reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rai 4K także w naziemnej telewizji (z HbbTV)

dodano: 2022-10-26 17:25 | aktualizacja: 2022-10-26 19:03
autor: RO | źródło: tvdigitaldivide.it

Rai 4K 360 - To wielki eksperyment w telewizji hybrydowej, którego nikt nie przeprowadzał na tym poziomie, ogłosił na konferencji prasowej dyrektor techniczny RAI, Stefano Ciccotti. Włoski nadawca publiczny RAI jako jeden z pierwszych w Europie zrealizuje transmisję sygnału 4K z wykorzystaniem technologii HbbTV w naziemnej telewizji cyfrowej DTT.

satkurier.pl/Rai
MŚ 2022  FIFA qatar katar RAI 4K 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanał włoskiej telewizji publicznej Rai 4K rozszerza dostępność. Będzie oferowany nie tylko dla posiadaczy kart platformy Tivùsat (pozycja nr 210), ale także dla użytkowników nowoczesnych telewizorów Smart TV ze specyfikacją HbbTV 2.0. Telewizor musi być podłączony do zwykłej anteny naziemnej, Internetu o minimalnej prędkości 15 Mb/s i ustawiony na pozycję programową o numerze 101.

Użytkownicy telewizorów Smart TV mogą też uruchomić aplikację Rai TV+ z poziomu dowolnego kanału Rai. Aplikacja działa obecnie w trybie eksperymentalnym.

Szacuje się, że we Włoszech w użyciu może być nawet kilka milionów telewizorów, które spełniają powyższe warunki.
 

Bardzo ważna innowacja. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby jakość 4K mogła dotrzeć do wszystkich włoskich domów, niezależnie od tego, czy jest satelita

- podkreślił na konferencji prasowej prezes firmy RAI, Carlo Fuortes.


Rai 4K ma pokazać 56 spośród 64 meczów MŚ w Katarze w transmisjach na żywo, w tym mecze Polaków. Włoscy widzowie nie posiadający dostępu do Rai 4K, będą mogli obejrzeć 37 meczów w Rai 1 (SD/HD), 19 meczów w Rai 2 (SD/HD), a 8 meczów w Rai Sport HD.

Przypomnijmy, że Rai 4K jest dostępny razem z innymi kanałami włoskiego nadawcy publicznego w ramach platformy Tivúsat za pośrednictwem satelitów Eutelsat Hot Bird 13°E. Rai 4K jest kodowany w Nagra MA, więc do odbioru trzeba mieć moduł dostępu warunkowego Tivúsat.

Źródło: tvdigitaldivide.it 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

509 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...