reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

CANAL+ BOX 4K - test urządzenia

dodano: 2021-02-01 16:19 | aktualizacja: 2021-02-11 14:55
autor: Anita Kaźmierska | źródło: SAT Kurier 11-12/2020

CANAL+ BOX 4K Androidowy dekoder CANAL+ BOX 4K, tak bardzo wyczekiwany przez entuzjastów nowinek technologicznych, trafił do oferty CANAL+ pod koniec października 2020 roku, jeszcze przed okresem świątecznych promocji. Nasza redakcja SAT Kuriera, dzięki uprzejmości CANAL+ Polska, miała okazję zapoznać się z możliwościami dekodera przed oficjalną premierą, a na łamach wydania SAT Kuriera 11-12/2020 podzieliła się najważniejszymi spostrzeżeniami. Czy warto kupić CANAL+ BOX 4K?

satkurier.pl
CANAL+ BOX 4K


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na wstępie należy pochwalić sposób, w jaki CANAL+ wprowadza nowe urządzenia i usługi na rynek. Premiery zazwyczaj poprzedzone są testami na szerokiej grupie użytkowników, tak aby urządzenie lub usługa w jak największym stopniu spełniały wysokie wymagania przyszłych odbiorców. Co więcej inżynierowie i specjaliści CANAL+ aktywnie reagują na uwagi zgłaszane przez testerów, co gwarantuje sukcesywne ulepszanie aplikacji.

Dla kontrastu podamy przykład operatora UPC Polska, który przed niedawnym wprowadzeniem nowego dekodera również chciał udostępnić egzemplarze testowe wybranym redakcjom, poprzez wynajętą agencję. Jednak – po poczynieniu pewnych ustaleń, zebraniu danych do wysyłki sprzętu, a nawet obietnicach tymczasowego podpięcia internetu 1 Gb/s na potrzeby testów – ostatecznie, z niewiadomych przyczyn po prostu zamilkł i przeprowadził premierę z pominięciem możliwości przetestowania urządzenia przez dziennikarzy. Czyżby zwątpił w jakość oferowanego sprzętu i obawiał się nieprzychylnych recenzji? Jak widać, CANAL+ nie ma takich problemów i praktykuje zasadę otwartości i transparentności, a ewentualne konieczne poprawki wnosi w kolejnych aktualizacjach oprogramowania. Aktualizacja 3.02.2021 r.: UPC Polska zadeklarowało, że udostępni redakcji SAT Kuriera dekoder UPC TV 4K BOX do testów. Świadczy to o tym, że nasze przypuszczenia okazały się nietrafne - operator nie ma nic do ukrycia i chętnie podda urządzenie naszej recenzji. Raport z testów powinien znaleźć się w wydaniu SAT Kuriera 3-4/2021 na początku kwietnia.
 

Podstawowe informacje

CANAL+ BOX 4K (model HY4001), dedykowany usłudze prepaid CANAL+ telewizja przez internet, został wprowadzony do oferty CANAL+ dnia 29 października 2020 roku. Jest to nowoczesne urządzenie wspierające technologię 4K HDR, oparte o system operacyjny Android TV w wersji 9.0, pozwalające dodatkowo na odbiór niekodowanych kanałów naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T/T2, także w kompresji H.265/HEVC.

CANAL+ BOX 4K oferuje dostęp do 82 wyselekcjonowane kanały na żywo oraz treści na życzenie w ramach wspomnianej usługi CANAL+ telewizja przez internet, nawet około 30 kanałów naziemnej telewizji cyfrowej (po podłączeniu anteny), aplikacji Premiery CANAL+ z hitami kinowymi do wypożyczenia, Netflix oraz wielu innych aplikacji ze sklepu Google Play.

Co istotne CANAL+ BOX 4K posiada certyfikację Netflixa, co gwarantuje bezproblemową aktywację, obsługę i odtwarzanie treści, w tym również 4K. W chwili premiery boxa zabrakło certyfikacji dla Amazon Prime Video, przez co aplikacja ta w ogóle nie wyszukuje się w sklepie Google Play. Należy się jednak spodziewać, że CANAL+ BOX 4K trafi w przyszłości na białą listę Amazona.
 
