reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Podróże z anteną - Schwarzwald, czyli Czarny Las

dodano: 2021-12-09 14:36 | aktualizacja: 2022-01-10 17:41
autor: Janusz Sulisz | źródło: SAT Kurier 9-10/2021

Schwarzwald Schwarzwald to tzw. Czarny Las znajdujący się w południowo-zachodniej części Badenii-Wirtembergii w Niemczech, blisko granicy Szwajcarii i Francji, to najwyższe niskie pasmo górskie w tym kraju. Jest też najważniejszym regionem turystycznym Niemiec oraz najczęściej odwiedzanym miejscem wypoczynkowym w niskich pasmach górskich. Druga co do wielkości rzeka w Europie – Dunaj, ma swój początek właśnie w Schwarzwaldzie. Od Polski jest około 1100 km jazdy samochodem, więc Polacy rzadziej tam trafiają, chyba że po drodze np. do Szwajcarii, ale jest tam naprawdę uroczo.

Wodospad Triberg, fot. Janusz Sulisz
Schwarzwald


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Burgbachwasserfall

Idąc za ciosem, udało się pojechać w okolice Burgbach, gdzie jest kolejny wodospad Burgbachwasserfall. Oczywiście ten jest dużo mniejszy, ale i mniej turystów w okolicy – jest tam taki klimat, jak w puszczy, a nie jak w miejskim wodospadzie Triberg.
 
Drogowskaz wskazujący Burgbach
Jest na czym oko zawiesić

Burgbachwasserfall znajduje się w pobliżu Bad Rippoldsau-Schapbach – ma spadek o 15 m i całkowitą wysokość 32 m, co czyni go jednym z najwyższych wodospadów swobodnie spadających w Niemczech.
 
Wodospad Burgbach

Anteny i telewizja

Anten satelitarnych w tej części Niemiec nie brakuje. Jest ich bardzo dużo, bo to tereny górskie i nawet odbiór z DVB-T2 może być utrudniony, a ponieważ Niemcy mają dużo kanałów FTA z satelity Astra, to też czasze satelitarne są na każdym budynku i nie tylko. Zwykle są bardzo starannie zainstalowane – tu nie ma żadnej fuszerki. Co ciekawe można już było zauważyć anteny satelitarne dla usługi Starlink, czyli Internetu satelitarnego.
 
Antena satelitarna w Titisee-Neustadt
Nadal widać anteny firmy Hirschmann

Polecam Schwarzwald

Generalnie ten rejon Niemiec jest przepiękny i bardzo specyficzny ze względu na przyrodę i kulturę. Dla przeciętnego turysty Schwarzwald może się kojarzyć z zegarami z kukułką, z damskimi kapeluszami z czerwonymi kulkami, szwarcwaldzką szynką i tortem wiśniowym. Jest tam co zobaczyć i gwarantuję, że dwa tygodnie to będzie mało. Szczególnie polecam aktywnym turystom zarówno latem, jak i zima (rower, wycieczki piesze, fajne trasy dla motocyklistów, zimą narty).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Europa


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

559 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...