reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Eutelsat zamawia nowego satelitę na pozycję 36°E

dodano: 2021-03-22 10:44 | aktualizacja: 2021-03-22 14:27
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eutelsat/satkurier.pl

Satelita Eutelsat 36E pozycja 360px.jpg Francuski operator satelitarny Eutelsat inwestuje w odnowienie swojej floty satelitarnej. Eutelsat zamówił od Airbusa nowego satelitę telekomunikacyjnego Eutelsat 36D. Eutelsat Communications właśnie podpisał kontrakt z Airbusem na zakup satelity Eutelsat 36D, który na kluczowej pozycji 36°E zastąpi satelitę Eutelsat 36B, bo ten ma zakończyć pracę się pod koniec 2026 r.

Eutelsat
Satelity Eutelsat satelita niebo 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pozycja 36°E (nazywana też rosyjską, bo jest tam większość rosyjskich nadawców i platform), obejmująca Afrykę, Rosję i Europę, jest kluczowym miejscem dla operatora satelitarnego Eutelsat. To także 3. pozycja orbitalna pod względem generowania całkowitych przychodów tego operatora - po pozycjach 13°E (europejski system satelitarny Eutelsat Hot Bird) i 7°W / 8°W (region MENA - Bliski Wschód i Afryka Północna).

Satelity Eutelsat 36B i Eutelsat 36C ( Express AMU1 ) działają obecnie na pozycji orbitalnej 36°E i razem zapewniają zasięg dla ważnych klientów, w tym Trikolor TV i NTV Plus w Rosji oraz Multichoice i ZAP w Afryce.

Z 70 fizycznymi transponderami pasma Ku, całkowicie elektryczny satelita Eutelsat 36D przejmie wszystkie najważniejsze zadania satelity Eutelsat 36B, z ulepszeniami w zakresie zasięgu i wydajności. Satelita zostanie zbudowany o najnowocześniejszą platformę Airbus Eurostar Neo, która łączy zwiększoną pojemność i bardziej wydajne systemy kontroli mocy i termicznej ze skróconym czasem produkcji i zoptymalizowanymi kosztami.

Satelita ma zostać wyniesiony w 1. połowie 2024 r. - nie podano jeszcze jaką rakietą i z jakiego kosmodromu.
Niniejsze zamówienie nie zmienia celu wydatków kapitałowych Eutelsat.

Komentując zamówienie, dyrektor techniczny Eutelsatu, Pascal Homsy powiedział: 

 

- Cieszymy się, że możemy po raz kolejny polegać na jednym z naszych wieloletnich partnerów, firmie Airbus, który zapewni realizację tego krytycznego programu satelitarnego. Ten nowy, supernowoczesny satelita zapewni zwiększoną ciągłość usług dla naszych kluczowych klientów DTH na głównych rynkach Afryki i Rosji. 


Źródło: eutelsat.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

269 zł Więcej...