reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Radio przez DVB-T w Berlinie?

dodano: 2005-02-07 17:01
autor: Adrian Gąbka | źródło: Infosat

DVB-T-uberalles_sk.jpg Po udanym wdrożeniu cyfrowej telewizji naziemnej do stolicy Niemiec pojawiły się propozycje, aby uruchomić także emisję radia przy DVB-T. Francuzi już rozpoczęli podobne testy w Paryżu. W Wielkiej Brytanii niemal wszędzie, gdzie jest Freeview, równolegle nadawane będą programy radiowe.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Gdyby tego typu emisja rozpoczęła się w Berlinie, to znalazłoby się miejsce dla 60 programów radiowych. Władze uważają jednak, że póki co to za dużo i zdecydowały się wygospodarować miejsce dla 30 stacji. W stolicy Niemiec sprzedano już 300 tys. odbiorników cyfrowej telewizji naziemnej.

Krytycznie do pomysłu radia przez DVB-T podchodzą zwolennicy systemu DAB. Technologia ta jednak nie cieszy się dużą popularnością z powodu nikłego zainteresowania nią w innych krajach Unii Europejskiej i wysokich kosztów odbiorników.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna na świecie


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

659 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...