reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Podróże z anteną - Schwarzwald, czyli Czarny Las

dodano: 2021-12-09 14:36 | aktualizacja: 2022-01-10 17:41
autor: Janusz Sulisz | źródło: SAT Kurier 9-10/2021

Schwarzwald Schwarzwald to tzw. Czarny Las znajdujący się w południowo-zachodniej części Badenii-Wirtembergii w Niemczech, blisko granicy Szwajcarii i Francji, to najwyższe niskie pasmo górskie w tym kraju. Jest też najważniejszym regionem turystycznym Niemiec oraz najczęściej odwiedzanym miejscem wypoczynkowym w niskich pasmach górskich. Druga co do wielkości rzeka w Europie – Dunaj, ma swój początek właśnie w Schwarzwaldzie. Od Polski jest około 1100 km jazdy samochodem, więc Polacy rzadziej tam trafiają, chyba że po drodze np. do Szwajcarii, ale jest tam naprawdę uroczo.

Wodospad Triberg, fot. Janusz Sulisz
Schwarzwald


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Burgbachwasserfall

Idąc za ciosem, udało się pojechać w okolice Burgbach, gdzie jest kolejny wodospad Burgbachwasserfall. Oczywiście ten jest dużo mniejszy, ale i mniej turystów w okolicy – jest tam taki klimat, jak w puszczy, a nie jak w miejskim wodospadzie Triberg.
 
Drogowskaz wskazujący Burgbach
Jest na czym oko zawiesić

Burgbachwasserfall znajduje się w pobliżu Bad Rippoldsau-Schapbach – ma spadek o 15 m i całkowitą wysokość 32 m, co czyni go jednym z najwyższych wodospadów swobodnie spadających w Niemczech.
 
Wodospad Burgbach

Anteny i telewizja

Anten satelitarnych w tej części Niemiec nie brakuje. Jest ich bardzo dużo, bo to tereny górskie i nawet odbiór z DVB-T2 może być utrudniony, a ponieważ Niemcy mają dużo kanałów FTA z satelity Astra, to też czasze satelitarne są na każdym budynku i nie tylko. Zwykle są bardzo starannie zainstalowane – tu nie ma żadnej fuszerki. Co ciekawe można już było zauważyć anteny satelitarne dla usługi Starlink, czyli Internetu satelitarnego.
 
Antena satelitarna w Titisee-Neustadt
Nadal widać anteny firmy Hirschmann

Polecam Schwarzwald

Generalnie ten rejon Niemiec jest przepiękny i bardzo specyficzny ze względu na przyrodę i kulturę. Dla przeciętnego turysty Schwarzwald może się kojarzyć z zegarami z kukułką, z damskimi kapeluszami z czerwonymi kulkami, szwarcwaldzką szynką i tortem wiśniowym. Jest tam co zobaczyć i gwarantuję, że dwa tygodnie to będzie mało. Szczególnie polecam aktywnym turystom zarówno latem, jak i zima (rower, wycieczki piesze, fajne trasy dla motocyklistów, zimą narty).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Europa


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 PRO HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...