reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Jedzenie na dobry seks. Jakie pokarmy zwiększają libido?

dodano: 2020-10-25 14:56 | aktualizacja: 2021-03-09 18:42
autor: Marta Sochacka | źródło: sciencedirect.com/amael.pl

idealna dieta seks nauka zdrowie libido 360px.jpg Amerykańscy naukowcy twierdzą, że mężczyźni, którzy wolą żywność ekologiczną, rzadziej narzekają na zaburzenia erekcji. Pozytywny wpływ na seksualność kobiet ma dieta śródziemnomorskaJakie pokarmy wpływają na popęd seksualny i zdrowe życie rodzinne?

Amael.pl/satkurier.pl
Amael Dieta wegańska cebula pokarmy libido 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Odżywianie dla mężczyzn
Od 30% do 52% mężczyzn po 40. roku życia skarży się na różne zaburzenia, które wiążą się z niemożnością normalnego współżycia. Najczęściej mówimy o problemach z erekcją.
 
Dostępnych jest wiele metod leczenia, w tym operacja.
Jednak naukowcy, kierowani przez profesora Faisala Yafiego z Wydziału Urologii Uniwersytetu Kalifornijskiego w Irvine, podeszli do sprawy z innej perspektywy: sprawdzili, jak może wpływać dobre odżywianie. Wszyscy panowie, którzy od lipca 2018 do maja 2019 trafiali do kliniki z dolegliwościami w okolicy narządów płciowych, byli pytani o dietę i styl życia.

Spośród 271 osób aż 65% jadło „normalnie”, a pozostali stosowali dietę - jedli żywność ekologiczną i nieprzetworzoną, unikali konserw i dań gotowych. 28% mężczyzn praktykowało post przerywany. Jak się okazało, zwolennicy zdrowej diety rzadziej narzekają na problemy z erekcją.

Pacjenci zgłaszający zaburzenia erekcji najczęściej byli w wieku powyżej 65 lat, mieli wyższy wskaźnik masy ciała, więcej chorób współistniejących i rzadziej zgłaszali dietę organiczną lub przerywany post.

Naukowcy zwracają uwagę, że dieta organiczna poprawia samopoczucie i zapewnia napływ energii, a to z kolei zwiększa libido. Można przypuszczać, że taka żywność zawiera mniej substancji chemicznych działających depresyjnie na układ nerwowy, ale więcej witamin, przeciwutleniaczy i wartości odżywczych. Istnieją dowody na to, że przerywany post normalizuje indeks glikemiczny i metabolizm oraz zwiększa poziom testosteronu.
 
Naukowcy wyciągają wnioski ostrożnie: w końcu analiza objęła zbyt mało uczestników, by wyciągać z tego daleko idące wnioski. Nie można z całą pewnością stwierdzić, że tylko dieta wpływa na sprawność seksualną. Najprawdopodobniej osoby przestrzegające diety prowadzą ogólnie zdrowszy tryb życia i zwracają większą uwagę na swój stan zdrowia fizycznego i emocjonalnego. Wyniki eksperymentu nie mogą być uogólnione na tych, którzy przestrzegają innych diet - keto, skandynawskiej, śródziemnomorskiej, paleo, wegetariańskiej czy wegańskiej. Potrzebne są tutaj oddzielne badania.

Wnioski
Jest to pierwsze badanie sugerujące, że dieta organiczna i okresowy post mają chronić przed zaburzeniami erekcji. Wyniki te tworzą hipotezy i uzasadniają dalsze badania.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zdrowie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

179 zł Więcej...

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

349 zł Więcej...