reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

ADB: nowe dekodery 4K z HDR i Wi-Fi 6

dodano: 2022-02-10 14:05
autor: Anita Kaźmierska | źródło: ADB/satkutier.pl

ADB ADB, dostawca zaawansowanych systemów dla operatorów płatnej telewizji, po raz kolejny wybrał tajwańską firmę MediaTek jako dostawcę chipsetów dla swoich nowych platform sprzętowych do dekoderów DVB/IPTV i OTT. Urządzenia ADB, przeznaczone dla operatorów pay-tv, będą wyposażone w wysokowydajny układ SoC MT5751A (K8) firmy MediaTek specjalizującej się w opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań system on chip dla rozrywki domowej. MediaTek jest również jednym z głównych graczy w świecie Androida. ADB przygotowuje ambitną strategię Android TV dla klientów.

www.adbglobal.com
ADB


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak informuje ADB, nowa seria dekoderów zapewnia wyjątkową wydajność dostarczania treści na żywo, OTT i na życzenie w rozdzielczości UHD 4K i z obsługą HDR. Urządzenia są wyposażone w najnowszy moduł dla internetu bezprzewodowego - Wi-Fi 6 (802.11ax).

Nowe platformy sprzętowe integrują najnowsze oprogramowanie graphyne firmy ADB ze wszystkimi niezbędnymi funkcjami płatnej telewizji, w tym dostępem do wiodących usług streamingowych SVOD - wszystko dostarczane w konfigurowalnym wieloekranowym UX graphyne.

Oprogramowanie jest częścią ogólnego systemu zarządzania pay-tv graphyne, który ADB oferuje operatorom jako kompletne rozwiązanie lub indywidualne i elastyczne komponenty backend.
 

- Bardzo się cieszymy, że nasza współpraca z MediaTek tak dobrze się rozwinęła. Wybór odpowiedniego dostawcy SoC miał dla nas kluczowe znaczenie, ponieważ w obliczu pandemii i niedoborów komponentów niezwykle ważne jest budowanie przyszłościowych rozwiązań i utrzymywanie krótkiego czasu wprowadzania produktów na rynek dla naszych klientów. Jesteśmy bardzo dumni, że nasze doświadczenie w projektowaniu sprzętu i integracji oprogramowania po raz kolejny zostało docenione przez wiodących europejskich operatorów, którzy otrzymają dostawy STB opartych na MediaTek ADB w 2022 roku - powiedział Krzysztof Biliński, CTO w ADB.

Szwajcarska firma ADB SA posiada w Polsce aż trzy swoje oddziały - w Zielonej Górze, Poznaniu i Katowicach. ADB dostarcza swoje rozwiązania dla operatorów takich polskich platform i sieci, jak: CANAL+, Polsat Box, Vectra, Multimedia Polska, Netia, INEA.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowości


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

279 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 790 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...