reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Wyborcza.pl w Metaverse - wywiad VR

dodano: 2022-03-28 10:58 | aktualizacja: 2022-03-28 22:10
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

„Gazeta Wyborcza” Od poniedziałku, 28 marca 2022 roku na stronach internetowych wyborcza.pl i wyborcza.biz (Agora) można zobaczyć, jak czytamy w komunikacie, pierwszy w Polsce wywiad przeprowadzony w Metaverse. Gośćmi Sebastiana Ogórka i Piotra Szostaka byli cyfrowi eksperci i futurolodzy - Maciej Kawecki oraz Aleksandra Przegalińska. Rozmowa jest dostępna dla cyfrowych subskrybentów dziennika „Gazeta Wyborcza”, w formie wideo, do obejrzenia bez gogli VR.

„Gazeta Wyborcza”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Metaverse to zupełnie nowa wersja internetu. Wkrótce mamy się tam umawiać się z przyjaciółmi na wirtualnej plaży, uczyć w zdalnej szkole, a nawet pracować przez Google VR. Zdaniem Marka Zuckerberga pod postacią awatarów będziemy mogli rozmawiać ze współpracownikami czy klientami. Dla wielu może to być szczególnie ważny obszar, jako że hybrydowy model pracy stał się ostatnio popularny. Postanowiliśmy sprawdzić, jak ten wirtualny świat sprawdzi się w naszym, dziennikarskim fachu. Przeprowadziliśmy więc pierwszy w Polsce wywiad w Metaverse

- mówi Sebastian Ogórek, szef serwisu wyborcza.biz.


Od poniedziałku, 28 marca br. na stronach internetowych wyborcza.pl i wyborcza.biz można zobaczyć pierwszy w Polsce wywiad w Metaverse, który przeprowadzili Sebastian Ogórek oraz Piotr Szostak, dziennikarz technologiczny „Wyborczej”. Ich rozmówcami byli cyfrowi eksperci i futurolodzy - doktor Maciej Kawecki oraz profesor Aleksandra Przegalińska.

Profesor Aleksandra Przegalińska jest prorektorką Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz pracownicą naukową amerykańskiego Harvardu. Rozmowa z specjalistką od sztucznej Inteligencji dotyczyła m.in. przyszłości pracy w wirtualnej rzeczywistości. Drugi z rozmówców - doktor Maciej Kawecki, wdrażał w Polsce rozporządzenie „RODO” („Rozporządzenie ogólne o ochronie danych osobowych”). Jest znanym komentatorem cyfrowej rzeczywistości oraz pełni funkcję ambasadora cyfrowej Unii Europejskiej. Założył także Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema.  

Wywiady zrealizowane przez zespół „Wyborczej” w Metaverse ukazały się na stronach wyborcza.pl i wyborcza.biz w formie wideo - do ich oglądania nie są potrzebne gogle VR. Nagranie jest dostępne dla prenumeratorów cyfrowych „Gazety Wyborczej”.

Premierę publikacji wspiera autopromocja - m.in. na łamach wydań tradycyjnego i cyfrowego dziennika, w serwisach wyborcza.pl, w komunikacji do prenumeratorów i na profilach „Wyborczej” w mediach społecznościowych. Oprócz tego wywiad w Metaverse jest promowany w stacjach radiowych Agory. Działania przygotował Dział Promocji „Gazety Wyborczej”.
 
Sebastian Ogórek i Piotr Szostak przeprowadzili pierwszy w Polsce wywiad zrealizowany w wirtualnej rzeczywistości, foto: Agora
Sebastian Ogórek i Piotr Szostak przeprowadzili pierwszy w Polsce wywiad zrealizowany w wirtualnej rzeczywistości, foto: Agora


Wywiad przeprowadzony w Metaverse - emisja na stronach internetowych wyborcza.pl i wyborcza.biz.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VR 360°


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

459 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

279 zł Więcej...