reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraina uruchomi multipleks NTC do końca 2021

dodano: 2021-05-31 14:09
autor: RO | źródło: mediasat.info

naziemna antena DVB-T Na Ukrainie do końca 2021 roku zacznie działać multipleks MX-7 naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2. O potrzebie uruchomienia siódmego multipleksu mówi się od ponad roku i teraz rozpoczyna się proces wdrażania projektu w skali ogólnokrajowej.

antena naziemna DVB-T NTC


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Władze Ukrainy chcą uruchomić ogólnoukraiński multipleks, w którym będą zawarte kanały mediów publicznych (do 4-5) i prywatnych. Operatorem będzie państwowy koncern RRT. W przeciwieństwie do pozostałych multipleksów MX-1, MX-2, MX-3 i MX-5, które obsługuje firma prywatna Zeonbud.

Przez ostatnie lata pojawiło się wiele powodów, dla których nie można dalej odkładać kwestii utworzenia multipleksu państwowego. Jak wiadomo, na Ukrainie toczy się wojna, w tym również wojna na informacje. Ponadto firma prywatna nie przestrzega warunków licencji, a jednym z nich jest uruchomienie systemu alarmowego. Kolejną sprawą jest utrata większej części dochodów państwowego koncernu RRT po wyłączeniu telewizji analogowej. Uruchomienie multipleksu państwowego i stworzenie konkurencji na rynku pozwoli RRT i państwu, jeżeli oferta będzie ciekawa dla grup medialnych, ponownie zacząć zarabiać.

MX-7 ma działać w standardzie DVB-T2 i modulacji 256QAM z korekcją błędów 2/3. Przy tych parametrach pojemność pakietu wyniesie minimum 30 Mbit/s, co pozwoli na umieszczenie do 12 kanałów telewizyjnych. Multipleks ma być dystrybuowany na całą Ukrainę ze 158 stacji przekaźnikowych. Odbierany będzie na kanałach 5-12 pasma VHF. Dostarczeniem niezbędnego sprzętu do budowy sieci zajmą się firmy prywatne.

Dosył do nadajników naziemnych ma się odbywać poprzez satelitę Astra 5B (31,5°E). Z uwagi na wymóg grup medialnych, wszystkie transmisje będą zaszyfrowane.

Ostatnio pisaliśmy o zagrożeniach, jakie mogą wpłynąć na utworzenie MX-7.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

199 zł Więcej...

Multiswitch Opticum Red dCSS 52-32 Quattro

Multiswitch Opticum Red dCSS  - przestawka UniCable, SCR, do rozbudowy...

329 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

109 zł Więcej...