reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TLC z pasmem poświęconym Ukrainie

dodano: 2022-05-04 15:17
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVN Grupa Discovery/satkurier.pl

TVN „Razem z Ukrainą” W środę, 4 maja br. o godz. 20:00 kanał TLC wyemituje specjalne pasmo poświęcone Ukrainie. W jego ramach widzowie zobaczą takie produkcje jak koncert charytatywny „Razem z Ukrainą” i program „Wiza na miłość: Ukraina” oraz reportaże z programu „Uwaga!” - „Ukraina: Tak trzeba” i „Ukraina: Historie graniczne”. Działania te mają związek z trwającym atakiem wojskowym Rosji na Ukrainę.

TVN „Razem z Ukrainą”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, w środę, 4 maja br. o godzinie 20:00 kanał TLC wyemituje specjalne pasmo przedstawiające historie Ukraińców, którzy uciekli przed wojną. W programie znajdą się filmy dokumentalne, począwszy od „Wiza na miłość: Ukraina”. Dokument opowiada o osobistych historiach uczestników formatu „Wiza na miłość” związanych z Ukrainą i ukazuje jakie są dla nich skutki tej wyniszczającej wojny. Następnie „Ukraina: Tak trzeba” oraz „Ukraina: Historie graniczne”, które pokazują, jak Polacy pomagają Ukraińcom, którzy uciekli przed wojną. Wieczór zakończy specjalnie zmontowana wersja koncertu charytatywnego „Razem z Ukrainą”, który odbył się w Łodzi w niedzielę, 20 marca br.

Specjalne pasmo poświęcone Ukrainie w TLC:

„Wiza na miłość: Ukraina”
emisja: w środę, 4 maja br. o 20:00

Program wykorzystuje materiał filmowy nakręcony samodzielnie przez osoby znane z formatu „Wiza na miłość”. Tym razem związani z Ukrainą uczestnicy udzielają pomocy tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Yara Dufren, Natalie Podiakova, Maria Lysenko i David Murphey dzielą się własnymi historiami o nadziei, odwadze i przetrwaniu. Każdy z nich musi sobie radzić z następstwami wojny, a z ich skutkami zmagają się nie tylko oni sami, ale także ich rodzina i przyjaciele (więcej tutaj).

„Ukraina: Tak trzeba”
emisja: w środę, 4 maja br. o 20:45

Inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę to był szok dla świata. Dla Ukrainy cios, z ludzkimi dramatami w tle. Od chwili zrzucenia pierwszych bomb Ukraińcy masowo zaczęli uciekać przed wojną. Schronienie znaleźli w Polsce. Niespotykana dotąd gościnność, niewiarygodna chęć pomocy i polska empatia - to ewenement na światową skalę. Dziennikarka Edyta Krześniak pojechała do Lublina na spotkanie z ludźmi, którzy oddali dom i całe serce, by ratować uciekające przed wojną dzieci i matki, „bo tak trzeba”. „Ukraina: Tak trzeba” to opowieść o ludziach, którzy pomagają bez wahania. Olga Adamowicz i Łukasz Stoma, bo to główni bohaterowie filmu, przeorganizowali dotychczasowe życie w chwili wybuchu wojny. Pod swój dach zamierzali przyjąć dziesięć osób z Ukrainy, tymczasem dom zamienił się w noclegownię, w której jednocześnie nocuje ponad sto osób. Oni śpią w hotelu, a dzieci u sąsiadów. W pomoc zaangażowali się sąsiedzi i znajomi. I tak w ich domu na ulicy Liliowej w Lublinie powstało międzynarodowe centrum pomocy ofiarom wojny, gdzie uchodźcy mogą przenocować kilka nocy po przekroczeniu granicy. Później Olga Adamowicz i Łukasz Stoma pomagają im znaleźć miejsce w różnych krajach, głównie europejskich, aby mogli tam rozpocząć nowe życie lub poczekać aż wojna się skończy (więcej tutaj).