Skrócona instrukcja obsługi

Z CANAL+ telewizja przez internet można korzystać przez aplikację na urządzenia z systemami Android i iOS oraz Android TV i Apple TV czy w przeglądarkach internetowych. Teraz na potrzeby tej usługi OTT wprowadzono dedykowany dekoder Android TV – CANAL+ BOX 4K. Co istotne klienci decydujący się na ofertę CANAL+ telewizja przez internet z dekoderem CANAL+ BOX 4K mogą korzystać z serwisu na trzech ekranach w tym samym momencie. Podczas gdy pozostali użytkownicy usługi OTT CANAL+ mogą oglądać treści tylko na dwóch ekranach jednocześnie.

CANAL+ BOX 4K wyposażony jest w autorski launcher oparty o serwis CANAL+ telewizja przez internet. Charakteryzuje się on prostym i intuicyjnym interfejsem.

Urządzenie wspiera popularne formaty audio i wideo oraz standard 4K HDR (HDR10 i HLG). Jak informuje CANAL+, treści 4K HDR zostaną dołączone do oferty CANAL+ telewizja przez internet w najbliższych tygodniach. Będzie je można oglądać na CANAL+ BOX 4K, lecz także na tych ekranach, które będą w stanie bez problemu odtworzyć 4K HDR HLG (na dzień dzisiejszy są to głównie platformy Android TV).

Jedną z funkcji CANAL+ BOX 4K jest możliwość strumieniowego przesyłania treści ze smartfona z wykorzystaniem Google Cast (tak zwany wbudowany Chromecast).
 

Specyfikacja techniczna

CANAL+ BOX 4K, wyprodukowany przez chińską firmę Shenzhen Skyworth Digital Technology Co., Ltd., jest wyposażony w 4-rdzeniowy procesor Amlogic S905X2 1,8 GHz (ARM Cortex-A53), 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci flash. Ze złącz posiada: wyjście HDMI 2.0, port USB 2.0, cyfrowe optyczne wyjście audio S/PDIF oraz gniazdo antenowe, które po podpięciu anteny pozwala rozszerzyć ofertę dostępnych w serwisie kanałów o kanały naziemnej telewizji cyfrowej. Jest to możliwe dzięki wbudowanej głowicy DVB-T/T2 H.265/HEVC. Ponadto dekoder wspiera Bluetooth BLE 4.2, WiFi 802.11ac 2x2 Dual Band 2,4 GHz & 5 GHz, co oznacza, że można go podpiąć do dowolnej sieci internetowej – bezprzewodowo (Wi-Fi) lub kablem (Ethernet).

Na panelu przednim dekodera znajduje się dioda sygnalizacyjna i logo CANAL+.
 
Panel tylny

Minimalistyczny, ale jednocześnie bardzo wygodny w użytkowaniu pilot zdalnego sterowania łączy się z urządzeniem za pomocą Bluetooth i pozwala m.in. na głosowe wyszukiwanie treści dostępnych w CANAL+ telewizja przez internet. Pilot zasilany jest dwiema bateriami AAA. Z wyglądu nieco przypomina ten dołączany do Xiaomi Mi Box S. CANAL+ oferuje dwie wersje pilota, nieznacznie różniące się rozmieszczeniem przycisków. Jedna z tych wersji dodatkowo posiada przycisk Netflix pozwalający na szybkie uruchomienie tej aplikacji.
 
Wyszukiwanie głosowe

Niewielkie wymiary i masa dekodera (17,5 x 12,5 x 3,5 cm, 235 g) pozwalają zabrać go w dowolne miejsce i korzystać z telewizji i centrum rozrywki np. na wakacjach czy innych wyjazdach poza domem.
 
Pilot w dwóch wersjach dla CANAL+ BOX 4K, źródło: satkurier.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Testy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...