reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Hiszpania: MŚ 2022 za darmo w 4K HDR

dodano: 2022-11-19 21:48 | aktualizacja: 2022-11-23 12:59
autor: RO | źródło: satcesc.com

TVE UHD Hiszpański nadawca publiczny potwierdził kilka dni temu, że będzie transmitować Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 w ultrawysokiej rozdzielczości 4K UHD i formacie HDR w sposób otwarty w naziemnej telewizji cyfrowej TDT. W tym celu RTVE uruchamia kanał telewizyjny TVE UHD.

MŚ 2022 TVE UHD


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jednak nie wszyscy widzowie w Hiszpanii będą odbierać TVE UHD na tradycyjnej antenie naziemnej.

Powodem jest zasięg techniczny multipleksu, który nie obejmuje terytorium całego kraju. Na pewno z transmisji będą mogli skorzystać mieszkańcy wybranych regionalnych prowincji w Andaluzji, Aragonii, Księstwie Asturii, Kantabrii, Kastylii i León, Kastylii-La Manchy, Katalonii, Estremadurze, Galicji, Madrycie, Kraju Basków i we Wspólnocie Walencji.

Emisja łącznie z 60 masztów nadawczych w 49 prowincjach. Zasięgiem zostanie objętych około 60% populacji kraju, ale tylko 19,3% telewizorów spełnia wymagania odbioru 4K w kodeku HEVC/H.265 i standardzie DVB-T2.

TVE UHD zaoferuje około 20 meczów MŚ 2022, w tym wszystkie rozgrywane przez reprezentację Hiszpanii w najwyższej jakości dzięki transmisji 4K HDR. Ta inicjatywa RTVE okazała się możliwa dzięki współpracy z hiszpańskimi firmami, które od półtora roku przeprowadzają testy, aby teraz można było pokazać wielkie wydarzenie sportowe na tak wielką skalę w naziemnej telewizji. Testy były koordynowane przez stowarzyszenie UHD Spain zrzeszające firmy, podmioty i profesjonalistów z branży, którym przewodniczy RTVE.

Niestety, TVE UHD nie będzie dostępny do odbioru przez satelitę, a jedynie jako dosył do TDT.

Polscy widzowie także obejrzą za darmo w najlepszej jakości 4K na antenie startującego kanału TVP 4K w emisji naziemnej DVB-T2, a także w najtańszych ofertach operatorów kablowych, satelitarnych i IPTV. Sprawdź, gdzie dokładnie będzie dostępny.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

SAT Kurier - 8-10/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 8-10/2023

12 zł Więcej...