reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sky DE: Liga Mistrzów jest zbyt droga

dodano: 2022-12-10 17:26 | aktualizacja: 2022-12-10 21:42
autor: RO | źródło: digitalfernsehen.de

Sky DE niemiecki Sky plafon platforma 360px.jpg Nadawca płatnej telewizji Sky w Niemczech uważa, że ceny praw medialnych do Ligi Mistrzów są zbyt wysokie. W niedawno zakończonym przetargu Sky Deutschland nie nabył żadnych praw. - Pomimo pełnego zainteresowania, rozpoczęliśmy ten proces z ekonomicznie jasnym i odpowiedzialnym spojrzeniem na wartość praw sportowych, a zatem, również w interesie naszych klientów, nie byliśmy gotowi wyjść poza wartość, jaką przywiązujemy do tych praw.

UEFA
losowanie Liga Mistrzów UEFA


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według niemieckiej agencji prasowej dpa, nadawca platformy streamingowej DAZN kupił w przetargu największy pakiet praw, który obejmie 186 meczów w każdym z trzech sezonów, począwszy od sezonu 2024/25. Internetowy sprzedawca Amazon podpisał umowę na 17 meczów w sezonie w odnowionej najwyższej klasie rozgrywkowej i będą one pokazane na platformie Prime Video.

Płatni dostawcy usług online DAZN i Amazon to jednocześnie dwóch nadawców Ligi Mistrzów UEFA na niemieckim rynku telewizyjnym. Branżowe magazyny podają, że całkowita wartość praw wyniosła ponad 300 mln euro na sezon. Kiedyś Sky przez wiele lat relacjonował prestiżowy turniej piłkarski UEFA w Niemczech.
 
Choć DAZN i Amazon Prime Video zachowały prawo do spotkań na żywo, to znaleziono rozwiązanie dla tradycyjnej telewizji bezpłatnej. W wyniku negocjacji udało się dojść do porozumienia, aby kanał ZDF mógł pokazać mecz finałowy i skróty. ZDF podpisał w tym celu kontrakt z Europejską Federacją Piłki Nożnej (UEFA). Obie strony odmówiły oficjalnego komentarza w tej sprawie.

Niemieccy internauci bardzo źle oceniają działalność Sky Deutschland, pisząc, że jest najdroższą usługą, a jednocześnie najbardziej zacofaną technicznie, drażni płacących klientów największą ilością reklam i oferuje nieprzyjazną i niekompetentną obsługę klienta. Niedawno pisaliśmy o dużych podwyżkach cen i planowanym wyłączeniu kanałów National Geographic, Nat Geo Wild, E! Entertainment i Junior.

Źródło: digitalfernsehen.de  digitalfernsehen.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 749 zł Więcej...