reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TVP rezygnuje z kanału TVP Muzyka

dodano: 2022-10-06 19:45 | aktualizacja: 2022-10-07 06:45
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Tylko Muzyka Rozpoczęły się konsultacje projektu zmiany „Karty Powinności TVP S.A. na lata 2020-2024”. Uchwałą zarządu TVP z czwartku, 29 września br. przyjęto zmieniony projekt tej karty, w którym możemy przeczytać, iż zmiany dotyczą skreślenia postanowień dotyczących programu TVP Muzyka w związku z odstąpieniem od zamiaru jego tworzenia i rozpowszechniania. Dodajmy, iż w przeszłości w portfolio Telewizji Polskiej był kanał Tylko Muzyka.

Tylko Muzyka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W wykreślonym punkcie „Karty Powinności TVP S.A. na lata 2020-2024” możemy przeczytać, że Telewizja Polska może tworzyć i rozpowszechniać program TVP Muzyka, jeżeli pozwolą na to dodatkowe środki ze źródeł, o których mowa w artykule 31 ustęp 1 punkt 1 i ustęp 2 „Ustawy o radiofonii i telewizji”, co zostanie wskazane w planie programowo-finansowym. TVP Muzyka to program o wyspecjalizowanym charakterze muzyczno-rozrywkowym. Jego oferta to audycje prezentujące różnorodne gatunki muzyczne, teledyski, koncerty oraz filmy dokumentalne i fabularne obejmujące tematyką muzykę i/lub artystów muzyków, kompozytorów, itp., jak również historię twórczości muzycznej. Kluczowe gatunki: audycja muzyczna, transmisja z wydarzeń muzycznych, film dokumentalny. Audycje realizujące wyspecjalizowany charakter programu będą zajmowały nie mniej niż 70 proc. w tygodniowym czasie nadawania w godzinach 6:00-23:00, w tym audycje kulturalne (koncerty muzyczne, filmy dokumentalne o historii muzyki, jej twórcach, artystach wykonawcach) nie mniej niż 30 proc., audycje rozrywkowe (koncerty, widowiska muzyczne, teledyski, filmy dokumentalne i fabularne o tematyce muzycznej) nie mniej niż 40 proc. Emisja programu nie mniej niż 23 godziny na dobę.

Jak czytamy w uzasadnieniu decyzji nadawcy, zgodnie z powyższym postanowieniem program TVP Muzyka określony został jako fakultatywny, który może być tworzony i rozpowszechniany przez TVP, jeżeli pozwolą na to dodatkowe środki ze źródeł publicznych. Dostępne środki, biorąc pod uwagę m.in. inflację, muszą być tymczasem przeznaczone na inne zadania. Jednocześnie różnorodna oferta muzyczna w istniejących programach TVP jest bogata. Dotyczy zarówno wykonań muzyki rozrywkowej i rockowej, z naciskiem na twórców i wykonawców związanych z kulturą polską, jak i muzyki jazzowej i poważnej. W ofercie programowej silnie obecne są widowiska rozrywkowe lub estradowe, koncerty, audycje stwarzające szansę zaistnienia młodym artystom. Obecna, zwłaszcza w programie TVP Kultura, jest muzyka poważna, z koncertami, przedstawieniami operowymi i baletowymi, konkursami lub festiwalami. Różnorodna oferta muzyczna obecna jest także online w serwisie vod.tvp.pl. W okresie pandemii zaczęło znacznie wzrastać zainteresowanie treściami dostępnymi online w usługach na żądanie. W związku z tym bardziej celowe wydaje się powiększanie dostępnej w ten sposób oferty muzycznej TVP, niż uruchamianie wyspecjalizowanego programu muzycznego (więcej tutaj).

Zapowiedź uruchomienia przez Telewizję Polską kanału TVP Muzyka pojawiła się w 2017 roku (więcej tutaj). W przeszłości, w latach 1997-1998, TVP nadawała stację Tylko Muzyka (więcej tutaj i tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...