reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Udane wyniesienie satelity SES-22 [wideo]

dodano: 2022-06-30 14:40
autor: Janusz Sulisz | źródło: SES/SpaceX

SES-22 satelita SpaceX 360px Satelita SES-22 został pomyślnie wyniesiony na orbitę przy pomocy rakiety Falcon 9 z pola startowego LC-40 firmy SpaceX w Cape Canaveral Space Force Station na Florydzie. Udany start nastąpił w środę 29 czerwca o godz. 17:04 czasu miejscowego (21:04 GMT). Udało się też lądowanie 1. stopnia na barce na Atlantyku jakieś 670 km od pola startowego na Florydzie.

SES/SpaceX
SES-22 falcon 9 spaceX 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
To pierwszy z satelitów SES w paśmie C poświęcony uwolnieniu niższych 300 MHz widma w paśmie C. SES-22 został zbudowany przez Thales Alenia Space i będzie działał na pozycji 135°W (poza zasięgiem anten w Polsce). Będzie dostarczać telewizję i radio do milionów amerykańskich domów oraz zapewniać inne usługi transmisji danych o znaczeniu krytycznym.

Satelita SES-22 ma rozpocząć działalność na początku sierpnia - jest częścią szerszego programu Federal Communications Commission (FCC), mającego na celu wyczyszczenie części widma w paśmie C, aby umożliwić operatorom mobilnym wdrażanie usług 5G w Stanach Zjednoczonych. W odpowiedzi na poczynania FCC, operatorzy satelitarni, tacy jak SES, są zobowiązani do przeniesienia swoich istniejących usług z dolnego 300 MHz na górne 200 MHz widma pasma C, aby zrobić miejsce dla 5G.

Aby dotrzymać przyspieszonego terminu FCC oczyszczenia widma pasma C w Stanach Zjednoczonych do grudnia 2023 r., przy jednoczesnym utrzymaniu nieprzerwanych usług, SES wystrzeli 5 satelitów – SES-18, SES-19, SES-20, SES-21 i SES-22 w 2022 r. Pozostałe 4 satelity w paśmie C, które SES planuje wysłać na orbitę, są zarezerwowane do wyniesienia w parach przy pomocy rakiet Atlas 5 (United Launch Alliance) i Falcon 9 z Cape Canaveral jeszcze w tym roku.

SES zauważa, że ​​SES-22 miał szybki czas produkcji i dostawy, ponieważ producent satelitów Thales Alenia Space wysłał go zaledwie 22 miesiące po zamówieniu.

SES-22 to 7. satelita SES wystrzelony przez SpaceX w ciągu ostatnich 10 lat.

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...