reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

100 tys. drzew w ramach projektu Magentowe Lasy

dodano: 2021-09-09 22:39
autor: Janusz Sulisz | źródło: T-Mobile

t-mobile zasadzi magentowe lasy 360px.jpg O dobro planety wiele osób chce dbać na co dzień, nierzadko jednak obawiając się, że ich działania mają zbyt małą skalę. A gdyby w inicjatywę na rzecz klimatu włączyły się całe firmy? W T-Mobile ruszamy właśnie z takim projektem! W ramach programu Magentowe Lasy, który rozpoczyna się z początkiem września, będziemy zachęcać naszych klientów biznesowych do rezygnacji z tradycyjnych faktur na rzecz tych elektronicznych. A za każde zaoszczędzone 2 kartki zasadzimy 1 drzewo. Wspólne dbanie o środowisko po prostu się kalkuluje! Jak bardzo? Drzew chcemy posadzić łącznie nawet 100 tysięcy!
 


T-Mobile
t-mobile zasadzi magentowe lasy 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
T-Mobile zasadzi nawet 100 tysięcy drzew w ramach projektu Magentowe Lasy

Polskie firmy co roku drukują tony faktur.
Czy jest to konieczne? Naszym zdaniem nie!
T-Mobile nie tylko chce zacząć działać, ale także zachęcać do odpowiedzialnego użytkowania cennych surowców, takich jak drewno. Przez co wspomóc polski biznes oraz zachęcić do wspólnych aktywności na rzecz środowiska.

Dlatego od września ruszamy z akcją Magentowe Lasy i zamiast papieru, wybieramy drzewa, a także e-faktury. Bo są wygodne, pozwalają szybciej płacić i bezproblemowo katalogować dokumenty. A co najważniejsze – stanowią ekologiczny wybór! Ponieważ zaś ekologiczne zmiany zawsze zaczynamy od siebie – już na samym początku jako T-Mobile posadzimy 30 tys. sadzonek. Liczymy, że dzięki wspólnym działaniom z firmami korzystającymi z naszych usług ta liczba znacząco wzrośnie.

- Widzimy, że nasi klienci chcą wdrażać ekologiczne rozwiązania w swoich organizacjach. Jako odpowiedzialna firma, która zarazem dostarcza usługi do tysięcy przedsiębiorstw w Polsce, chcemy ich w tym wspierać. Cieszymy się, że możemy przyczynić się do pozytywnej zmiany i zainspirować przedstawicieli rozmaitych branż do wspólnych działań proekologicznych – mówi Kamila Niewiadowska, Kierownik Działu Obsługi Klienta B2B w T-Mobile Polska.

– To dla nas niezmiernie ważne – tak mały krok, jak przejście na e-faktury pojedynczej firmy, w dużej skali może okazać się ogromną różnicą w walce z niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

- Biznes ma ogromny wpływ na ekosystem, ale także na zachowania i postawę całych grup klientów. Dlatego funkcjonowanie dużych firm i instytucji w kontekście oddziaływania na środowisko jest tak kluczowe. Tym cenniejsza może okazać się akcja Magentowe Lasy, przy której wraz z T-Mobile współpracujemy, sadząc lasy wspólnie w wybranych obszarach. Przyniesie ona bowiem nie tylko oczywisty rezultat w postaci zwiększenia liczby drzew w Polsce. Chcemy też wspólnie kierować uwagę na odpowiedzialne wykorzystanie drewna. Zamiast faktur, które mają niezwykle krótki żywot, papier i drewno kierujmy do takich zastosowań, gdzie przetrwają jak najdłużej. To najlepszy sposób szacunku dla tego, co nam dają lasy – mówi Michał Gzowski, rzecznik Lasów Państwowych.


Magentowe Lasy – razem możemy więcej!

W ramach akcji Magentowe Lasy każde zaoszczędzone 2 kartki papieru oznaczają zasadzenie 1 drzewa przez T-Mobile. Dlatego, chociaż akcja potrwa do końca grudnia br., najlepiej włączyć się w nią już teraz, aby zaoszczędzić jak najwięcej cennego surowca. W programie może wziąć udział każdy nasz klient biznesowy, który korzysta z faktur papierowych. Liczymy przy tym, że w ramach inicjatywy uda się podwoić z klientami liczbę 30 tysięcy drzew, które sami planujemy zasadzić na starcie. Docelowo zaś, wraz z poszerzeniem akcji w kolejnym etapie, nowych drzew przybyć może w sumie nawet 100 tysięcy. 

Jak wziąć udział w akcji? To bardzo proste!

Należy wejść na stronę programu www.magentowelasy.pl.

Klient, który zdecyduje się na przejście na e-faktury, powinien poinformować nas o tym za pomocą infolinii, wiadomości e-mail lub dokonując zmiany samodzielnie w systemie eSerwis.

Po weryfikacji przejścia na e-fakturę otrzyma specjalny link. Dzięki niemu będzie mógł wybrać miejsce, w którym zostanie posadzone drzewo. Do wyboru będzie 6 nadleśnictw: Lipusz w województwie pomorskim, Oborniki Śląskie w województwie dolnośląskim, Miechów w województwie małopolskim, Świdnik w województwie lubelskim, Jabłonna (woj. mazowieckie) i Wichrowo (woj. warmińsko-mazurskie).

Za każde zaoszczędzone 2 kartki papieru generowane przez klienta zasadzimy 1 drzewo, a klient otrzyma od nas specjalny certyfikat. To oznacza, że np. klientowi mającemu fakturę składającą się z 6 kartek „przysługują” aż 3 drzewa.

Program rozpoczyna się 7 września i potrwa do 31 grudnia 2021 r.

Mamy papiery na słuszność naszej akcji!

Jak powstanie Magentowych Lasów może pomóc w tworzeniu dobrego klimatu?

Warto wiedzieć, że 1 dorosłe drzewo produkuje tyle tlenu, ile rocznie potrzebują 3 osoby. Zatem 30 tys. zasadzonych przez nas drzew pomoże w produkcji tlenu dla 90 tys. osób i przyszłych pokoleń.

Drzewa nie tylko dostarczają tlen, ale także produkują substancje organiczne, które są pokarmem m.in. dla różnych organizmów. Tym samym rośliny drzewiaste, których przybędzie dzięki akcji, stworzą środowisko życia dla wielu gatunków roślin i zwierząt.

Ważną rolą drzew jest także regulacja klimatu poprzez utrzymywanie odpowiedniej wilgotności powietrza i łagodzenie nagłych zmian temperatury. Magentowe Lasy pomogą także w tworzeniu naturalnej zapory ograniczającej rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń w powietrzu.
 

Źródło: t-mobile.pl 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii T-Mobile


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...