reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Hiszpania: MŚ 2022 za darmo w 4K HDR

dodano: 2022-11-19 21:48 | aktualizacja: 2022-11-23 12:59
autor: RO | źródło: satcesc.com

TVE UHD Hiszpański nadawca publiczny potwierdził kilka dni temu, że będzie transmitować Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 w ultrawysokiej rozdzielczości 4K UHD i formacie HDR w sposób otwarty w naziemnej telewizji cyfrowej TDT. W tym celu RTVE uruchamia kanał telewizyjny TVE UHD.

MŚ 2022 TVE UHD


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jednak nie wszyscy widzowie w Hiszpanii będą odbierać TVE UHD na tradycyjnej antenie naziemnej.

Powodem jest zasięg techniczny multipleksu, który nie obejmuje terytorium całego kraju. Na pewno z transmisji będą mogli skorzystać mieszkańcy wybranych regionalnych prowincji w Andaluzji, Aragonii, Księstwie Asturii, Kantabrii, Kastylii i León, Kastylii-La Manchy, Katalonii, Estremadurze, Galicji, Madrycie, Kraju Basków i we Wspólnocie Walencji.

Emisja łącznie z 60 masztów nadawczych w 49 prowincjach. Zasięgiem zostanie objętych około 60% populacji kraju, ale tylko 19,3% telewizorów spełnia wymagania odbioru 4K w kodeku HEVC/H.265 i standardzie DVB-T2.

TVE UHD zaoferuje około 20 meczów MŚ 2022, w tym wszystkie rozgrywane przez reprezentację Hiszpanii w najwyższej jakości dzięki transmisji 4K HDR. Ta inicjatywa RTVE okazała się możliwa dzięki współpracy z hiszpańskimi firmami, które od półtora roku przeprowadzają testy, aby teraz można było pokazać wielkie wydarzenie sportowe na tak wielką skalę w naziemnej telewizji. Testy były koordynowane przez stowarzyszenie UHD Spain zrzeszające firmy, podmioty i profesjonalistów z branży, którym przewodniczy RTVE.

Niestety, TVE UHD nie będzie dostępny do odbioru przez satelitę, a jedynie jako dosył do TDT.

Polscy widzowie także obejrzą za darmo w najlepszej jakości 4K na antenie startującego kanału TVP 4K w emisji naziemnej DVB-T2, a także w najtańszych ofertach operatorów kablowych, satelitarnych i IPTV. Sprawdź, gdzie dokładnie będzie dostępny.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...