reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Wieża Eiffla urosła o 6 m [wideo]

dodano: 2022-03-17 19:00 | aktualizacja: 2022-03-18 11:44
autor: RO | źródło: telesatellite.com

TDF Firma TDF (francuski odpowiednik Emitela) zainstalowała nową antenę radiową o wysokości 6 m na szczycie wieży Eiffla. Jej przeznaczeniem będzie nadawanie sygnału naziemnego cyfrowego radia DAB+ w całym regionie Île-de-France.

La tour Eiffel (YouTube)
nowa antena DAB+ na szczycie wieży Eiffla


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Punkt orientacyjny Paryża urósł w tym tygodniu o 6 m po zamontowaniu nowej anteny nadawczej na szczycie wieży. Montaż trwał zaledwie 10 minut.

Ta nowa antena została umieszczona na wierzchołku wieży Eiffla, najsłynniejszego obiektu i punktu widokowego we Francji, który obecnie sięga 330 m wysokości. Przeprowadzona helikopterem spektakularna operacja jest bezprecedensowa. W rzeczywistości wieża Eiffla nie rosła od 22 lat i po raz pierwszy wykonano nietypową operację śmigłowcem w celu zainstalowania dodatkowego sprzętu.

Nowa antena DAB+ jest umiejscowiona nad istniejącymi antenami na szczycie wieży, co pozwala TDF na nadawanie prawie 30 kanałów naziemnej telewizji cyfrowej TNT i 32 stacji radiowych dla 12 mln mieszkańców Île-de-France w promieniu prawie 70 km wokół obiektu.

Nowa antena powinna umożliwić optymalną dystrybucję sygnału cyfrowego radia DAB+ w Île-de-France. Wysoka na 6 m i ważąca 350 kg, została zaprojektowana przez ekspertów TDF z centrum inżynieryjnego w Liffré.


Źródło: telesatellite.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

699 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

669 zł Więcej...