reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Canal+ zostaje na 3 lata w TNT

dodano: 2020-12-06 12:15
autor: Janusz Sulisz | źródło: CSA/CANAL+/France24/TS

canal plus wizualizacja francja canal group 360px.jpg CANAL+ pozostanie we francuskiej naziemnej telewizji cyfrowej (TNT). Francuski CANAL+ poinformował, że w piątek 4 grudnia br. otrzymał zezwolenie Conseil Supérieur de l'Audiovisuel (CSA) na pozostanie na francuskiej platformie naziemnej telewizji cyfrowej TNT przez kolejne 3 lata.

CANAL+
canal plus wizualizacja francja canal group 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
CANAL+ był jedynym kandydatem na miejsce przydzielone operatorowi płatnej telewizji, a dotychczasowe zezwolenie na nadawanie kanału w TNT wygasło w ten weekend. Nowa licencja będzie obowiązywać do 6 grudnia 2023 r.

Po miesiącach dyskusji i straszenia opuszczeniem tak ważnej stacji z francuskiej NTC, CANAL+ jednak tego lata wystąpił o przedłużenie zezwolenia na nadawanie w TNT, które ostatecznie wygasło 5 grudnia. 

W związku z przedłużeniem zezwolenia o 3 lata w krótkim oświadczeniu CANAL+ potwierdził, że z odbioru TNT korzysta mniej niż 5% jego francuskich abonentów, w porównaniu z ponad 20 mln odbiorców NTC na całym świecie. Uważa się, że niektóre francuskie departamenty mają zaledwie 100 abonentów TNT. Mimo tego CANAL+ chce istnieć w świadomości Francuzów jako stacja naziemna.

Źródło: telesatellite.com  france24.com  ouest-france.fr

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,5m w wersji v2.1 dla...

39 zł Więcej...

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...

Antena Fuba DAT902B LTE

Antena została nagrodzona statuetką SAT Kurier Awards 2015 w kategorii...

129 zł Więcej...
reklama