reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Netia podwaja prędkość łączy w technologiach xDSL

dodano: 2022-09-20 16:35
autor: Łukasz Knapik | źródło: Grupa Polsat Plus

Netia nie ma jak w sieci Jak czytamy w komunikacie, Netia (Grupa Polsat Plus) stale zwiększa prędkość internetu. Teraz operator wprowadził kolejne rozwiązanie, które pozwala na podwojenie prędkości (pobierania i wysyłania danych) łączy w tradycyjnej technologii (xDSL). Jest to możliwe dzięki użyciu specjalnego routera (Oxygen RVV3400), obsługującego jednocześnie 2 łącza dostępowe, na 2 parach kabli miedzianych. Ponadto rozwiązanie „Hybrydowy internet 2w1” jest dostępne również dla abonentów usług na bazie hurtowego dostępu do sieci Orange Polska (BSA, LLU).

Netia schody wzrost


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Netia konsekwentnie modernizuje swoją sieć do technologii światłowodowej. Aktualnie już większość łączy pozwala na transfer rzędu 1 Gb/s. Z myślą o tych klientach, do których jeszcze nie dotarliśmy ze światłowodem sięgamy po nowatorskie rozwiązania zwiększające prędkość internetu na bazie już istniejącej infrastruktury - powiedział Tomasz Dakowski, dyrektor generalny obszaru B2C, członek zarządu Netii. - Hybrydowy Internet 2w1, w którym połączyliśmy dostęp na bazie tradycyjnych łączy miedzianych z dostępem komórkowym został bardzo dobrze przyjęty, dlatego poszliśmy za ciosem i wprowadzamy dwa razy szybszy internet w techniologii xDSL. Ta atrakcyjnie wyceniona, sprytna usługa znacząco poprawi komfort korzystania z internetu i wielu klientom umożliwi dodatkowo skorzystanie z naszych atrakcyjnych usług telewizyjnych - dodał.


Dwa razy szybszy internet jest dostępny niemal na całej sieci własnej Netii, gdyż do większości lokali doprowadzone są dwie pary kabli miedzianych lub istnieje możliwość dobudowania drugiej pary kabli. Sercem nowego rozwiązania jest specjalny router (Oxygen RVV3400), który na zasadzie Load Balancingu zarządza ruchem dwóch łączy dostępowych w technologii xDSL (od ADSL do VDSL) w domowej sieci (Fast Ethernet i WiFi 2,4 GHz oraz 5 GHz) tak, aby umożliwić korzystanie z sumowanej prędkości (2x maksymalna prędkość aktualnie posiadanego łącza, zarówno w zakresie pobierania, jak i wysyłania danych).

Warto przypomnieć, że rok temu (sierpień 2021 roku) Netia wprowadziła „Hybrydowy internet 2w1”, który łączy w jedno dwie usługi - zwykły stacjonarny dostęp do internetu na łączach miedzianych oraz Internet Mobilny LTE z zestawem ODU-IDU 300 (router wewnętrzny wraz z anteną zewnętrzną, który znacząco poprawia parametry usług, umożliwiając transfer z prędkością nawet do 300 Mb/s). Początkowo rozwiązanie to było dostępne wyłączenie na sieci własnej Netii, obecnie jest dostępne również dla abonentów usług na bazie hurtowego dostępu do sieci Orange Polska (BSA, LLU).

W nowej sprzedaży koszt obu rozwiązań wynosi 65 zł miesięcznie (z uwzględnieniem rabatu za zgody marketingowe). Obecnym klientom Netia proponuje przedłużenie na 24 miesiące umowy na usługi stacjonarne na obecnych warunkach (z darmowym przyspieszeniem łącza do wartości maksymalnych) wraz z dokupieniem usługi LTE z zestawem ODU-IDU za dodatkowe 25 zł miesięcznie do obecnego abonamentu. Z kolei dwa razy szybszy internet w technologii xDSL, to dodatkowy wydatek w kwocie 15 zł miesięcznie (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii IPTV


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

349 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...