reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
 • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Oferta prepaid z satelity

dodano: 2022-11-08 15:06
autor: Janusz Sulisz | źródło: SAT Kurier 7-8/2022

moduł CAM prepaid Jak wiadomo, są widzowie, którzy potrzebują oglądać coś więcej niż to, co jest w bezpłatnej telewizji naziemnej czy Internecie, ale z satelity. Często są to osoby, które uczą się lub znają np. język francuski czy włoski. Są to też osoby oglądające telewizję na działce, kempingu czy zagranicznym wyjeździe albo kierowcy ciężarówek. Co można kupić w naszym kraju, aby oglądać kanały płatnej telewizji? Nie ma tego dużo, bo część operatorów nie oferuje z satelity nic w formie przedpłaconej (Polsat, Orange, Sky).

satkurier.pl
moduł CAM prepaid


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zaczniemy od dwóch polskich CAM CI+ nc+ TNK z przypisaną na stałe kartą Nagra MA. Chodzi tu o tzw. niebieski moduł CI+ bez ECP oraz nowszy i bardziej zaawansowany tzw. czarny CAM CI+ z ECP, który pozwala na dostęp do kanału CANAL+ 4K Ultra HD.

Poza tym w Polsce można dostać dekodery i moduły dwóch francuskich pakietów: TNT SAT i Fransat. Są tu pewne ograniczenia związane z systemem Viaccess Orca, ale da się oglądać francuskie kanały z satelitów Astra 19,2°E i Eutelsat 5°W.

Jeśli ktoś chce mieć taki miks najlepszych kanałów z całej Europy, gdzie są m.in. stacje BBC, ITV, Channel 4, TF1, Rai, ZDF HD, ORF, ale też wszystkie stacje szwajcarskie, to nie ma innego wyjścia, jak zakup modułu Kabelio w systemie Panaccess, a o ofercie szczegółowo piszemy w osobnym artykule. Istotne jest to, że modułu Kabelio można używać mając antenę ustawioną na satelitę Hot Bird 13°E.

Jeśli ktoś chciałby mieć dostęp do włoskich kanałów, to polecamy moduł Tivùsat w systemie Nagra MA, bo zebrano tam najlepsze włoskie stacje, w tym Rai, Canale 5, Rete 4 oraz Rai 4K. Także tu zaletą jest odbiór z popularnej w Polsce pozycji – 13°E.

Jeśli ktoś zna język niemiecki, to dostępne są prepaidowe moduły platformy HD+, aby mieć komercyjne stacje RTL HD, ProSieben HD, Sat.1 HD, a także RTL UHD.

Jako ciekawostkę można potraktować karty w systemie Conax dla słowackiego pakietu Antik Sat. Tu trzeba mieć konwerter z anteną na satelitę Eutelsat 16A (16°E).

nc+ TNK CAM CI+ 4K tzw. „niebieski”

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem CAM CI+ (bez tzw. ECP). Bez opcji z CANAL+ 4K Ultra HD, ale za to jest kanał Museum 4K przez 1 miesiąc w cenie. Najlepiej kupić razem z linuksowym odbiornikiem satelitarnym HD/4K z gniazdem CI/CI+. Dostęp do ponad 150 kanałów, w tym 46 w HD na 1 miesiąc, na zasadach prepaid, bez konieczności podpisywania umowy, choć można zawsze wykupić abonament w platformie CANAL+. Jeśli ktoś ma odbiornik HD/4K lub telewizor HD i nie będzie korzystał z CANAL+ 4K, to zaleca się kupić ten moduł. Moduł pozwala na odbiór TVP 4K podczas piłkarskiego MŚ. Istotna uwaga, że CANAL+ 4K Ultra HD nie jest gwarantowany na tym module.

Pakiet Start+ z dostępem do 60 kanałów, w tym 20 w HD, w cenie od 19,99 zł/mies. (jednorazowo za 5 miesięcy). Minimalny okres w opcji prepaid to 1 miesiąc – 24,95 zł.

Pakiet Komfort+ z 27 kanałami więcej od Start+ od 39,99 zł/mies. (jednorazowo za 5 miesięcy). Minimalny okres w opcji prepaid to 1 miesiąc za 44,95 zł.

Wybrany pakiet wraz z umową na jedną z dedykowanych ofert abonamentowych platformy CANAL+ (bez opcji CANAL+), w cenie od 29,90 zł mies. w zależności od wybranej opcji pakietowej.
 

PLUSY
 • Moduł prepaid z 1 miesiącem oglądania w cenie
 • CAM CI+ bez ECP, ale z 4K
 • Dekodowanie Museum 4K i TVP 4K (gdy nadają)
 • 2 pakiety do wyboru: Start+ i Komfort+
 • Łatwość doładowania i wyboru dodatkowych pakietów
 • Można zabrać ze sobą do innego TV/odbiornika
 • Wygodny dla uniezależnienia się od umów

MINUSY
 • Brak dostępu do CANAL+ 4K Ultra HD, nawet na umowę
 • Moduł na wyczerpaniu


nc+ TNK CAM CI+ 4K z ECP tzw. „czarny”

To także oferta dotycząca usługi nc+ telewizja na kartę, ale tu jest najnowszy moduł CAM CI+ 4K ECP z czarną nalepką, stąd potoczna nazwa „czarny moduł”. Dostęp do ponad 150 kanałów, w tym 46 w HD na 1 miesiąc, na zasadach prepaid, bez konieczności podpisywania umowy. Moduł jako jedyny gwarantuje odbiór CANAL+ 4K Ultra HD i Museum 4K w ofercie abonamentowej. Moduł ten pozwoli na odbiór kanału TVP 4K z satelity bez dodatkowych opłat podczas piłkarskich MŚ w Katarze. Moduł CAM CI+ 4K ECP umieszcza się bezpośrednio w telewizorze lub odbiorniku satelitarnym z gniazdem CI+ ECP. Umożliwia to korzystanie z oferty nc+ TNK bez dedykowanego dekodera oraz bez dodatkowych kabli, co znacząco ogranicza liczbę połączeń. Poza wygodą abonenci, którzy zdecydowali się na moduł CAM CI+ 4K ECP zamiast standardowego dekodera, podkreślą również oszczędność energetyczną takiego rozwiązania. Ilość zużywanej energii zmniejsza się o ilość energii potrzebnej do działania dekodera.

Oferta kanałów i ceny są identyczne jak dla modułu tzw. „niebieskiego”. Ten moduł jest zalecany dla tych, co myślą nad przejściem na umowę i oglądaniem CANAL+ 4K Ultra HD. Dodatkowym zabezpieczeniem ECP na razie nie należy się przejmować – nie jest taki straszne, bo nie jest stosowane.
 

PLUSY
 • Moduł prepaid z 1 miesiącem oglądania w cenie
 • CAM CI+ z ECP, ale z 4K
 • Dekodowanie Museum 4K i TVP 4K (gdy nadają)
 • 2 pakiety do wyboru: Start+ i Komfort+
 • Łatwość doładowania i wyboru dodatkowych pakietów
 • Można zabrać ze sobą do innego TV/odbiornika z CI
 • Wygodny w prepaidzie
 • CANAL+ 4K Ultra na umowę

MINUSY
 • ECP jest wymagane w TV, ale nie ma go żaden odbiornik CI/CI+
 • Jest zwykle nieco droższy od „niebieskiego” CAM-u

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy na świecie


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...