reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Ukraina wydaje licencje DVB-T2

dodano: 2021-11-01 10:10
autor: RO | źródło: detector.media

DVB-T2 Ukraina Narodowa Rada Ukrainy ds. telewizji i radia przeprowadziła pierwszy od początku kwarantanny konkurs cyfrowy. Wygrało 38 nadawców lokalnych, z których większość posiada koncesje na nadawanie analogowe naziemne i kablowe. Po przejściu na nadawanie cyfrowe, nadawcy muszą zrezygnować z transmisji analogowych.

NTC DVB-T naziemna telewizja cyfrowa MUX


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Konkurs miał na celu dokończenie przejścia lokalnych firm telewizyjnych z emisji analogowych na cyfrowe. Jednak część częstotliwości nie została przydzielona.

Do konkursu wpłynęło 130 wniosków. Wśród wymagań, jakie należało spełnić, była produkcja programów lokalnych przez co najmniej 2 godziny dziennie, brak retransmisji oraz możliwość powiadamiania społeczeństwa o sytuacjach kryzysowych. Do konkursu wystawiono 43 lokalne kanały cyfrowe w 17 obwodach Ukrainy.

Najwięcej częstotliwości (w sumie 15) zdobyła wołyńska firma radiowo-telewizyjna TRK Avers, powiązana z kolegą ukraińskiego biznesmena Ihora Kołomojskiego, narodowym deputowanym z partii "Dla Przyszłości", Ihorem Palicejem. Stację można też oglądać drogą satelitarną z satelity Astra 4A (4,8°E) w postaci niezaszyfrowanej (FTA).

Przypomnijmy, że na Ukrainie trwają prace nad budową multipleksu MX-7 naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2, którego operatorem ma być państwowy koncern radiofonii, łączności radiowej i telewizyjnej RRT. Obecnie większość transmisji naziemnych w tym standardzie obsługuje prywatny operator Zeonbud, oferujący ogólnokrajowe multipleksy MX-1, MX-2, MX-3 i MX-5.

Źródło: detector.media 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...