reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Fundacja TVP” rozpoczyna swoją działalność

dodano: 2022-11-13 17:50 | aktualizacja: 2022-11-14 16:20
autor: Karolina Dobrowolska | źródło: TVP

Fundacja TVP Telewizja Polska powołała własną fundację, by reagować na potrzeby rodzin, osób niepełnosprawnych i wykluczonych społecznie. - Telewizja Polska nie pomija również w swojej dobroczynnej działalności Rodaków na Wschodzie, pochodzących z niezamożnych rodzin, niosąc pomoc m.in. w zakresie ich edukacji - informuje spółka.

Telewizja Polska
Fundacja TVP


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

– Telewizja Polska ma ogromny potencjał, by otwierać serca na potrzeby osób ubogich, chorych, wykluczonych społecznie. „Fundacja TVP” jest odpowiedzią na liczne prośby i apele ludzi, którzy napotykają w codziennym życiu bariery, które powodują, że czują się samotni, opuszczeni i bezradni. Wierzę, że z pomocą naszych Ambasadorów uda nam się zachęcić ludzi dobrej woli, by pomagali tym, którzy tego potrzebują – mówi Mateusz Rychlik, prezes „Fundacji TVP”.

Ambasadorami „Fundacji TVP” są m.in.: Agata Konarska, Ida Nowakowska, Maja Kapłon, Małgorzata Tomaszewska, Aleksander Sikora, Przemysław Babiarz, Rafał Brzozowski, Rafał Patyra, Sebastian Mila, Tomasz Wolny, Dariusz Szpakowski, Tomasz Kammel.

Celem fundacji jest przede wszystkim pomoc rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, dotkniętym zdarzeniami losowymi, chorobami lub niepełnosprawnością bądź trudnościami socjalnymi. Działalność „Fundacji TVP” dotyczy także niesienia pomocy ludziom dotkniętym skutkami kryzysów humanitarnych, wojen, klęsk żywiołowych oraz ludziom niepełnosprawnym lub starszym pozbawionych wsparcia rodziny.

„Fundacja TVP” będzie pozyskiwać środki na potrzeby swoich podopiecznych informując na antenach o możliwości wsparcia przez wiadomość SMS na numer 73365 o treści: „Pomoc”. Te informacje pojawią się również w programach, zwłaszcza teleturniejach emitowanych na antenach Telewizji Polskiej, z których wygrana będzie przeznaczana na pomoc potrzebującym.

Na TVP VOD można obejrzeć wydanie „Pytania na śniadanie”, w którym Małgorzata Tomaszewska i Maja Kapłon z zespołem Dandysi – Ambasadorowie „Fundacji TVP”, opowiadali o planach i celach Fundacji.

Dodajmy, że własne fundacje mają również inne duże grupy medialne w Polsce. Są to m.in. Fundacja TVN, Fundacja Polsat czy Fundacja TV Puls „Pod Dębem”.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 8-10/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 8-10/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...