reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Canal+ Sport z koncesją KRRiT na kolejne 10 lat

dodano: 2021-12-21 15:38 | aktualizacja: 2021-12-27 10:23
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Canal+ Sport We wtorek, 7 grudnia br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) postanowiła udzielić spółce CANAL+ Polska, której udziałowcami są Groupe CANAL+, TVN Media (Discovery) i Liberty Global Venture Holding B.V., koncesji na kolejny okres udzielonej na rozpowszechnianie w sposób rozsiewczy satelitarny programu telewizyjnego pod nazwą CANAL+ Sport (wcześniej CANAL+ Niebieski/CANAL+ Polska Niebieski Sport). Dostęp do stacji mają abonenci platform CANAL+ i Orange TV oraz sieci kablowych i IPTV.

Iga Świątek / CANAL+
Iga Świątek CANAL+ Sport


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wnioskiem z dnia 8 września 2021 roku spółka CANAL+ Polska wystąpiła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o udzielenie koncesji na kolejny okres dla stacji CANAL+ Sport. 7 grudnia 2021 roku decyzja została wydana na podstawie uchwały Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia 21 października 2021 roku. Koncesja obowiązuje od dnia 10 października 2022 roku i wygasa z dniem 9 października 2032 roku. Program będzie rozpowszechniany codziennie, nie mniej niż 6 godzin na dobę, i będzie miał charakter wyspecjalizowany - sportowy (więcej tutaj).

Stacja rozpoczęła nadawanie w 1998 roku jako CANAL​​​​​​​+ Polska Niebieski. W 2002 roku nadawca otrzymał od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji koncesję dla kanału CANAL+ Polska Niebieski Sport (więcej tutaj), a w 2011 roku regulator rynku wyraził zgodę na zmianę w tej koncesji nazwy stacji na CANAL+ Sport. Obecna koncesja obowiązuje od dnia 10 października 2012 roku i wygasa z dniem 9 października 2022 roku. W 2006 roku uruchomiono wersję tego kanału w wysokiej rozdzielczości - CANAL+ Sport HD (więcej tutaj). Wersje SD i HD stacji mają identyczne ramówki.

Dostęp do stacji mają obecnie abonenci należącej do nadawcy platformy CANAL+, a także użytkownicy Orange TV (więcej tutaj) oraz sieci kablowych i IPTV. W ramówce widzowie znajdą magazyny i transmisje sportowe, z takich dyscyplin jak piłka nożna, tenis ziemny czy koszykówka.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 RC20 UHD Triple

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 999 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

549 zł Więcej...