reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Hiszpania: Śmierć analogu w 2012?

dodano: 2005-02-04 15:55
autor: Adrian Gąbka | źródło:

dvb_t_logo_sk.jpg Najwcześniejszą datą zaprzestania emisji analogowej w Hiszpanii jest 2010 rok. Tak też stanie się w bogatszych regionach. W całym kraju dojdzie do wyłączenia analogowych nadajników do końca 2012 roku. Rząd przedstawił plany strategii rozwojowej dla cyfrowej telewizji naziemnej.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jose Montilla, minister przemysłu zaprezentował plan przyspieszający rozwój DVB-T poprzez liberalizację rynku telewizyjnego i kablowego oraz zwiększenie pluralizmu w jego obrębie. Według narodowego planu technicznego cyfrowej telewizji, w całym kraju dostępne będzie 14 kanałów.

Pierwsze regularne emisje DVB-T rozpoczną się już jesienią bieżącego roku. Docelowo we wszystkich większych miastach cyfrowa telewizja naziemna pojawi się do stycznia 2008 roku. Do 31 grudnia 2009 roku nadawana będą na pewno równolegle kanały cyfrowe i analogowe. Po tym okresie rozpocznie się proces wyłączania analogowych nadajników.

Wolne częstotliwości zastąpią nowi nadawcy niekodowanych kanałów. Z tego powodu w życie wejdzie pakiet ustaw liberalizujący dostęp do rynku telewizyjnego. Lewicowy rząd zdecydował się na taki krok, aby po zaprzestaniu emisji analogowej znaleźć wielu chętnych do nadawania naziemnego programu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

699 zł Więcej...