcje przyrodnicze, popularno-naukowe, factual entertainment, a także serie podróżnicze ze znakiem jakości brytyjskiego nadawcy publicznego.

Weekendowy prime time
Weekendowy prime time o 20.30 będzie gwarancją produkcji najwyższej klasy - dokumentalnych hitów i produkcji wielokrotnie nagradzanych na międzynarodowych konkursach. W sobotę emitowane będą najlepsze pełnometrażowe filmy dokumentalne, zwycięzcy licznych konkursów. W niedzielę widzowie TVP Dokument zobaczą najlepsze biograficzne filmy dokumentalne przedstawiające życie i działalność sławnych ludzi. Produkcje klasy premium.

Serie dokumentalne
Poprzez swoje własne serie dokumentalne TVP Dokument ma ambicję stworzyć szeroki obraz współczesnej Polski i polskiego społeczeństwa. Serie będą bazowały na pozytywnym nastawieniu do świata, w swoim charakterze mają być afirmacyjne, szanujące swoich bohaterów. Jednocześnie, w odróżnieniu od oferty stacji komercyjnych, będą to produkcje z głębszym rysem obserwacyjno-socjologicznym, z zacięciem dokumentalnym w klasycznym rozumieniu tego określenia.
Oryginalne produkcje własne: premiera 08/01/2021

Archiwa TVP
Ważnym elementem działalności TVP Dokument będzie korzystanie z unikalnych zasobów archiwów Telewizji Polskiej. Jest to gwarancja unikalnego kontentu, którym dysponuje jedynie publiczny nadawca. Planowane są dedykowane pasma, w których emitowane będą perły polskiego dokumentu, jak i najgłośniejsze produkcje dokumentalne TVP. Na antenie będą eksploatowane treści z unikatowego na skalę europejską programu Rekonstrukcji Cyfrowej.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...