reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Orange: Warsaw Data Hub z certyfikatem EN50600

dodano: 2021-04-16 23:47
autor: Jan Borejko | źródło: blog Orange Polska

Orange logo uniwersalne 360px.jpg Od jesieni 2020 w podwarszawskich Łazach powstaje nowoczesne data center Orange Polska – Warsaw Data Hub. Ma być gotowe do użytku już jesienią 2021 roku. Teraz jako unikalny tego typu obiekt w Polsce uzyskało certyfikat zgodności z wymaganiami klasy 3 najnowszej wersji norm EN 50600.

Orange Polska
budynek Orange data center Lazy Warsaw Data Hub budowa 2021 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ten certyfikat to potwierdzenie, że zaprojektowane rozwiązania gwarantują wysoki stopień niezawodności i dostępności infrastruktury krytycznej oraz przetwarzanie i transmisję danych praktycznie bez żadnych przerw.

Certyfikat zgodności z wymaganiami klasy 3 norm EN 50600  został przyznany Warsaw Data Hub na etapie projektu.
Zgodnie z obowiązującymi zasadami drugi etap certyfikacji – dla gotowego obiektu – zostanie przeprowadzony po zakończeniu budowy i uruchomieniu wszystkich instalacji.

– Od początku zależało nam na tym, aby Warsaw Data Hub spełniał najwyższe standardy  – powiedział Daniel Piechocki, Dyrektor Zarządzania Zasobami Sieci i IT w Orange Polska

 – Stanowi to nie tylko gwarancję bezpieczeństwa naszych własnych systemów telekomunikacyjnych i informatycznych, które zostaną tu przeniesione, ale także potwierdzenie, że dane naszych klientów, którzy zdecydują się skorzystać z usług kolokacyjnych, sieciowych i chmurowych świadczonych przez Orange Polska będą całkowicie bezpieczne.


Centrum przetwarzania danych Orange powstaje w granicach aglomeracji warszawskiej, a więc blisko najważniejszego węzła biznesowego i logistycznego w Polsce. Ma być jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce pod względem zastosowanych technologii, standardów bezpieczeństwa i rozwiązań proekologicznych. Wyposażone zostanie w najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa fizycznego, przeciwpożarowego i technicznego.

Zasilane będzie z dwóch niezależnych przyłączy energetycznych. Każda z komór posiadać będzie własne systemy zasilania energetycznego, wentylacji i klimatyzacji precyzyjnej, a także własny agregat z zapasem paliwa, pozwalającym na 72h nieprzerwanej pracy. Dla zagwarantowania najwyższego bezpieczeństwa przeciwpożarowego wykorzystane zostaną zaawansowane systemy wczesnej detekcji pożaru oraz system gaszenia gazem.

Budynek chroniony będzie też przez systemy bezpieczeństwa wykorzystujące m.in. technologie laserowe i biometryczne, ochronę fizyczną, a całość infrastruktury technicznej nadzorowana będzie przez system monitorowania środowiska technicznego i dyżurnych centrum utrzymania pracującego w trybie 24/7.

Warsaw Data Hub będzie też wyposażony w instalację fotowoltaiczną o mocy 0,5 MWp.

 

Źródło: orange.pl 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Orange


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...