reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

BLOG: Co z Eurosport 4K w Polsce?

dodano: 2021-05-28 23:21
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

Eurosport 4K Pisaliśmy na portalu satkurier.pl, że wielkoszlemowy turniej tenisowy Roland-Garros (French Open) po raz czwarty będzie dostępny w rozdzielczości Ultra HD w formacie 4K. Od 30 maja do 13 czerwca 2021 roku wszystkie mecze z kortu centralnego turnieju w Paryżu będą transmitowane na kanale UHD1 by HD+ na satelicie Astra 1L (19,2°E) dzięki stacji Eurosport 4K. Kanał ten pojawi się także u kilku operatorów na Słowacji (Antik Telecom i Magio Go), w Bułgarii i wielu innych krajach. Powodem jest turniej Roland-Garros oraz Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Pytanie: dlaczego nie ma mowy o Eurosport 4K w Polsce?

Eurosport 4K Roland Garros


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wydaje mi się to co najmniej dziwne, że w Polsce jeszcze nie ma oficjalnego potwierdzenia emisji kanału Eurosport 4K dla polskich widzów - na co czeka Discovery?

Chyba na to, że polscy widzowie zaczną oglądać Eurosport 4K z niemieckiego pakietu HD+ czy słowackiego Antik Telecom. Jeszcze najbardziej zastanawiające jest to, że niemieccy widzowie będą oglądać Eurosport 4K podczas Roland-Garros, a polscy fani tenisa pewnie nie zobaczą polskiej tenisistki  w najwyższej rozdzielczości - w końcu zwyciężczyni tego turnieju - Igi Świątek.

Są wielkie zapowiedzi, że każde rozgrywki IO w Tokio zobaczymy w Eurosporcie i tak zastanawiam się jak to będzie z zasięgiem, bo marnie to widzę na poziomie online w sieci tylko przez Eurosport Player. A może w Metro w DVB-T? Mimo tego typu pomysłu nadal nie widzę tego, np. na wsi pod Lublinem czy w Bieszczadach. Zasięg sieci internetowej słaby i kosztuje - z satelity to jeszcze da rady - ewentualnie za darmo z „naziemki" - tak to wygląda poza Warszawą i Paryżem.

Igrzyska w Tokio zobaczą w Eurosporcie 4K niemieccy widzowie
Jak to rozegra Eurosport w Polsce? Zapewnienia to chyba za mało, bo na razie brak szczegółów, a to co jest to wygląda na czysty wyzysk na poziomie Eurosport Playera (płać i oglądaj), zamiast popularyzacji olimpijskiej imprezy. Z całym szacunkiem dla poczynań Eurosportu w Polsce, ale nie wydaje mi się, aby dotychczasowe poczynania wskazywały na jakikolwiek sukces na poziomie oglądalności. Polacy nadal są przywiązani do kanałów liniowych.

Jak więc pokazać na dwóch kanałach i Eurosport Playerze kilkanaście dyscyplin sportowych podczas IO w Tokio? To raczej się nie uda! 100-200 tys. widzów przy milionach w narodowej TVP to chyba różnica?

Wyjścia są dwa z krokiem do przodu! TVP 4K + Eurosport 4K na IO
Możliwa jest współpraca z TVP, jako naturalnym partnerem - także na poziomie TVP 4K, ale co to za oferta skoro nie jest firmowana przez własny kanał na poziomie wysokiej rozdzielczości. Widać jakby nie dostrzegano w Discovery (Eurosporcie) liczby posiadanych przez Polaków telewizorów 4K. Może czas na szybszy ruch w tym względzie?

Niestety, ale wydaje się jakby Discovery usnęło na polskim rynku! Ale może się mylę i wiele mnie zaskoczy... obym był miło zaskoczony!

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Janusz Sulisz


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...