reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

DVB-T2 w Polsce - parametry emisji

dodano: 2021-05-14 09:51 | aktualizacja: 2021-05-14 13:03
autor: Anita Kaźmierska | źródło: UKE/satkurier.pl

DVB-T2 naziemna telewizja cyfrowa NTC W związku z wieloma zapytaniami publikujemy tabelę zawierającą parametry prowadzonych aktualne w Polsce testowych emisji DVB-T2/HEVC. Warto już teraz przygotować się na odbiór naziemnej telewizji cyfrowej w nowym standardzie - sprawdzić, czy posiadany sprzęt jest kompatybilny, a jeśli nie, zastanowić się nad zakupem nowego telewizora bądź zewnętrznego odbiornika DVB-T2/HEVC. W Polsce przejście na nowy standard nadawania nastąpi w czerwcu 2022 roku.

NTC DVB-T naziemna telewizja cyfrowa MUX


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na dzień dzisiejszy w Polsce tylko dwaj nadawcy prowadzą emisje testowe DVB-T2/HEVC. Są nimi: Telewizja Polska i TVN Grupa Discovery. Multipleks TVP obejmuje następujące kanały: TVP Dokument, TVP Kobieta, TVP Kultura, TVP Polonia i TVP Rozrywka (podczas zbliżającego się Euro 2020 także kanał TVP 4K w ultrawysokiej rozdzielczości), natomiast multipleks TVN zawiera: Metro, TTV, TVN, TVN7 i TVN Fabuła. Wszystkie w jakości HD.

Zasięg techniczny multipleksu TVP jest znacznie większy niż multipleksu TVN. Stacje nadawcy publicznego mogą być odbierane przez około 90 proc. populacji Polski - emisja prowadzona jest z aż 49 obiektów. Z kolei TVN nadaje swoje kanały w DVB-T2 tylko z 5 obiektów.

Dodajmy, że przez kilka miesięcy, do 31 maja ub.r. testy DVB-T2/HEVC prowadził również Cyfrowy Polsat. Multipleks Polsatu zawierał stacje Polsat News i Polsat Film w jakości HD. Emisje prowadzone były z 4 obiektów: Gdańsk / Chwaszczyno, Poznań / Śrem, Katowice / Kosztowy i Warszawa / PKiN.
 
Orientacyjna mapa zasięgu MUX TVP DVB-T2, źródło: Emitel

Parametry emisji DVB-T2/HEVC (na niebiesko kanały TVP, na zielono – kanały TVN)


Zapraszamy do dzielenia się w komentarzach doświadczeniami z odbiorem DVB-T2/HEVC!


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii NTC w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

130 zł Więcej...

Miernik Combo GTMedia V8 Finder Pro DVB-S2/T2/C USZKODZONA FONIA

Miernik marki GTMedia dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

399 zł Więcej...