reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TVP Nauka już testowo nadaje

dodano: 2022-08-12 17:10
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

TVP Nauka Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w piątek, 12 sierpnia br. o godz. 20:00 z testową emisją wystartował kanał TVP Nauka. W ramach przekazu na stronie internetowej tvp.pl nowa stacja Telewizji Polskiej transmituje z Obserwatorium Astronomicznego w Truszczynach „Noc Perseidów”. Z regularną emisją kanał ma wystartować w poniedziałek, 3 października br. - wtedy w jego ramówce ma znaleźć się program „Giganci nauki”.

TVP Nauka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TVP Nauka to kanał z portfolio Telewizji Polskiej.

- Nasza pierwsza transmisja pokaże charakter anteny, jaką staniemy się 3 października. To dzięki nam widzowie będą mogli „na żywo” uczestniczyć w ważnych wydarzeniach naukowych, prezentujących dorobek polskich i światowych naukowców. Na telewizyjnej antenie oraz na naszej stronie w internecie przybliżać będziemy także pasjonujące zagadnienia z jakimi mierzą się badacze w dziedzinach nauk ścisłych, przyrodniczych, technicznych, technologii, ekologii, medycyny, nauk o ziemi i nauk społecznych. Będziemy także aktywnymi uczestnikami debaty naukowej. Na antenie TVP Nauka znajdą się filmy dokumentalne, programy popularyzujące wiedzę, będzie też emocjonujący teleturniej naukowy. Już dziś zapraszamy do naszego serwisu nauka.tvp.pl

- mówi Robert Szaj, dyrektor kanału TVP Nauka, pomysłodawca odbywającej się od lat „Nocy Perseidów” w Obserwatorium Astronomicznym w Truszczynach.


Dodajmy, że start kanału TVP Nauka zapowiadany jest od 2020 roku. W jego ramówce ma znaleźć się program „Giganci nauki” (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum PREMIUMBOX+ H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...