reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Xtreme TV już nadaje w ramach Super TV

dodano: 2022-02-13 13:42 | aktualizacja: 2022-02-14 12:24
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Xtreme TV Michał Winnicki wprowadza zmiany w swoim portfolio. Wraz z początkiem lutego br. funkcjonujący na rynku od sierpnia 2020 roku kanał Super TV, którego nadawcą jest należąca do Michała Winnickiego firma MWE Broadcast, zamiast emisji swojej dotychczasowej ramówki, czyli telezakupów, rozpoczął emisję programu stacji Outdoor TV (wcześniej pod nazwą Vectra Events), której nadawcą jest Vectra, z logo tego kanału i napisem „Super TV”. W niedzielę, 13 lutego br. logo Outdoor TV zastąpiono logotypem Xtreme TV. Od wtorku, 1 marca br. Biuro Reklamy TVP ma rozpocząć sprzedaż czasu reklamowego stacji pod taką marką. Kanał ma nawiązywać do projektu pod nazwą Adventure Xtreme.

Xtreme TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, iż w 2018 roku serwis satkurier.pl informował o planach uruchomienia przez Michała Winnickiego stacji pod nazwą Adventure Xtreme. Jak mogliśmy wtedy przeczytać, Adventure Xtreme miałby być nowym polskim kanałem o sportach ekstremalnych oraz o męskich pasjach. Jego oferta programowa miałaby przedstawiać szalony świat miłośników adrenaliny i szukających nowych wyzwań (więcej tutaj). Kanał Adventure Xtreme miałby uzupełnić i rozszerzyć ofertę dostępnego od 2014 roku kanału Adventure (więcej tutaj). Stacja Adventure Xtreme nigdy jednak nie rozpoczęła nadawania.

Z początkiem sierpnia 2020 roku należąca do Michała Winnickiego firma MWE Broadcast uruchomiła natomiast kanał Super TV, prezentujący telezakupy. Dostęp do stacji zyskali abonenci sieci kablowych i IPTV oraz bezpłatnie użytkownicy należących do Michała Winnickiego multipleksów lokalnych (MUX) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) (więcej tutaj).

Wraz z początkiem lutego br. kanał Super TV, zamiast swojej dotychczasowej ramówki, czyli telezakupów, rozpoczął emisję programu stacji Outdoor TV, z logo tego kanału i napisem „Super TV”. Stacja pod nazwą Outdoor TV wystartowała w piątek, 30 lipca 2021 roku. Nadawcą kanału Outdoor TV jest Vectra. Stacja ta nadaje na podstawie zmienionej przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji (KRRiT) koncesji kanału Vectra Events, który rozpoczął nadawanie 1 sierpnia 2016 roku. Stacja Vectra Events nawiązywała do rozpoczętego w 2015 roku testowego udostępniania przez sieć Vectra na kanale 255. okazjonalnych transmisji sportowych z różnych dyscyplin, takich jak piłka nożna, koszykówka, siatkówka, kickboxing czy taniec towarzyski. W ramówce Outdoor TV widzowie znajdą programy o przyrodzie, łowiectwie, wędkarstwie oraz survivalu, znane z anten stacji Michała Winnickiego. Dostęp do kanału mają abonenci należącej do grupy Vectra sieci Multimedia Polska (więcej tutaj).

W niedzielę, 13 lutego br. w przekazie Super TV logo Outdoor TV zastąpiono logotypem Xtreme TV (jednocześnie pozostawiając napis „Super TV”). Od wtorku, 1 marca br. Biuro Reklamy TVP ma rozpocząć sprzedaż czasu reklamowego stacji pod taką marką. Kanał ma nawiązywać do projektu pod nazwą Adventure Xtreme. W ramówce Xtreme TV znajdą się programy outdoorowe, survivalowe, wędkarskie i motoryzacyjne.

Jak poinformował satkurier.pl Michał Winnicki, właściciel MWE Networks, do Krajowej Rady i Radiofonii i Telewizji został już złożony wniosek o zmianę nazwy kanału Super TV na Xtreme TV.
 

- Zmiana nazwy podyktowana jest chęcią odświeżenia wizerunku i uzyskania lepszych wyników oglądalności. Ostateczne logo nie jest jeszcze gotowe. Jedną z koncepcji jest wyjęty z szuflady dawny projekt kanału Adventure Xtreme - powiedział dla satkurier.pl Michał Winnicki, właściciel MWE Networks.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

269 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...