reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Czy Freeview w Wielkiej Brytanii upadnie? [wideo]

dodano: 2022-10-12 17:40
autor: RO | źródło: rxtvinfo.com

Freeview UK W przyszłym roku na Światowej Konferencji Radiokomunikacyjnej (WRC-23) odbędą się dyskusje, które określą, w jaki sposób częstotliwości wykorzystywane obecnie dla telewizji naziemnej, mogą zostać użyte po 2030 roku. Ostatnio brytyjski rząd wskazał, że chce, aby obecne licencje na multipleksy można było przedłużyć do 2034 roku, jednak z klauzulą cofnięcia od 2030 r. pozwalającą skrócić usługę w razie potrzeby. Same prawo jest w trakcie rewizji po politycznych zmianach, które niedawno miały miejsce.

https://lh3.googleusercontent.com/proxy/-7o_NanGEGb-Do7ue63nR_QNsmkSjOXzo6iMSy6fWuY_YrP5_uOScPqKoVqO
Freeview


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Brytyjska firma telekomunikacyjna BT opowiedziała się za powszechną usługą telewizyjną dostarczaną w całości przez IP, która zastąpiłaby Freeview. Sky również wyraziło swoje zastrzeżenia.

Firma nadawcza Arqiva rozpoczęła na początku tego roku kampanię lobbującą za utrzymaniem ogólnodostępnej telewizji naziemnej, Podobne kampanie odbywają się w innych krajach europejskich. W niektórych państwach nadawcy i organy regulacyjne rozważają migrację telewizji naziemnej do transmisji 5G.

Peter Bazalgette, były przewodniczący ITV dołączył do rozmów, aby ratować Freeview. Zwrócił uwagę na zagrożenia dla infrastruktury ogólnoświatowej, np. z powodu trwającej wojny na Ukrainie. Czy następnym celem mogą być kable internetowe lub satelity? Międzynarodowa infrastruktura jest jednym z największych dobrodziejstw, ale także jedną z największych słabości. Dlatego absurdem byłaby rezygnacja z alternatywnej sieci informacyjnej (Freeview), przez którą można przekazywać ważne informacje, jak np. podczas kryzysu COVID.

Freeview to naziemna telewizja cyfrowa w Wielkiej Brytanii.
30 października 2022 r. będzie świętować 20. rocznicę istnienia na rynku. Usługa pierwotnie powstała w celu zapewnienia powszechnego dostępu do niekodowanej telewizji cyfrowej, kiedy telewizja wielokanałowa oznaczała głównie telewizję płatną. Freeview uruchomiono w następstwie upadku ITV Digital, markę obsługującą ówcześnie brytyjską platformę cyfrowej telewizji naziemnej.

Platforma Freeview powstała w wyniku współpracy BBC z operatorem Crown Castle (obecnie Arqiva) i kontrowersji Sky. ITV i Channel 4 dołączyły później. Channel 5 stał się pełnoprawną częścią projektu dopiero w zeszłym roku.

Na początku BBC zajęło się promowaniem Freeview, a reklama towarzysząca premierze z pewnością przyciągała uwagę widza:Kiedy uruchomiono Freeview, Sky i operatorzy kablowi NTL i Telewest mieli łącznie około 10 mln abonentów. Reszta brytyjskich gospodarstw polegała na telewizji przez antenę naziemną. Odbiorcy na usługę Freeview musieli wydać od 99 funtów, ale w kolejnych latach cena gwałtownie spadała. Użytkownicy starych dekoderów ITV Digital mogli ich używać do oglądania Freeview przez kilka lat, zanim zmiana techniczna sprawiła, że stały się przestarzałe.

Źródło: rxtvinfo.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna na świecie


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...