reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TVP 4K na MŚ 2022 w barze lub pubie. Jak uzyskać licencję?

dodano: 2022-10-10 12:07 | aktualizacja: 2022-10-10 17:54
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP 4K Telewizja Polska po raz kolejny jako jedyny podmiot na terenie Polski będzie odpowiedzialna za udzielanie licencji do pokazów publicznych wszystkich meczów Mistrzostw Świata w piłce nożnej FIFA w Katarze. Organizatorzy Stref Kibica, od samorządów po lokale gastronomiczne, od poniedziałku 10 października mogą wypełniać specjalny formularz zgłoszeniowy przeznaczony zarówno dla organizatorów stref komercyjnych, jak również pokazów niekomercyjnych. Licencja obejmuje także kanał TVP 4K.

FIFA
MŚ 2022 Mistrzostwa Świata Katar 2022 FIFA


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Mecze MŚ 2022 będą transmitowane na kanałach TVP1 HD, TVP2 HD, TVP Sport HD i TVP 4K. Podmioty, które chcą publicznie pokazywać mecze Mistrzostw Świata, muszą uzyskać Zgodę Sygnałową TVP i ewentualnie Licencję Komercyjną FIFA (w przypadku pokazów komercyjnych) - dotyczy to m.in. barów i pubów.

Zgoda Sygnałowa kosztuje od 2000 zł do 8000 zł netto za jeden ekran. Cena rośnie w zależności od wyboru usług technicznego dostarczania sygnału. Przykładowo, w cenie 3000 zł netto podmiot otrzymuje dodatkowo kartę dekodującą sygnał satelitarny kanałów TVP plus ewentualnie moduł CAM, a w cenie 5000 zł netto możliwość podłączenia pod sygnał Multicast IP.

Natomiast opłatę za Licencję Komercyjną FIFA wylicza się zgodnie z liczbą miejsc dla widzów i wynosi ona od 1000 USD za max. 1 tys. miejsc do 14000 USD netto za powyżej 10 tys. miejsc.

Oferta skierowana jest do samorządów, agencji reklamowych, jednostek kultury czy innych prowadzących działalność gospodarczą podmiotów takich jak bary, puby, restauracje.
 

– W tym roku dzięki dobrej współpracy z FIFA po raz pierwszy mamy także możliwość udzielania licencji dla kin i teatrów. Odnotowujemy już teraz duże zainteresowanie, jeśli chodzi o oglądanie meczów na dużych ekranach kinowych – mówi Monika Karasek, dyrektor Biura Sprzedaży i Współpracy Międzynarodowej w TVP.

– Nasza oferta z 2018 roku została bardzo dobrze przyjęta przez rynek. Zależało nam na jak największej liczbie pokazów, a jednocześnie chcieliśmy, aby mecze były wyświetlane na jak największych ekranach dla dobrego odbioru kanałów TVP, dlatego wprowadziliśmy zasadę odpłatności za ekran, a nie od powierzchni lokalu – mówi Łukasz Naczas, koordynator procesu licencyjnego, kierownik Działu Krajowej Sprzedaży Licencji i Praw w TVP.

Każdy podmiot organizujący pokaz publiczny meczów Mistrzostw Świata w Katarze zostanie wpisany na Oficjalną Listę Stref Kibica i będzie mógł zapraszać widzów na spotkania w całym okresie Mistrzostw, czyli od 20.11.2022 r. do 18.12.2022 r., kiedy to rozegrany zostanie wielki finał. Telewizja Polska jest oficjalnym nadawcą tego wydarzenia w naszym kraju.

Wszelkie informacje i formularz zgłoszeniowy dostępne są na specjalnej stronie internetowej www.licencje.tvp.pl w zakładce Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej FIFA – KATAR 2022.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...