reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Canal+ zostaje na 3 lata w TNT

dodano: 2020-12-06 12:15
autor: Janusz Sulisz | źródło: CSA/CANAL+/France24/TS

canal plus wizualizacja francja canal group 360px.jpg CANAL+ pozostanie we francuskiej naziemnej telewizji cyfrowej (TNT). Francuski CANAL+ poinformował, że w piątek 4 grudnia br. otrzymał zezwolenie Conseil Supérieur de l'Audiovisuel (CSA) na pozostanie na francuskiej platformie naziemnej telewizji cyfrowej TNT przez kolejne 3 lata.

CANAL+
canal plus wizualizacja francja canal group 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
CANAL+ był jedynym kandydatem na miejsce przydzielone operatorowi płatnej telewizji, a dotychczasowe zezwolenie na nadawanie kanału w TNT wygasło w ten weekend. Nowa licencja będzie obowiązywać do 6 grudnia 2023 r.

Po miesiącach dyskusji i straszenia opuszczeniem tak ważnej stacji z francuskiej NTC, CANAL+ jednak tego lata wystąpił o przedłużenie zezwolenia na nadawanie w TNT, które ostatecznie wygasło 5 grudnia. 

W związku z przedłużeniem zezwolenia o 3 lata w krótkim oświadczeniu CANAL+ potwierdził, że z odbioru TNT korzysta mniej niż 5% jego francuskich abonentów, w porównaniu z ponad 20 mln odbiorców NTC na całym świecie. Uważa się, że niektóre francuskie departamenty mają zaledwie 100 abonentów TNT. Mimo tego CANAL+ chce istnieć w świadomości Francuzów jako stacja naziemna.

Źródło: telesatellite.com  france24.com  ouest-france.fr

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...