reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Ukraina uruchomi multipleks NTC do końca 2021

dodano: 2021-05-31 14:09
autor: RO | źródło: mediasat.info

naziemna antena DVB-T Na Ukrainie do końca 2021 roku zacznie działać multipleks MX-7 naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2. O potrzebie uruchomienia siódmego multipleksu mówi się od ponad roku i teraz rozpoczyna się proces wdrażania projektu w skali ogólnokrajowej.

antena naziemna DVB-T NTC


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Władze Ukrainy chcą uruchomić ogólnoukraiński multipleks, w którym będą zawarte kanały mediów publicznych (do 4-5) i prywatnych. Operatorem będzie państwowy koncern RRT. W przeciwieństwie do pozostałych multipleksów MX-1, MX-2, MX-3 i MX-5, które obsługuje firma prywatna Zeonbud.

Przez ostatnie lata pojawiło się wiele powodów, dla których nie można dalej odkładać kwestii utworzenia multipleksu państwowego. Jak wiadomo, na Ukrainie toczy się wojna, w tym również wojna na informacje. Ponadto firma prywatna nie przestrzega warunków licencji, a jednym z nich jest uruchomienie systemu alarmowego. Kolejną sprawą jest utrata większej części dochodów państwowego koncernu RRT po wyłączeniu telewizji analogowej. Uruchomienie multipleksu państwowego i stworzenie konkurencji na rynku pozwoli RRT i państwu, jeżeli oferta będzie ciekawa dla grup medialnych, ponownie zacząć zarabiać.

MX-7 ma działać w standardzie DVB-T2 i modulacji 256QAM z korekcją błędów 2/3. Przy tych parametrach pojemność pakietu wyniesie minimum 30 Mbit/s, co pozwoli na umieszczenie do 12 kanałów telewizyjnych. Multipleks ma być dystrybuowany na całą Ukrainę ze 158 stacji przekaźnikowych. Odbierany będzie na kanałach 5-12 pasma VHF. Dostarczeniem niezbędnego sprzętu do budowy sieci zajmą się firmy prywatne.

Dosył do nadajników naziemnych ma się odbywać poprzez satelitę Astra 5B (31,5°E). Z uwagi na wymóg grup medialnych, wszystkie transmisje będą zaszyfrowane.

Ostatnio pisaliśmy o zagrożeniach, jakie mogą wpłynąć na utworzenie MX-7.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

439 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

599 zł Więcej...