reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Ariane 5 wyniesie satelity MTG-I1, Galaxy 35 i Galaxy 36

dodano: 2022-12-09 11:11
autor: Janusz Sulisz | źródło: Arianespace/parabola.cz

Arianespace Arianespace przygotowuje kolejny start rakiety nośnej Ariane 5 z kosmodromu Kourou. To będzie 115. start tej rakiety. Lot oznaczony jako VA259 będzie miał za zadanie wyniesienie w kosmos trzech satelitów. Będą to satelita meteorologiczny nowej generacji EUMETSAT o nazwie MTG-I1, opracowanego przy współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA) i wyprodukowany przez Thales Alenia Space. Kolejnymi dwoma satelitami lotu VA259 będą Galaxy 35 i Galaxy 36, satelity telekomunikacyjne zbudowane przez firmę Maxar dla operatora satelitarnego Intelsat.

Ariane 5 JCSAT-17


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Misja rakiety Ariane 5 z tymi satelitami zaplanowana jest na wtorek 13 grudnia 2022 roku na godz. 17:30 czasu lokalnego (21:30 CET). Start odbędzie się z kosmodromu Kourou w Gujanie Francuskiej. Czas trwania misji wyniesie 34 min. i 37 s.

System Meteosat trzeciej generacji (MTG) pomoże meteorologom wypełnić jedno z ich głównych zadań – szybkie wykrywanie i przewidywanie niekorzystnych zdarzeń pogodowych – tak, aby obywatele, władze cywilne i służby ratownicze mogły zostać na czas ostrzeżone. Dane z MTG-I1 ("I" oznacza Imager) będą miały szeroki zakres zastosowań, od umożliwienia samolotom unikania burz, przez bardziej aktualne ostrzeżenia o powodzi, po dokładniejsze monitorowanie pożarów i mgły. Pomoże chronić życie, mienie i infrastrukturę oraz przyniesie korzyści gospodarcze Europie i Afryce.

Satelita MTG jest rozwijany i zamawiany we współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną przez konsorcjum przemysłowe kierowane przez Thales Alenia Space we współpracy z OHB. Satelity są opracowywane zgodnie z wymaganiami określonymi przez organizacje EUMETSAT w porozumieniu z użytkownikami ich danych meteorologicznych.

Galaxy 35 i Galaxy 36 to kolejne satelity w kompleksowym planie Intelsat dotyczącym odnowienia floty Galaxy, nowej generacji satelitów, które zapewnią klientom Intelsatu w Ameryce Północnej nowe możliwości dystrybucji kanałów. Dwa satelity zapewnią pojemność w paśmie C (4GHz) do obsługi ważnych wydarzeń, takich jak futbol uniwersytecki i zawodowy, wyścigi samochodowe, baseball, golf, boks i zapasy zawodowe.

Źródło: arianespace.com  parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

699 zł Więcej...