reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Podcasty Tok FM w konkursie „Podcast roku”

dodano: 2022-11-30 08:47 | aktualizacja: 2022-11-30 21:35
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

Radio Tok FM 2 podcasty Radia Tok FM (Agora) zostały nagrodzone w konkursie „Podcast roku im. redaktora Janusza Majki”. W kategorii „Polityka, społeczeństwo, gospodarka” zwyciężyła seria „Folwark” Michała Janczury. Z kolei w kategorii „Marka sponsorująca podcast” doceniona została seria „Mam pytanie”, tworzona w partnerstwie z firmą EY, a przygotowywana przez Annę Augustyn, Macieja Głogowskiego oraz Tomasza Settę. Nominację w kategorii „Podcast za paywallem” otrzymał Piotr Jaśkowiak z Radia Tok FM za serię „Usługi kosmiczne dla ludności”, a w kategorii „Nauka, edukacja, technologia” za serię „LAMU - Letnia Akademia Młodych Umysłów” nagrodę przyznano Karolinie Głowackiej („Poranek Radia Tok FM”).

Radio Tok FM


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Gala rozdania nagród w konkursie „Podcast roku im. redaktora Janusza Majki” odbyła się w niedzielę, 20 listopada br. W jednej z debat podczas wydarzenia wzięła udział Kamila Ceran, redaktor naczelna Radia Tok FM, która opowiadała o podcastach za paywallem. 

- Podcasty to część cyfrowej oferty Radia Tok FM dla słuchaczy, na którą składają się dziesiątki tysięcy materiałów. Jesteśmy niezmiernie dumni, że na podcastowym rynku, który w tej chwili bardzo dynamicznie się rozwija, zarówno słuchacze, jak i eksperci doceniają właśnie propozycje tworzone przez naszych dziennikarzy

- mówi Kamila Ceran.


W kategorii „Polityka, społeczeństwo, gospodarka” nagrodę odebrał Michał Janczura, autor radiowego serialu dokumentalnego „Folwark”. To opowieść o niewielkim mieście na Pomorzu Zachodnim - Kaliszu Pomorskim, gdzie w krótkim czasie kilkadziesiąt osób zrezygnowało z pracy w Urzędzie Miasta z powodu zachowania burmistrza. Jak czytamy w opisie, jednak „Folwark” to opowieść nie tylko o Kaliszu Pomorskim, ale o życiu i zależnościach w małym miasteczku, w którym bez mediów i kontroli władza może więcej. Autorem podcastu jest Michał Janczura, dziennikarz Tok FM, a o reżyserię oprawy dźwiękowej zadbał Bartosz Dąbrowski. Wszystkie odcinki podcastu były emitowane na antenie Radia Tok FM, a pierwszego odcinka można bezpłatnie słuchać na platformie podcastowej Tok FM - na stronie internetowej tokfm.pl i w aplikacji Tok FM. Pozostałe części serii są dostępne wyłącznie dla subskrybentów Tok FM Premium (więcej tutaj).

W kategorii „Marka sponsorująca podcast” nagroda dla najlepszego projektu trafiła do twórców serii „Mam pytanie”, tworzonej w partnerstwie z firmą doradczą EY. Podcast, który co tydzień stawia pytanie o aktualne zjawiska gospodarcze i szuka na nie odpowiedzi, przygotowują dziennikarze Radia Tok FM: Maciej Głogowski oraz Tomasz Setta, a także wydawczyni i redaktorka merytoryczna Anna Augustyn. Twórcą oprawy dźwiękowej jest Bartosz Dąbrowski, zaś za produkcję dźwiękową kolejnych odcinków odpowiada Maciej Golczyński.

Nominację w konkursie „Podcast roku im. redaktora Janusza Majki” w kategorii „Podcast za paywallem” otrzymał także Piotr Jaśkowiak z Radia Tok FM za serięUsługi kosmiczne dla ludności” (więcej tutaj), a w kategorii „Nauka, edukacja, technologia” za serię „LAMU - Letnia Akademia Młodych Umysłów” główną nagrodę przyznano Karolinie Głowackiej, prowadzącej sobotni „Poranek Radia Tok FM” (więcej tutaj).

- Content audio tworzony przez marki to zjawisko bardzo popularne na świecie, które w Polsce także cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Jakościowe i profesjonalne podcasty takie, jak te tworzone przez zespół Tok FM, to naturalne otoczenie dla marek, które dostrzegają benefity płynące z komunikacji marketingowej przy treściach redakcyjnych. Co ważne, jak pokazują nasze badania słuchaczy podcastów, ta forma reklamy jest akceptowana przez niemal 70 proc. użytkowników - co jest wynikiem nieosiągalnym w innych mediach. Słuchacze postrzegają podcasty jako wiarygodne źródło eksperckiej wiedzy, z czego chętnie korzystają nasi klienci w kampaniach reklamowych

- mówi Michał Dobrzański z Działu Analiz i Wsparcia Biznesu Tandem Media/Tandem Audio Broker.


W drugiej edycji konkursu „Podcast roku im. redaktora Janusza Majki” przyznano nagrody w pięciu kategoriach. „Podcast roku” to „pierwszy ogólnopolski konkurs, którego celem jest promowanie jakości, oryginalności i kultury przekazu różnych form dźwiękowych”.

Partnerem konkursu jest zespół Tandem Media (już wkrótce Tandem Audio Broker), a w konkursowym jury zasiada Michał Dobrzański, dyrektor Działu Analiz i Wsparcia Biznesu Tandem Media (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...