reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TVP Dokument z premierami na 2. urodziny

dodano: 2022-11-23 10:55
autor: Karolina Dobrowolska | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP Dokument TVP Dokument z okazji swoich 2. urodzin zaprasza widzów na wyjątkowe premiery. W bogatej ofercie filmów dokumentalnych zobaczymy m.in. „Mariupol” (10 grudnia) o życiu w mieście usytuowanym na linii frontu w Ukrainie, wstrząsający dokument o ludziach, którzy znikają w samotności i odosobnieniu pt. „Hikikomori – więźniowie z wyboru” (15 grudnia) oraz „Wszystkie role Stanisława Barei” o najwybitniejszym polskim twórcy komedii i mistrzu groteski (31 grudnia).

Telewizja Polska
TVP Dokument 2. urodziny


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

– TVP Dokument osadzony jest na trzech mocnych filarach. To znakomite, premierowe produkcje, polskie i zagraniczne, przebogate zasoby TVP oraz danie specjalne – nasze oryginalne cykle dokumentalne. Mogę zdradzić, bo to nasze urodziny, że tuż po Nowym Roku pokażemy z tej półki coś nowego, poruszającego. Szczegóły wkrótce – zapowiedział Piotr Legutko, redaktor naczelny TVP Dokument.

Poniedziałkowe wieczorne pasmo „Polscy dokumentaliści” poświęcone będzie sylwetkom najważniejszych polskich twórców dokumentów, zarówno klasyków gatunku, jak i przedstawicieli młodego pokolenia. 28 listopada o godz. 20:10, reżyserka Agnieszka Wąsikowska porozmawia z Marcinem Koszałką.

We wtorki, po godz. 21:00 wspólnie z Barbarą Włodarczyk przyjrzymy się z bliska problemom współczesnego świata. W filmie „Chiny: tragedia Ujgurów” (22 listopada) zapoznamy się z procesem wynaradawiania przez chiński rząd ludności ujgurskiej. Premierowo zobaczymy też: „W pogoni za nieśmiertelnością” (29 listopada), „Libia – piekło uchodźców” (6 grudnia), „Rosja-Niemcy. Fatalne zauroczenie” (13 grudnia) i „Indie Modiego” (20 grudnia).

W środy około godz. 21:45, w paśmie „Historia bez tajemnic” zobaczymy filmy o wydarzeniach, które zmieniły losy Polski i świata. Filmy: „Casus beli. Po co komu ta wojna?” (23 listopada), „Dlaczego? O Stanisławie Mikołajczyku” (30 listopada), „Głos” – film opowiadający o życiu w zakonie jezuitów” (7 grudnia), „Dzielnieśmy stali, celnie rzucali” (14 grudnia), „Grzegorzewska – dać siebie innym” (21 grudnia), czy „Konopnicka” (28 grudnia) to tylko niektóre środowe premiery najbliższych tygodni.

Czwartki około godz. 21:00 są zarezerwowane dla miłośników „Ludzkich historii”. TVP Dokument pokaże poruszające opowieści, do których scenariusz napisało samo życie. Wśród premier znajdzie się wstrząsający dokument „Hikikomori – więźniowie z wyboru” (15 grudnia) oraz wzruszający obraz tymczasowego domu dziecka, położonego w Lisiczańsku, we wschodniej Ukrainie pt. „Dom z drzazg” (22 grudnia). A w czwartki, od 8 grudnia po godz. 22:00 premierowo zobaczymy też czteroodcinkową serię „Bałkany w ogniu”.

W piątki od godz. 20:10 nie zabraknie mocnych dokumentów sensacyjnych, szpiegowskich afer i kryminalnych historii. Wśród premier znajdą się: „Polowanie na ISIS” (25 listopada), „Papua Nowa Gwinea piekło na końcu świata” (2 grudnia).

Natomiast w soboty o godz. 20:10, w ramach pasma „Dokument tygodnia” zobaczymy najnowsze dzieła nagradzane na międzynarodowych festiwalach. Godnym uwagi filmem jest „Mariupol”, który ukazuje wojenne życie ludzi w Ukrainie (10 grudnia).

TVP Dokument wystartował 19 listopada 2020 roku. Można go oglądać m.in. w naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2, platformach CANAL+ i Orange TV, a także wybranych sieciach kablowych i IPTV.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...