Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na
Światowej Konferencji Radiokomunikacyjnej w 2023 roku podjęta ma zostać decyzja o przyszłym wykorzystaniu pasma
UHF w zakresie 470-694 MHz, a tym samym o przyszłości nadawania naziemnego. Zdaniem nowo utworzonego sojuszu, utrata częstotliwości miałaby bezpośredni, negatywny wpływ nie tylko na widzów i stacje telewizyjne, lecz także na tysiące instytucji kulturalnych w Niemczech. Ponadto dotknęłoby to wielu artystów, muzyków, dziennikarzy i wiele innych grup, uważają członkowie sojuszu.
Aktualnie nadawcy i użytkownicy mikrofonów radiowych (i innych bezprzewodowych środków produkcji) wykorzystują w niezakłóconym współistnieniu pasmo w zakresie 470-694 MHz. Zapewnia to przekazywanie ważnych informacji, zwłaszcza w przypadku katastrof, a także obsługę niemieckich imprez, targów, przemysłu kulturalnego i kreatywnego.
Ze względu na swoje szczególnie dobre właściwości pasmo UHF 470-694 MHz jest pożądane również przez inne grupy: operatorów komórkowych, wojsko, władze i organizacje zajmujące się bezpieczeństwem.
Wnioski wyciągnięte na Światowej Konferencji Radiokomunikacyjnej i oparte na nich scenariusze dla Niemiec i Europy będą miały decydujące znaczenie dla przyszłego wykorzystania pasma. W związku z tym Allianz für Rundfunk- und Kulturfrequenzen organizuje 1 grudnia konferencję online poświęconą tym zagadnieniom, skierowaną przede wszystkim do decydentów.
Materiał chroniony prawem
autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.