reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

1 mln urządzeń 5G „Made in Poland” od Ericssona [wideo]

dodano: 2022-04-20 20:19
autor: Janusz Sulisz | źródło: Ericsson

Ericsson Radio 2217 5G sieć 5G 360px Ericsson poinformował o 1 milionie urządzeń 5G „Made in Poland” wyprodukowanych w fabryce Flex w Tczewie. Urządzenia „Made in Poland” są sercem sieci piątej generacji budowanej w Polsce i w innych krajach Europy.

Ericsson: Stanisław Motylski i Martin Mellor
Stanisław Motylski Flex Martin Mellor Ericsson 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Głównymi komponentami produkowanymi w Tczewie są baseband oraz moduły radiowe, składające się na stacje bazowe.
Baseband jest urządzeniem pełniącym rolę komputera, który odpowiada w stacji bazowej za obróbkę danych. Połączony jest światłowodem do radiomodułu.

Radiomoduł zaś odpowiada za modulowanie sygnału radiowego, który następnie przesyła do anteny, służącej do nadawania i odbierania fal radiowych.
 
fot. Ericsson; produkcja w fabryce Flex w Tczewie
fot. Ericsson - produkcja w fabryce Flex w Tczewie


W kwietniu tego roku Ericsson rozpocznie produkcję radia najnowszej generacji - dwuzakresowego Radia 4490, które zużywa o 25 proc. mniej energii i jest lżejsze od obecnego produktu.

- Blisko 3 lata temu zdecydowaliśmy się na rozszerzenie produkcji urządzeń radiowych 5G w fabryce Flex w Tczewie. Dzisiejsze wydarzenie jest przełomowe - ogłaszamy wyprodukowanie w Polsce milionowego urządzenia Ericsson 5G

– mówi Martin Mellor, szef firmy Ericsson w Polsce.

- Ten dzień napawa nas dumą. Chciałbym podziękować całemu zespołowi Ericsson oraz naszemu partnerowi produkcyjnemu Flex. W bardzo szybkim czasie Tczew stał się jednym z głównych ośrodków produkcyjnych firmy, wspierając naszych klientów przy wdrożeniu sieci 5G w całej Europie

– powiedział Martin Mellor, szef firmy Ericsson w Polsce.

- Wyprodukowanie miliona modułów 5G w Tczewie jest świadectwem wzajemnego zaangażowania firmy Ericsson i Flex w dostarczanie wysokiej jakości, niezawodnej sieci komórkowej nowej generacji. Doceniamy zaufanie, jakim Ericsson obdarzył nasze zaawansowane możliwości produkcyjne oraz wiedzę techniczną utalentowanego zespołu w Polsce

– mówi Stanisław Motylski, dyrektor generalny fabryki Flex w Tczewie.

- Przez 20 lat naszej współpracy dostarczyliśmy sprzęt dostosowany do każdej generacji sieci komórkowych. Szczególne podziękowania należą się naszym pracownikom, za ich pasję i zaangażowanie w wytwarzaniu tych złożonych produktów telekomunikacyjnych, które poprawiają jakość życia.


Hasło „Made in Poland” oznacza także zaangażowanie firmy Ericsson w rozwój naukowo-badawczy w Polsce.
Centrum R&D w Krakowie i Łodzi zatrudnia 1800 pracowników. Jest to drugi co do wielkości, po siedzibie w Szwecji, tego typu ośrodek firmy w Europie. Ericsson R&D rozszerza swoją działalność i w ciągu roku planuje zatrudnić 350 nowych pracowników. Inżynierowe w Polsce pracują dla największych klientów na całym świecie, tworząc oprogramowanie, które pozwala na mobilną komunikację na wielu kontynentach.
 
fot. Ericsson - hala produkcyjna Flex w Tczewie

Ericsson realizuje strategię globalnego, zrównoważonego i elastycznego łańcucha dostaw oraz lokowania produkcji jak najbliżej klienta poprzez swoje europejskie, azjatyckie i amerykańskie operacje, aby szybko reagować na potrzeby rynku i klientów. Rozproszony łańcuch dostaw
i jedenaście fabryk na całym świecie zaspokajają potrzeby lokalnych klientów na różnych kontynentach, zapewniając efektywne dostawy i redukcję emisji CO2.

Główne operacje produkcyjne znajdują się w USA, Brazylii, Meksyku, Indiach, Chinach, Polsce, Rumunii i Estonii. Estonia i Polska są kluczowymi źródłami dostaw urządzeń 5G firmy Ericsson dla Europy.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 5G


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

409 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...