„Ukraina: Historie graniczne”
emisja: w środę, 4 maja br. o 21:10

W ciągu pierwszych dwóch tygodni rosyjskiej inwazji na Ukrainę, do Polski uciekło ponad milion dwieście tysięcy osób. Mimo tak wielkiej liczby, polskie władze nie zdecydowały się na budowanie obozów dla uchodźców. Okazało się, że nie były one potrzebne. Większość wykończonych ucieczką Ukraińców znalazła schronienie u polskich rodzin. „Ukraina: Historie graniczne” to trzy historie pomocy, która została zorganizowana w pierwszych dniach wojny. Pierwsze sceny opisują losy 19-letniej Khrystyny, która razem ze swoją mamą, 41-letnią Oksaną, miesięczną córeczką Emilią oraz bratem Denysem, uciekli pierwszego dnia wojny do Polski. Dwie kobiety, które najpierw szukały pomocy u dalekich krewnych w Niemczech oraz Hiszpanii, ostatecznie trafiły do dwóch wspaniałych polskich rodzin, które je przyjęły i zaopiekowały się nimi. Drugą historią jest spontaniczna inicjatywa Marcina Piotrowskiego oraz jego przyjaciół, którzy od lat organizowali jeden z większych festiwali muzycznych pogranicza - „Folkowisko”. Jednak tym razem zapał młodych osób został skierowany w stronę Ukrainy. W ciągu tygodnia, na terenie nieczynnego zakładu, zorganizowano centrum logistyczne, skąd codziennie wyjeżdża kilka, wypełnionych po brzegi tirów, z darami dla Ukraińców. Trzecia historia opisuje losy kilkudziesięciu niepełnosprawnych sierot, które, wraz ze swoimi opiekunkami, uciekły ze zniszczonego ukraińskiego sierocińca i trafiły do prowadzonego przez Piotra Zygarskiego ośrodka na polskim Roztoczu (więcej tutaj).

„Razem z Ukrainą”
emisja: w środę, 4 maja br. o 21:30

W niedzielę, 20 marca 2022 roku w Polsce, w Atlas Arenie w Łodzi, odbył się koncert charytatywny „Razem z Ukrainą”. Gwiazdy polskiej oraz ukraińskiej sceny muzycznej połączył wspólny cel: zebranie funduszy na rzecz ofiar wojny. Artyści wystąpili na scenie przed 12-tysięczną publicznością oraz milionami widzów w telewizji i internecie. Wydarzenie było transmitowane w ponad 50 krajach, w tym w Albanii, Australii, Austrii, Belgii, Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Czarnogórze, Czechach, Chorwacji, Cyprze, Dani, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Izraelu, Kazachstanie, Kosowie, Litwie, Łotwie, Macedonii, Malcie, Mołdawii, Niemczech, Polsce, Portugalii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Stanach Zjednoczonych Ameryki, Szwecji, Ukrainie, Wielkiej Brytanii i Włoszech. W ramach inicjatywy zebrano łącznie prawie 8 milionów złotych, które przekazano Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH) na pomoc Ukraińcom dotkniętym wojną. Dodatkowo, konto Polskiej Akcji Humanitarnej zasilił dochód z emisji w Polsce (w TVN) i Rumunii specjalnych bloków reklamowych przed koncertami, a także bezpośrednia darowizna w wysokości 500 tysięcy dolarów amerykańskich od Discovery (dane za Warner Bros. Discovery) (więcej tutaj).
 
Natalie Podiakova i Yara Dufren w programie „Wiza na miłość: Ukraina”, foto: TVN Discovery
Natalie Podiakova i Yara Dufren w programie „Wiza na miłość: Ukraina”, foto: TVN Discovery


Specjalne pasmo poświęcone Ukrainie - emisja w środę, 4 maja 2022 roku o godz. 20:00 w TLC.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

249 zł Więcej...