reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Powstał sojusz w celu ochrony nadawania naziemnego

dodano: 2021-10-25 15:52
autor: Anita Kaźmierska | źródło: ZVEI/satkurier.pl

DVB-T2 NTC naziemna telewizja cyfrowa HEVC 2021 360px.jpg W Niemczech powstał Allianz für Rundfunk- und Kulturfrequenzen, który ma na celu ochronę częstotliwości używanych na potrzeby naziemnej telewizji cyfrowej, w perspektywie długoterminowej. Do członków założycieli Allianz für Rundfunk- und Kulturfrequenzen należą: ARD, Deutschlandradio, Media Broadcast, Die Medienanstalten, SOS - Save Our Spectrum, Sennheiser, VAUNET - Verband Privater Medien e.V., ZDF oraz Verband der Elektro- und Digitalindustrie ZVEI e.V.

satkurier.pl
5G TDT DVB-T2 NTC hiszpania testy filtr LTE NTC 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na Światowej Konferencji Radiokomunikacyjnej w 2023 roku podjęta ma zostać decyzja o przyszłym wykorzystaniu pasma UHF w zakresie 470-694 MHz, a tym samym o przyszłości nadawania naziemnego. Zdaniem nowo utworzonego sojuszu, utrata częstotliwości miałaby bezpośredni, negatywny wpływ nie tylko na widzów i stacje telewizyjne, lecz także na tysiące instytucji kulturalnych w Niemczech. Ponadto dotknęłoby to wielu artystów, muzyków, dziennikarzy i wiele innych grup, uważają członkowie sojuszu.

Aktualnie nadawcy i użytkownicy mikrofonów radiowych (i innych bezprzewodowych środków produkcji) wykorzystują w niezakłóconym współistnieniu pasmo w zakresie 470-694 MHz. Zapewnia to przekazywanie ważnych informacji, zwłaszcza w przypadku katastrof, a także obsługę niemieckich imprez, targów, przemysłu kulturalnego i kreatywnego.

Ze względu na swoje szczególnie dobre właściwości pasmo UHF 470-694 MHz jest pożądane również przez inne grupy: operatorów komórkowych, wojsko, władze i organizacje zajmujące się bezpieczeństwem.

Wnioski wyciągnięte na Światowej Konferencji Radiokomunikacyjnej i oparte na nich scenariusze dla Niemiec i Europy będą miały decydujące znaczenie dla przyszłego wykorzystania pasma. W związku z tym Allianz für Rundfunk- und Kulturfrequenzen organizuje 1 grudnia konferencję online poświęconą tym zagadnieniom, skierowaną przede wszystkim do decydentów.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...